The Last of Us - Long Long Time (2023) (epizoda)

Naprostý odklon od původní dějové linky, jen aby si v HBO splnili své. Z devitidílné postapo minisérie, vesměs celý jeden díl věnovat téhle vyteplené červené knihovně, je pro mě mrhání stopáží. Hru sem si dal se seriálem znovu a zrovna dnes sem přesně v místě návštěvy Billa. Při sledování tohohle dílu, sem na to ale jen čuměl, co se to děje. Místní komenty ale právě naopak, přesně splnily moje očekávání 😂. Ty vaše urážky všech těch, kteří nejedou zrovna tu vaši vlnu, jsou k posrání 😂😂 (a krásně ty své útočné komentáře někteří dodatečně celé přepisují a ještě rozesíláte soukromé zprávy s nadávkami a urážkami... To je ta vaše duhová mentalita ).

The Last of Us - Když se ztratíš v temnotě (2023) (epizoda)

Hrál jsem oba díly a musím říct, že hru mám velmi rád. K seriálu mám nějaké výhrady co se týče hereckého obsazení, ale zase z toho nedělám úplně "kovbojku". Trochu více mi vadí, že scénář hry a seriálu se už v prvním dílu celkem rozchází (nechci spoilovat pro ty co nehráli) a Ellie je v seriálu taky celkem přidrzlá pizda, což v originálu nebylo (ze začátku byla Ellie spíš pokornější). Uvidím, jak to bude dál, ale zatím jsem spokojen. Pro mě to ale není na úplně top hodnocení. Co se týče zfilmování herní předlohy, tak určitě velká spokojenost (trochu jsem čekal zas nějaký ojeb - edit: ojeb nakonec přijde v pozdější fázi seriálu 😂).

Neviňátka (2021)

Vcelku pomalý rozjezd ke konci zachraňuje docela silný finish. Velké + za dětské herce. Za sebe bych trochu víc přitlačil na pilu a pustil do toho víc násilí a bezmoci. Takhle poctivé 3*.

Starej chlap (2022) (seriál)

První dva díly navnadí na celkem slušnou špionskou podívanou, ze které se pak stane klasická seriálová vztahová telenovela s kupou zbytečných a nudných zápletek. Nevím, proč to všechno točí jak přes kopírák, ani to, kdo má čas na tyhle stále se opakující slátaniny čumět. Po pěti dílech sem to poslal do kopru.

Top Gun: Maverick (2022)

Technický majstrštyk. Návaznost na první Topgun. Co mi trochu vadilo a šla hvězda dolů, tak ta přeslazenost. Já bych raději více techniky a soubojů, než tyhle romantické oplodňováky. Jinak za posledních dejme tomu 3 roky vycházejících srágor, jasný vítěz a návrat do slušných osmdesátek.

Vlk a lev: Nečekané přátelství (2021)

Příběhově blbost, ale zkousnutelné. Co ale zkousnutelné není, je naprostá tupost snad všech lidských postav (cirkusový Vajda je úplná pecka). Zvířátka pěkně zpracované, i když občas moc viditelné zelené plátno. Co je na tomhle filmu jediné TOP, jsou ty zdejší komenty za 4 a 5*, ze kterých by se jeden posral smíchy.  Mám rád zvířátka a přírodu, ale až na pár průměrných záběrů, tady není ani jedno. Je třeba vypnout půl mozku a dá se to dodívat. Ti co mají vypnuto po celý rok, tleskají vestoje.

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (2022)

Strašná bída. To si raději pustím staré díly HP než tohle. Utahaná a prázdná nuda. Jediné, co za něco stojí, jsou digi efekty a to je hrozně málo. Slabé 2*.

Riley ve velkém světě (2014) (seriál) odpad!

Děti se učí... Učí se chovat jako idioti. Tohle jsem párkrát pustil na údajně dětském programu ČT kam tenhle výplach určitě nepatří. Pak člověk vyleze ven a nestačí se divit, jak těm děckám kolikrát jebe v makovicích.

Obleva (2022) (seriál)

Pro mě celkem utahané a nevýrazné. Hodněkrát jsem se přistihl, že mě děj nezajímá a mám chuť se věnovat jiným věcem. Nelogické scény, někdy až směšně naivní. Poláci už ukázali, že to umí mnohem líp (i když i tohle některým stačí ke štěstí).