Rain Man (1988)

Skvělý snímek.Dustin Hoffman v roli autisty je nezapomenutelný.

Purpurové řeky (2000)

Napínavý thriller s výborným Jeanem Renem,nebýt závěrečného rozuzlení dal bych i o tu jednu hvězdičku víc.

Páter Thomas (1980)

K tomuto filmu cítím opravdu nostalgické vzpomínky typu přes vyslovený zákaz rodičů.Naštěstí to na mě nezanechalo trvalé následky.

Osvícení (1980)

Nemám co dodat, King napsal vynikající knihu,Kubrick z ní svým ryze osobitým způsobem vytvořil jeden z nejlepších hororů všech dob.A výkon Jacka Nicholsona...bravo!!!

Ostrov Dr. Moreau (1996)

Klasické,na tehdejší dobu nadčasové sci-fi George Wellse si takové filmové zpracování opravdu nezasloužilo.

Nebezpečná rychlost (1994)

Jedná se o vyjímečně napínavý nervy drásající akční thriller.

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Dokonalý film a zcela plnohodnotný člen této skvělé vesmírné ságy.Epizoda 2 navíc obsahuje vizuálně nejlépe zvládnutou bitvu v historii kinematografie,která nebyla překonána(Příznivci LOTRa laskavě prominou,ale je potřeba se podívat pravdě do očí) ani bitvou z Dvou věží.Jako odborník na počítačovou grafiku vím o čem mluvím.Jsem rád,že po trochu slabší jedničce mohu dát opět filmu ze ságy Hvězdné války pět hvězdiček :-)

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Ano,Dvě věže jsou vyjmečným filmem,řekl bych ale,že se Jacksonův film až příliž odlišuje od románu J.R.R. Toliena(Film Dvě věže ani nezabírají dějem celou knihu),navíc ten kdo neviděl první díl(což se ovšem nepředpokládá) nemá ve Dvou věžích téměř šanci se vyznat.Dvě věže navíc nedokázaly plně odstranit "syndrom druhého dílu",tedy že film nemá pevný začátek ani konec,jen posouvá děj celé trilogie dál.Jde samozřejmě o vinikající film plný efektů,akce a tentokrát také vtipu,ale z důvodů výše popsaných musím dát "jen" 4 hvězdičky.

Rollerball (2002)

K tomuto filmu se snad nedá ani nic říct,vzhledem k tomu co se od něj očekávalo.Rollerball by se dal specifikovat jako nevydařený dokument ze světa neexistujícího sportu.Problém je v samotném systému hry,který je sám o sobě velice nudný a komplikovaný,proto ani dokument o samotné hře nemůže být zábavný.Film končí nehorázně brutálně.Skutečně je mou povinností vás před tímto filmem varovat.