• Krátkometrážní

Na samotě u lesa (1976)

Okrem toho, že viem pomenovať lejak aj inak, som sa naučila, že ..." to jsou blechy psí, ty na člověka nejdou." Proste TOP klasika.

Černí baroni (1992)

Prvá vec, na ktorú si spomeniem pri daždi a vlastne sa ešte stále na nej v duchu smejem: "- Kontrolní otázka, soudruzi. Co udělá náš dobře známý samopal vzor 24, když ho ponecháme na větru a dešti? No? - Zrezaví, ne vole? - Zrezaví, správně. A co hlavně? No koroduje, vy tupci!"

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Pripomína mi to Foresta Gumpa s jeho nereálnymi a náhodne sa udianými príbehmi, keďže všade bol, s každým sa stretol a všetko videl pričom nevie ako a prečo. Vtipné, trefné, trúfalé, ale k dokonalosti tomu chýbal hlbší zmysel. Ale ako oddychovka veľmi vhodné.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Po celej potterovskej ságe môžem so slzami v očiach dodať, že absolútny morálny výťaz, hrdina a "hlavná postava" bol pre mňa Snape, pretože jedine on dokázal kvôli nekonečnej láske k Lilly hrať na dve nebezpečné strany a dopomôcť Potterovi k víťazstvu nad zlom. Avšak tieto dojmy z knihy a príbehu neboli celkom dobre pretavené do filmu, čo je mi trochu ľúto, vzhľadom na to, ako všeljak by sa to dalo dotiahnuť do dokonalého finále.

Obecná škola (1991)

Československá dokonalosť, ktorá ma na nijaké sviatky neomrzí! Herecká zostava skvelá, vtipy nestarnúce a ironicky podaný život danej doby predložený s takou prirodzenosťou a ľahkosťou, že to človeka jednoducho musí baviť.

Zimní příběh (2014)

Jedine malé plus pre vlasy Colina Farrella a diabolský hlas Russella Crowea, inak to človeku nič nedá a vezme mu 2 hodiny voľného času.