Samsara (2001)

Tohle je přesně ten typ filmů, které mám nejraději. Víte o něm, láká vás, ale nikdy nemáte dostatečnou chuť se na něj zrovna podívat. Pak to jednoho dne uděláte a už se v něm vezete... Jsem rád, že jsem si před shlédnutím nepročítal žádné komentáře, ani nezjišťoval podrobnosti, protože bych tím jenom zabil porozumění, díky nemuž jsem filmařům snadno odpouštěl logické nedokonalosti a tím pádem si ze snímku mnoho vzal. Hodně také záleží na tom, s jakým očekáváním se na Samsaru člověk dívá. Pokud se v ní snaží najít hlubokou životní filozofii z budhistických klášterů, takovou jak je na ni zvyklý, tak ji tam nenajde. Akorát ho budou dráždit technické nedokonalosti, dlouhá stopáž a "suché" pojednání. Pokud ji ale nehledá, tak ji tam objeví a to přesně takovou, jaká ve skutečnosti je... a nejen to :) Nalinu Panovi se povedlo přenést do filmu něco, co jen tak někdo neumí a také "něco" co né každý odhalí ;)

Hancock (2008)

Pěkná podívaná. Škoda jen, že když se příběh začne rozjíždět, tak to končí.

Pohár (1999)

"Kdy je ten boj?" "Jaký boj?" "Ty dva národy bojující o ten míč." "Aha, tohle. Myslím, že kolem půlnoci." "Zvláštní čas pro boj." ..... "Co získá vítěz?" "Pohár." "Pohár... Hmm..." :)

Hořký měsíc (1992)

Scéna, kdy se Mimi a Nigel setkají na začátku v baru, by stačilo na samotný tří minutový film :)

Muži v černém 3 (2012)

Výborná atmosféra přestřelky v restauraci mě nastartovala, pak už to byl ale jenom volnoběh až do konce.

Školní výlet (2012) odpad!

Divím se, co všechno jsou filmaři schopni pustit do kin.

Dobrodružství Malého Indiána (1997)

Protože jsem četl knihu, která by dostala plný počet, nemohu dát filmu více než 3. Což zní docela rozumně.

Muž na laně (2008) odpad!

Někdy přemýšlím, že bych se v noci vloupal do sámošky a vymetl regály s čokoládovými tyčinkami, ale že bych o tom natočil i celý film, to mě ještě nikdy nenapadlo.

Čínská čtvrť (1974)

Nicholson do role nesedí, chybí mu přirozený "machismus", který mívali jeho předchůdci. Scény, které jsme zvyklí vídávat ve staré Bogartově škole, např. fackování dam, tady působí bezúčelně. Zamrzí i mnoho jiných nesmyslných maličkostí, jako vysypané sklo z přejetých hodinek na Gittesově stole apod. Pokud bych ale neměl Chinatown s čím porovnávat, tak jednu, dvě hvězdičky navíc.