Dokonalý trik (2006)

Závěr "jednoduše" překombinovaný.

Julie a Julia (2009)

Místy rozvařené, celkově zas nedopečené, ale přesto chutné. Podruhé už bych si to ale nedal ;)

Gran Torino (2008)

Vždycky jsem se snažil vyhýbat slovům jako "klišé, kýč" a "nuda", ale tady si prostě nemůžu pomoct a nevím jak jinač bych Eastwoodův kousek popsal. Přemýšlím, za co hvězdičky přidělovat: herecké výkony - žádné jsem neviděl, scény - klišé, příběh - nuda, závěr - kýč (naštěstí měl alespoň svůj důvod). Kamera u těchto typů filmů není zřejmě důležitá a také to bylo poznat. Nerad bych se dále rozepisoval větami typu: "děj byl předvídatelný" apod., protože bych si připadal, jako film samotný. Po výborném "Million Dollar Baby" velké zklamání. Takhle vysoké hodnocení, jaké tady vidím, opravdu upřímně nechápu. Jednu hvězdičku dávám jen proto, abych neurazil.

Nevinný (1976)

První polovina 4, druhá 2 hvězdičky. Průměr 3*

Fontána (2006)

Zajímavé téma, dobrá hudební složka a místy pěkné vizuální motivy, které se mi ale v závěru jevily už celkem přepláclé. Postavy a děj se mi postupně "někde ztrácely" a to né z důvodu, že by filmu nešlo rozumět, ale proto, že jsem o ně(j) ztrácel zájem. Jednou větou: poezie, která není mým šálkem kávy.

Velké podmořské dobrodružství 3D (2009) odpad!

Moje první 3D v kině (což je plus), ale komentář a hudbu jsem nepřekousnul. Pro děti snad pěkný zážitek, ale pokud porovnávám s jinými podmořskými výpravami, pak pro mě ani jedna *.

Che Guevara (2008)

Pro mne vyjímečně vysoké hodnocení - ne pro kvalitu filmu, ale pro celkový dojem a za výborného Del Tora a jěště lepšího D.Bichira (F.Castro)

Ženy (2008)

Nejdříve jsem chtěl jednu hvězdičku přidat za absenci jakýchkoliv mužských rolí, ale závěrečná scéna v porodnici mě od celkově vyššího hodnocení spolehlivě odradila.

Pošta pro tebe (2005) (pořad) odpad!

Něco tak nechutného jsem jěště nikdy neviděl.

Crash (2004)

Opravdu pěkný film, který stojí za vidění. Některé scény v sobě měly zvláštní jiskru a dokázaly mě vtáhnout. Škoda jen toho nadměrného přepírání rasové otázky a polopatických vysvětlení některých situací (např. záběr na krabičku nábojů po použití revolveru). Také postava Iráčana a manželky Číňana mi moc nesedly a připadaly mi přehnaně umělé. I když slabší čtyři hvězdičky, budu si film dlouho pamatovat.