Jsem (2005)

Kvantum nelogičností a nepřirozeností. Hudba zvaná "ždímačka", která mi ke konci šla už na nervy. "Psí voči" hlavního herce ... to je z pěti hvězdiček mínus 3. Jednu nechávám za vedlejší roli mikádové holky, která ač viditelně trochu cáklá, dokáže pronést hlubokomyslnou myšlenku, ale budiž, její role se mi líbila a občas jsem ji věřil. Druhou hvězdičku nachám za místy podařené záběry.

Králova řeč (2010)

Kdo má rád příběhy, které jedou ve vyjetých kolejích a ničím nepřekvapí, bude zřejmě chrochtat blahem. Rozumím tomu, že si Králova řeč najde mnoho příznivců, ale já mu prostě nevěřím. Když vidím scénu, podobnou té, kdy si hlavní hrdina odmítne poslechnout svou nahranou desku v "ordinaci" a naštvaný odchází, mám nutkání plakat, ale to nemůžu, jelikož bych neunesl fakt, že by si někdo mohl myslet, že pláču dojetím. Jediná věc, která mě však dojímá, je skutečnost režisérů, kteří tyto věci stále dokola servírují s domněním, že to tak diváci mají rádi. Možná mají, já ne. Dávám 1 hvězdičku. Ta druhá je za pokus o psychologický nástin královy osobnosti, bojující se svou minulostí - bohužel však nástin hodně koktavý.

Životy těch druhých (2006)

Vždy jsem měl odpor k německé produkci, ať už se jednalo o jakýkoliv žánr a o dramatech z válečného, nebo "režimního" období to platilo dvojnásobně. Životy těch druhých můj postoj na 137 minut rozdrtily.

Ip Man 2 (2010) odpad!

Kopie amerických "karate" filmů 80-tých let, kdy velkohubý, krajně nesympatický a přehnaně arogantní záporák dostane od klaďáka na konci filmu zákonitou nakládačku (samozřejmě hned potom, co se jeho situace v ringu bude jevit jako téměř ztracená). Je to sice v novém kabátě, ale pro mě už v řádně propraném a obnošeném. Kdysi jsem to bral - to mi ale bylo 15, teď už nechci. Jestli v tom někdo vidí ještě něco jiného, pak kloubouk dolů.

Jíst, meditovat, milovat (2010) odpad!

Velmi silný snímek, poskytující hluboké moře moudrostí, silných pocitů a neutuchajících výbuchů emocí. Celý film se mě zmocňovala nezadržitelná touha řvát, plakat a nadávat aneb "Jen pro silné žaludky s otrlou povahou a masochistickými sklony"

Počátek (2010)

Škoda, že tak dobrý námět pokazilo tak suché zpracování. Téma snů přece jenom nabízí více, než tolikrát vymílané akční scény a nudný příběh o mrtvé manželce. Nic víc jsem ve filmu neviděl, i když bylo cítit, že se snaží zavádět diváka na jinou úroveň. Tady je ale potřeba dívat se jinýma očima a podle toho točit, ne jenom kopírovat to, co už bylo viděno a plácnout to na své místo. Pro Nolana moc velké sousto, které nezvládnul. Bez fantazie a invence.

Hrdinové (2006) (seriál)

První série dobrá - i přes všechny nedostatky, které se jí daly vytknout byla zajímavá, ale pak už to šlo od 10 ke 2.

Ip Man (2008)

Nevím nakolik se některé scény liší od skutečných událostí (jestli vůbec nastaly), ale hodně mi vadilo kvantum pitomostí, které u mě film hodně degradovaly. Jeden nejhorší příklad za všechny: Mistr Liao vyzve tři japonské bojovníky od kterých dostane řádný výprask. Pokorně úzná porážku a odchází se svým dříve vybojovaným pytlem rýže. Doposud opravdu pěkná scéna, která je však hned poté úplně zazděná výstřelem generálova poskoka. Důvodů, proč to režisér takto zakončil mě napadlo spousta, ale ani jedním jsem se nepřesvědčil :) Celkově jsou však bojové scény lehce nadprůměrné a příběh zajímavý.

VALL-I (2008)

Krásná, precizní prácička :)