V cizí kůži (2011)

Příběh dávám na vrub totální šílenosti producentů. Vesměs film nevypráví o ničem, pouze se hrdě hlásí ke komediálnímu žánru. Díky sympatickým hercům se jim to na hranici vkusu v celku daří. PS: Olivie Wilde je sexy! 60%

Noc oživlých mrtvol (1968)

Za tu dobrou atmosféru a vesměs příjemnou celo příběhovou konverzačku dávám 4*. Pokud se, ale divák dívá zpětně na kostru příběhu, je mu hned jasné, že trivialita nezná mezí. Přesto má tato hororová klasika své nezastupitelné místo i v dnešní době. 80%

Hotel Transylvánie (2012)

Animace je zvládnutá na jedničku, zvláštní tvary ladí oku a nutí sledovat i ty nejmenší drobnosti. Hodnocení se zakládá na dabované verzi, ale pochybuji, že výrazně narušuje oproti původní verzi pochopení děje a jeho splynutí s divákem. Škoda, že ve filmu není žádná scéna, která se vám vryje do kůže. Vytěžit se z toho dalo více. 60%

Temný rytíř povstal (2012)

Hodnocení je potřeba brát z nadhledem, když Nolan dokáže v druhém dílu servírovat gradaci v exponenciální křivce a neztratit ani chvilinku divácké pozornosti nezáživnou scénou, je třetí díl v porovnání s druhým, zklamáním. Na druhé straně legendární zakončení Temného rytíře je postaveno na pevných základech režijní jistoty a plynulosti, které ukazují Nolanův triumf v záplavě bez mozkových blockbusterů. Věřím, že hranice režisérské kreativity se posune s dalším filmem. 80%.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Oproti jedničce se nám dostává více humoru. Je fajn vidět své "dětské" akční hrdiny pohromadě a užít si naplno stopáž filmu do morku kostí. Režijní chyby jsou zakryty stylovou akcí, která je, ale ve filmu obsažena skromně. Naštěstí hláškující hrdinové zvedají akční průměr do nebeských rovin. Nostalgická vzpomínka se vydařila. 75%

Ti druzí (2001)

Atmosféra by se dala krájet. Herecký výkon stojí na jedné představitelce, která pomalu rozmotává zajímavý příběh. Režisér nedává v průběhu příběhu moc indicií a drží trumfy pod pokličkou. Spíš než o horor se jedná o thriller s hororovým nádechem. Povedený snímek. 85%.

Řidič slečny Daisy (1989)

Pohádka vrcholného vkusu i nevkusu, záleží ke které straně se přikloníte. Ono číst mezi řádky příběhu je snadné, ale díky pevným základům prostého příběhu dvou stárnoucích lidí se vše maskuje pod těmito základy. Takže neruší. Sentimentální příběh, na hraně. 75%.

Trainspotting (1996)

Dlouhou dobu jsem měl u trainspottingu čtyř hvězdičkové hodnocení. Moje chyba, tímto se snímku omlouvám a vše napravuji, při znovu promítání jsem si snímek nemohl nechat ujít a ničeho jsem nelitoval. Geniální trefa do atmosféry beznaděje a promarněného života. Skvělé herecké výkony, které podepírá tempo vyprávění. O hudbě se netřeba zmiňovat. Je libo žít jako zatracenec nebo otrok konzumní společnosti? Světlé vyhlídky:) 100%.

Dracula (1992)

Zpracování na jedničku, obsah za dvě. Obsah díla se roztřepu je na jednotlivé polo celky psychologizace postav a ke konci nedochází k stmelení nazpět. Každý si z toho musí vybrat to své. Příběh je oproti originálu obohacen o více postav..Hlubší přesah je cítit ze všech stran, ale i tak geniální režisérský rukopis nedokáže trumfnout originální němý snímek. Nelze neporovnávat, ale ze začátku je atmosféra brilantní. 75%.

Druhá šance (2012)

Takhle si představuji fajnový dramatický příběh podepřený nenuceným dialogovým humorem. Snímek podepírají dvě herecká esa a příznačné vtípky vyznívají čistě díky diváckému reflektování. Steve Carell příjemně překvapil. Životní tragikomedie roku. 85%.