Knight Rider (1982) (seriál)

Jednoducho KIT rider. Kukal som na to keď som bol malý ešte na Pro7 po nemecky, nerozumel som ale bavilo ma to. Na tu dobu dobrý serial. Teraz je iná doba a nedá sa to moc hodnotit.

Muž z oceli (2013)

Superman je muž minimálne z adamantia, lebo ocel v tomto filme nevydržala nič a mrakodrapy padali a padali. Je to klasický DC comics hrdina, ktorý je vážny ako prdel cely film (podobne ako Batman), na rozdiel od Marvelov kde si hrdinovia robia srandu a je to také celkovo uvolnené, je toto pravý opak. Film je vážny,drsný a tak nejak tažký. Asi tomu dost pomohla aj hudba od Zimmera(Počiatok,Batman). Herecké výkony boli super, efekty a súboje úplne megalomanské, dejovo to trochu kulhalo, ale inak film dobrý, len nie moc oddychový.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Tak ku tomuto skvostu som sa dostal tak pred 10 rokmi a musím povedať ,že ďakujem bohu za to, inak by som prišiel asi o jeden z najlepšich sitcomov v histórii vobec. Skvelý česky dabing tomu asi trochu pomohol inak by ma to tak nebavilo. Teším sa na dabované diely série X, a vlastne na čo čakať: pripravím si kuře vindaloo a Don Perignon do půllitru a idem skuknúť trpaslíka od znovu :-) .

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Jediná vec v čom je asi Tenkrát na západe ( a že to je sakra dobrý film,síce pre mňa trochu nudný) lepší než toto majstrovské dielo je Claudia Cardinale a jej pekná tvárička. Hodný, zlý a ošklivý je pre mňa top mezi western filmom a trio hlavnych postáv a výber hercov je dokonalý.

Tenkrát na Západě (1968)

Tak a znovu dilema. Tento film je super (herci,hudba) ,ale je to film,ktorý ma ako celok nudí. Bavia ma určité úseky, ale u sledovaní filmu v telke som schopný pri ňom pozriet aj druhý film ako to neustále prepínam. A pritom mám western celkom rád.(dobrý,zlý a škaredý). Dávam 4 ale uznávam kvality filmu.

Devátá brána (1999)

Na tento film sa vždy teším. Je pravda že je v určitých pasážach film nudný ,ale páči sa mi myšlienka ako objavuje dokazy a hľadá ďalšie kľúče na rozlúštenie záhady. Johny je tu dobrý taky Indiana Jones knihovník. Keby bol film kratší a dej viac gradoval bolo by to za 5 ,ale takto len dobrá 3.

Prometheus (2012)

Tak ja neviem. Mne sa to aj celkom páčilo a to som velký fanda Aliens. A v názve predsa nieje napisané Alien -1 (akože prequel). Takže každý si ten film zaradte kam chcete ,buď ako samostatne fungujúci film, ktorého pokračovanie nám až bude dávať zmysel v rámci celej Alien série ,alebo to berte len ako scifi ,ktoré sa odohráva v dobe pred LV426 a má vlastnú dejovú líniu a sem tam sa naznačí nejaká tá spojitosť. Vizuálne krásne, herecké výkony dobré tak neviem prečo neudeliť 4.

Konečná (2013)

Tak film funguje ako taká nenáročná oddychovka. Arnold tam ku podivu nebol až tak trapný ,ale ostatné postavy mi liezli pekne na nervy ( Johnny Knoxville). Zápletka je klasika, zlý drogový barón sa snaží újsť do Mexica a na druhej strane neúplatný šerif, síce trošku v rokoch ,ale v tom malom mestečku u mexických hraníc určite s najvacsim IQ. Takže u mňa za 3,ale v súboji starých svalnáčov majú navrh filmy so Stallonem.

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Určite najlepší Indy. Film ma super spád, na začiatku zasadnete do kresla a 2 hodiny skvelej zábavy vás drží až do konca. Sean Connery a návrat armády tretej ríše (po druhom diely ktorý sa odohráva niekde v Indii) je super. (p.s. podpis od Hitlera do Indiho denníčka :-) ).

Rambo: První krev (1982)

Tento film som videl keď som bol malý na VHS ešte z titulkami a vtedy to bolo super a aj po rokoch je to stále rovnaký zážitok. Síce človek už presne vie čo sa v každej scéne stane ale nevadí to. Proste Rambo je najvačší akčný hrdina v celej ére kinematografie.