RYTMUS sídliskový sen (2015) odpad!

Celý film je klasickou šablónu jedného prevodového stupňa tzv. rap umelcov. Nebolo to vôbec zaujímavé. Mnoho ďalších filmov, "máčané v kapucni a s falošnými slzami " v skutočnosti priniesli oveľa viac. Dúfajme, že ho tento debakel donúti zostať mimo filmov alebo tzv. "dokumentov" (ktoré nie sú ani dokumenty) a bude sa sústreďovať na predaj nudnej, sprostej a slepej "hudby" (prepáčte rapu) do úst mladistvých ktorý nevedia čo zo sebou alebo chcú byť ako on, a ktorí ho oslavujú ako "Kráľa" ulíc. Videné dva krát v kine raz dobrovoľne druhý krát už nedobrovoľne, aj kvôli kvalite ale aj kvôli mentalite násť ročných ktorý si išli svoj idol pozerať do kina.....

Eragon (2006) odpad!

K tomuto filmu je možné povedať len jedno. Nepozerajte ho ale radšej si prečítajte knihu!!!

Strážci Galaxie (2014)

Strážcovia galaxie nie je nič menšie než úžasný film. Ak existuje niečo, čo môžem povedať, je to to, že je to najlepší film zo super hrdinom, ktorý som kedy videl. Nielen, že majú impozantné kulisy a dosť akcie, ktorá vám vydrží po celý život, má emocionálne jadro a vie sa postarať o každý jeden kúsoček filmu. Celkovo tento film je naplnený všetkým potrebným, vzrušenie, úniky a prvotriedny akčný film. Má tiež veľkú zmes komediálnej hodnoty a množstvo závažnosti. Filmový hrdina je neobľúbený Quill (Chris Pratt), výstredný pištoľník formy Hana Sola, ukradol kovovú guľu zlým bojovníkom a ich veliteľovi Ronanovy. Ronan na neho pošle svoju najlepšieho vrahyňu, Gamoru (Zoe Saldana), získať artefakt, lenže sa jej to nepodarí a pár sa ocitne pod zámkom, spolu s neobľúbeným nájomným lovcom v galaxii - zbraň držiacim Mývalom (Bradley Cooper) a jeho Ochrancom (Vin Diesel), ktorý je zhodou okolností chodiaci strom. Všetci herci robili skvelú prácu na stvárnenie filmu, cítite skutoční príbeh. Každá postava vo filme má svoj čas zažiariť. Pre tých, ktorí chcú špecifikáciu: účinky boli prvotriedne, herectvo bolo výborný, dejové línie boli presvedčivé, komédia bola dokonalá 99,5% času a prekvapenia tam bolo veľa. Čo sa naozaj nedá dostatočne zdôrazniť, je to, ako šialene zábavné Strážcovia galaxie sú. Odporúčam vidieť.

LEGO® příběh (2014)

Musím povedať že som ozaj sklamaný. Úplne nezmyselný príbeh ktorý mal radšej zostať len na papieri. Animácia bola asi najhoršia akú som za poslednú dobu videl. Išiel som na to z deťmi keď som videl že ho odporúčajú, ale po 10 minútach sa deti nudili (ani som sa im nedivil) a ja s nimi. Po filme sa ma pýtali že o čom to vlastne bolo a ja som im to ani nevedel rozumne vysvetliť. Pre deti pochybujem že je tento film možno pre deti do 6 rokov ale vyššie nie. Videné raz (a naposledy) v kine 3D.

Jak vycvičit draka 2 (2014)

Niektorí ľudia hovoria, že prvý film bol lepší. Niektorí hovoria, že druhý je lepší. Ja viem povedať že oba sú perfektné, ale rôznymi spôsobmi. Prvý film ma prekvapil. Je to môj obľúbený film všetkých čias. Žiadny iný film nikdy nevychoval drakov, ako to tento urobil. Mal úžasný príbeh s úžasnými postavami. Je to o zmene myslenia sveta, pretože chlapec, ktorý chce zabíjať drakov zistí, že sú to úžasné stvorenia. Pokračovanie je iné. Svet sa zmenil o 5 rokov. Ja som ani nečakal rovnaký recept ako z prvého filmu. Teraz je to o tom, že obyvatelia Berku žijú vo svete, ktorý stále nenávidí drakov. Berk je spôsob ako ukázať svetu že z drakmy nemusia bojovať ale žiť s nima a to hlavne zviditeľnil Syn Ereta. A práve o tomto je dvojka. Tento film je úžasný. Ak pôjdete do kina s mysľou sústredenou iba na prvý film, možno budete sklamaní - je to prirodzené. Ak sa vydáte tam s čistou mysľou a budete uvažovať čisto nad dejom dvojky, zistíte že je to úžasné pokračovanie. Síce sa bude zdať že film naberá rýchlo na obrátkach ale aby to nemuseli preťahovať nič iné im nezostávalo. Film je perfektne spracovaný čo sa týka nových postáv, je tam všetko čo o nich potrebujete vedieť nič nepodstatné tam zbytočne nedávali. Staré postavy taktiež nesklamali. Efekty animácie, skrátka spracovanie taktiež na jednotku. Ja tomuto filmu dávam 95%, pretože ten dej keď išiel príliš rýchlo mohol vzniknúť niekomu guláš.

12 úkolů pro Asterixe (1976)

Jednoznačne nejlepší film o Asterixovi, skvelý príbeh, nápady, vtipné scénky a proste neodolateľné hlášky. Príbehovo sa to nijak nepreťahuje ide sa od úlohy po úlohu ale stojí to za to, úlohy sú vymyslené fakt poriadne k tomu tam je príjemná hudba dobré animácie a samozrejme tam nebudú chýbať staré dobré bitky.

Avatar (2009)

Perfektný film, Avatar je presne taký, ako ho Cameron chcel ukázať. Veľkolepý, nádherný, pôsobivý, plný technológií, emócií z geniálnymi detailami, z ktorých sa vám dostanú slzy do oka. Sila filmu je v jeho univerzálnosti, kde Cameron vytvoril svet do posledného detailu. Ale najslabší článok filmu je naozaj len príbeh, je jednoduchý, a svojim spôsob aj trochu ale len trochu naivní.

Jak vycvičit draky (2012) (seriál)

Vydeľ som celú prvú sériu a musím povedať že som milo prekvapený. Po perfektnom filme som očakával že to nejak pokazia ale keď som si to pozrel tak som hneď svoj názor zmenil. Prepracované príbehy, skvelá hudba, zábavné momentky a veľa ďalšieho čo rozvíja udalosti ktoré sa stali po prvom filme. Druhá séria taktiež nesklamala. Očakávam tretiu série ktorá by mala byť pokračovaním po How to train your dragon 2.

Jak vycvičit draka (2010)

DreamWorks Animation milo prekvapil z ďalším animovaným filmom. Som rád, že môžem povedať, že skvelé hodnotenie a recenzie neklamali. How to Train Your Dragon je výborný animovaný film, ktorý má skvelý príbeh, vynikajúcu hudbu a vie nielen rozosmiať ale aj dojať. Vhodný ako aj pre deti tak isto aj ľudom ktorý si radi pozrú kvalitný animovaní film.