Pot a krev (2013)

Trailer lepší ako celý film. Veľké sklamanie.

Stoker (2013)

Trochu jednoduchy scenar ale aj tak zaujimave az do konca. Najviac ma prekvapilo aky bol film kludny. Na Mysteriozny triller az prilis. Tak zaujimave az velmi dobre.

Zodiac (2007)

Skveli herci a pribeh ktory uz obstal vo viacerych filmoch. Je to ale prilis natiahnute a miestami nudne. Nakoniec som bol rad ze sa to skoncilo. Nebyt Robert Downeyho a Jaka Gyllenhaala tak by som dal len dve z piatich.

Nespoutaný Django (2012)

Prvy vynikajuci western od doby Buda Spencera a Terenca Hilla. Este aj skladbu k poslednej scene si Tarantino vypozical zo soundtracku filmu Prava a lava ruka diabla. To mu trochu zazlievam ale celkom sa to tam hodilo. Inak vynikajuce vykony Waltza a DiCapria.

23 (2007)

Priemerný film, kde režisér zle odhadol gradovanie deja. Prvá polovica filmu je absolútne nezaujímavá a v druhej sa to režisér snaží dohnať. Filmu trochu pomohlo obsadenie Jima Carreyho do hlavnej role ale inak mi to pripadalo ako tuctová zlátanina za krátky čas.

21 gramů (2003)

Zaujímavo natočený film s pomerne zložitou zápletkou. Film kde jeho kvalitu netvorí len príbeh, ale aj vynikajúce výkony hercov a bravúrne zvládnutá kamera a strih. Vďaka poprehadzovaní časových intervalov príbehu som sa nenudil ani minútu.

Terapie láskou (2012)

Po dlhom čaše konečne dobre natočený romanticky film s netradičnými postavami, v podobe dvoch bláznov. Zápletka sa mi síce zdala jednoduchá ale vyvažovala ich zložitosť postáv. Režisér celkom skutočne vystihol pohľad spoločnosti na človeka so psychickými problémami. Napínavé až do konca. Skvelá, novovznikajúca herecká dvojica Jennifer Lawrence a Bradley Cooper.

Konference ve Wannsee (2001) (TV film)

Výborne, netradičné prevedenie historického filmu tohto typu. Aj keď vo filme zaznie iba jediná skladba aj to len na koniec filmu, rozhodne som sa nenudil. Spočiatku som sa obával Stanleyho Tucciho v roly Eichmanna ale zvládol to s nič nehovoriacim výrazom, čo sa na danú rolu absolútne hodilo. Obdobnú rolu vynikajúco stvárnil Thomas Kretschmann vo filme Eichmann. Výborne bola zvládnutá aj kamera, vzhľadom na to že sa netočilo s kulisami ale vo vile pri jazere Wannsee v Nemecku, kde sa konferencia skutočne odohrávala. Nevadilo mi ani tých par historických nepresnosti. Rozhodne sa oplatí si tento film pozrieť aj viac krát.