Tátova volha (2018)

Jako televizní film pro lidi po sedmdesátce co milují Elišku Balzerovou je to určitě dobré.

I dva jsou rodina (2016)

Celý film je postaven na charismatu Omara Sy a přeskakuje od různých žánrů, jakoby ani tvůrci nevěděli co vlastně chtějí točit. Většina filmu se tváří jako amatérská absurdní komedie a závěr spíše jako sociální drama. Určitě tam je několik silných momentů, ale celkově jsem měl film problém dokoukat.

Příběh služebnice - Série 2 (2018) (série)

Druhá série mi přijde plná vaty a zbytečně natahovaná. Zavěr byl trochu absurdní, ale je jasné že máme zaděláno na třetí sérii. Tu já už vynechám.

Westworld - Dveře (2018) (série)

První sérii jsem shlédnul na jeden nádech. U druhé už to bylo podstatně horší. Časové prolínání působí jen chaos a zbytek je vata.

Ztraceni ve vesmíru (2018) (seriál)

Perfektní vizuál bohužel degraduje naprosto otřesný scénář. Typicky americká snaha aby se stále něco dělo, ve finále působí jak když si místo elity lidstva na výlet vyrazili osazenci Jedličkova ústavu. A věřím že i ti by se s některými sitiacemi vypořádali daleko lépe. Pokud je vám méně jak deset let, budete pravděpodobně nadšeni.

Půlnoční slunce (2016) (seriál)

Ordinace v Růžové zahradě po Švédsku. To co šlo v první sérii Mostu považovat za originální, je tady, když tvůrci sami sebe po několikáté vykrádají, přinejmenším nudné. Poskládali nám to jako když pejsek s kočičkou vařili dost. Vše co dříve zabralo, všeho víc a extrémněji. Dle hodnocení to z nepochopitelného důvodu zabírá opět. Máme francouzsku arabského původu (samozřejmě pochazí z utlačované menšiny), co se ráda poškozuje a v útlém věku porodila dítě. Máme zrzavého homosexuála, který pochází z utlačované menšiny. Máme pilota helikoptéry co si občas rád vrzne se zrzkem i s francouzskou a máme hromadu zmrzačených mrtvol. A hlavně, máme zahloubané pohledy kamery po krásné krajině. A opět máme vraha který geniálně a bez povšimnutí vraždí, ačkoliv se chová jako idiot kdykoliv se na něj zaměří kamera. Dlouho jsem přemýšlel jak asi přivázal první obět na rotor helikoptéry, když mu dělalo problém dotáhnout policajta deset metrů z auta do domu. Marně přemýšlím kam se nám vlastně vytratil ten detektivní příběh. Kvůli sedmé epizodě musím ještě ubrat hvězdu.

Nejsledovanější (2017)

Jsem empatický člověk. Dokážu se vžít do masového vraha i do takového hovada jako je třeba Miloš Zeman. Nikdy jsem ale nepochopil kdo a proč se dívá na jůtubery. Dokument na tom nic nezměnil. Přesto mi pár zajímavých informací přinesl. Předně mě šokovalo že děti které natáčí trapná či nudná videa ve skutečnosti děti nejsou, chodí na VŠ a mají třeba dvě děti. Jsou to jen lůzři, nebo to jen předstíraji a jde o velmi chytrou stylizaci v touze vydělat nějaké peníze? Nevím. Každopádně pohled na sedmileté děti co se náruživě fotí s pánem jůtůberem co pod kšiltovkou schovává plešku a doma dvě děti, je velmi zvláštní. Druhá věc, která mě překvapila je velmi nízký věk sledovatelů. Spíše než dokument jde o takové osobní promo, aniž by musel někdo být s něčím konfrontován.

Umučení Krista (2004)

Problémem tohoto vizuálně dokonalého filmu je nekvalitní předloha. Ne že by nosná myšlenka příběhu nebyla originální, se samotným příběhem si už ale autoři předlohy moc práce nedali. Chybí nám motivace hlavních postav, vystavění příběhu a hlavně zápletky. Hlavní hrdina působí hystericky a těžko k jeho postavě mohu přilnout. Výsledek tedy nakonec působí jako nafilmování tradiční vesnické zabijačky bez hlubšího významu.

Tvář vody (2017)

Tam kde film končí, by se teprve měla objevit nějaká zápletka. Bohužel neobjeví i přes dlouhou stopáž. Děj je totiž jasný od začátku. Chybí mi napětí, překvapení, či nějaké nutkání probudit divákovu fantaziii. Recept ale zafungoval. Když smíchate hendikepovanou, homosexuála, pár černochů a mimo druhovou lásku...je z toho oscar. Zamyšlení na závěr, snad někajý fyzim či biolog odpoví. Pokud žabí muž pocházel ze sladkovodní Amazonky, proč potřeboval k životu sůl? Jak by asi dopadlo omráčení taserem když prší jako prase a obě osoby jsou mokré jako psi?