• Krátkometrážní

Pelíšky (1999)

Nebudem tu vypisovať všetky hlášky a frky tohto českého skvostu, pretože sú prítomné v mojom každodennom živote, obzvlášť na vianočné a veľkonočné sviatky. Tlieskam českej kinematografii a som pyšná na to, že moja najobľúbenejšia satirická komédia je od nás :)

Birdman (2014)

Fascinovaná! Film akoby na jeden záber? Skvelé, ale to je asi tak všetko.

Severní blata (2006)

5* za dokumentáciu krás, prírody, jazyka a zvykov pôvabného Islandu, ale len 2* za dej, ktorý bol miestami tak nudný, že som si stihla pri ňom prečítať pár strán knihy.

Kámoši až na dno lahve (2013)

Bol to proste film. Bez žándru, bez pointy, s čudnými hercami a umelým smiechom.

Metropolis (1927)

Na rok, v ktorom to bolo stvorené (vlastne aj na rok 2015 je to popri niektorých brakoch skvost), je to dokonalé, dychberúce a fascinujúce. Odhliadnuc od toho, že ide o archívny klenot, herecké výkony, dej a hlavne tie obrazy- tlieskam!

Sedmý syn (2014)

Nechápem, prečo musí prebiehať fantasy dej vždy akoby v stredoveku, prečo je kamarát hlavnej postavy vždy dáky trol, poloobor alebo Hodor, prečo boli repliky akoby useknuté v polovici vety, prečo boli obrazy a hudba taaak nudné a prečo tematiku duchov a čarodejníc tak domotali a zosmiešnili. Trochu veľa klišé a málo trefnéhoh vtipu.

Box (2009)

A mohol to byť taký pohodový mysteriózny film, ale niee, oni tam dali ešte sci-fi pozadie, ktoré bolo maximálne nadbytočné a ohyzdné. Niekde v strede filmu sa to zaseklo a zlomilo a už to len ďalej padalo a klesalo na úrovni aj zaujímavosti.

The F Word (2013)

Milo ma to prekvapilo, rozosmialo, pošteklilo moju ženskú dušičku. Top hodnotenie dávam najmä kvôli Wallaceovým dokonalým, s ľahkosťou povedaným, sarkastickým odpovediam na čokoľvek.

Predestination (2014)

Preklínam ťa Predestination a filmy typu Interstellar! Kvôli týmto cestovačkám v čase si nevychutnám film a následne nemôžem zaspať, lebo tomu nedokážem porozumieť! Ale pri tomto kúsku ma aspoň utešuje, že tvorcovia tam majú (podľa mňa) chybičku: a.k.a. niekde tá časová a dejová slučka začať musí, nemôže niekto vzniknúť zo svojej budúcej matky a otca, ktorí vznikli zase zo svojich budúcich rodičov. Takže takto nie, nabudúce poprosím niečo pozerateľnejšie.

The Beatles: Twist and Shout (1963) (hudební videoklip)

7. sekunda a ja som vždy na nohách, kričím, ťahám vokály..."come on, come on, come on, baby now!" KLASIKA ;)