• Krátkometrážní

Zvuk hluku (2010)

Odvážny a originálny experiment so zvukom a rytmusom, ktorý má úplne ohromil a fascinoval. Dej a obsadenie postáv bolo sekundárne, zvukové efekty zato vycibrené. Milujem to!

Láska nebeská (2003)

Krásna ukážka toho, ako život spletie dohromady množstvo životných príbehov, ktorá je zasadená do vianočného obdobia, preromantizovaná a príliš optimistická, napriek tomu však pozerateľná a milá.

S tebou mě baví svět (1982)

Pre mňa jedna z najlepších československých komédii, ktorú si nenechám ani na jedny Vianoce ujsť a ktorá so mnou vyrastala rovnako ako porozumenie všetkým vtipom a frkom v nej. "Tady orel, tady orel. Dášenka jde celou dobu v bačkůrkách. Přepínam!" "To má smůlu, v čem bude lyžovat? Přepínam!" Howgh.

500 dní se Summer (2009)

Veľmi pôsobivý a zaujímavý kúsok pre všetky zmysly! Aj po 35. pozretí v ňom vždy nájdem niečo čarovné. Hrátky s obrazom a so strihom ma bavia rovnako ako netradičné repliky, sarkazmus a skvelá hudba.

West Side Story (1961)

Naivný príbeh o newyorkskej mládeži zaobalený v orgazme farieb, pohybov a hudby...príjemné.

Pýcha a předsudek (2005)

Kúzlo viktoriánskeho Anglicka, praví gentlemani, dobrý pôvod a bohatstvo, bontón a prostoreké konverzácie o nudnom živote na panstve zmiešané s príbehom o dokonalej láske a prekážkach, ktoré musí prekonať, pohladí dušu každej ženy. Neviem, či niekedy nejaký muž pochopí vo co go, preto je moje hodnotenie a náhľad na Austenovej dielo skreslené mojou ženskosťou :)

Bídníci (2012)

Pre mňa zatiaľ najlepšia adaptácia Les Miserablés, keďže silnejší a emotívnejší je pre mňa príbeh za zvuku vábnej melódie a chytľavých pesničiek. Aj keď viem, že niektoré zábery vznikli asi na 543. krát, surovosť a bôľ týchto scén na mňa urobila dojem.

Kočka na rozpálené plechové střeše (1958)

Keď človek vo svojom ordinérnom životnom príbehu potláča náročné situácie a svoje emócie je z toho malým vybočením z prirodzeného denného rádu explózia emócii. Minulosť ťa dostihne a následky sa časom zväčšujú. Veľkolepé psychologické dielo Williamsa graduje až do posledných obvinení a vysvetlení života jednej rodiny.

Hledá se Nemo (2003)

Rovnako ako kniha Malý princ je aj Hľadá sa Nemo rozprávkou pre dospelých, kde niektoré vtípky v dospelej mysli asociujú niečo viac ako len príbeh o stratenej rybičke, hyperprotektívnom rodičovi a zábudlivej drobnej rybe. Dorry je skrátka hviezda a mrzutý klaun očkatý je top. Stále obdivne tlieskam nad dejovou líniou a zápletkou a tiež tak stále sa ukľudňujem melódiou "stále plávať, stále plávať, čo robiť stále pláávať".

Requiem za sen (2000)

Príbeh o štyroch druhoch závislosti so zaujímavou štylizáciou viet a skvelým strihom, ktorý smeruje k psychadelickému a desivému zakončeniu, si napriek averzii k niektorým obrazom z filmu pozriem hocikedy a vždy veľmi rada. Aj keď nie vždy sa vyhnem zúfalstvu a smútku nad osudom človeka.