T.M.A. (2009)

Blábol, natočený v zemi nikoho a ničeho. Nelze ubírat snímku fakt, že u nás to asi strašidelněji nejde. Zajímavých momentů je tu dostatek, ale jsou na hranici smíchu a strachu. Převažuje bohužel první zmíněná strana. V rámci českého filmu se jedná o klenot mezi horory. Základní chybou je nejspíše dějová linka (scénář). Působí schizofrenicky po všech stránkách. Ucelený děj, bez směsicí všeho žánrů by prospěl snímku podstatně lépe. 30%

Sherlock Holmes (2009)

Bijte mě. Sherlock není nic víc než akční hrdina s brilantním mozkem. V zájmu oživení nelze brát Sherlocka jako pokračovatele předchozích snímku. Je zde jako jiná osobnost, se stejným jménem a několika podobnými rysy. Ale tím to končí. Herecké duo si krásně pohrává na hraně vytříbenosti a vulgarity. Padouch je brilantně zvolen, ale není mu věnováno tolik místa. I tak sekunduje tandemu úspěšně. Film odsýpá rozpačitě, v závěru vám to akční hrdina, pardon, Sherlock, všechno vysvětlí. Není to dokonalé. Ale to nikdo nečekal. Guy Ritchie to vzal za správný konec a nepochybuji, že pokračování bude dotaženo do lepšího konce.. 60%

Bílá nemoc (1937)

Tak tenhle snímek se doopravdy podařil. Krásný příklad budování napětí i přes neobsažené ukázky nakažených. Vrcholní čeští herci sehrávají drama o nebezpečném zabijákovi. Moc se mi líbila vsuvka se skoro zapomenutým lékařem s fronty. Promluva k národu. Režijně skvostné, plynulé střihy odlišující se od divadelní hry. Nejméně musím pochválit konec s davem.Scéna mi to do filmu nepasovala. Bohatý filmový zážitek 80%.

Pokoj 1408 (2007)

Bál jsem se, ze začátku se příběh rozmotává pozvolna a klidně. Následující směsice strachu a nevědomosti mě přibila do sedačky, čekajíc co bude dál. A dál? Nic extra, scénaristicky nezvládnuté dílo v poslední třetině? (nečetl jsem povídku). Herecký výkon Johna Cusacka je dobrý, je silnou i slabou stránkou snímku (ostatní postavy jsou spíše camea). Snímku by více slušel povídkový formát, ale i tak se jedná o dobré podívání na večer. 60%.

Tintinova dobrodružství (2011)

Měl jsem čest setkat se s komiksem, v zásadě nejsem fanda. Tintin má tu smůlu, že je neosobní. Drží si jakýsi odstup od diváků. Neznáme jeho minulost, důvody, věk. Je to na škodu? Na to si odpoví každý sám, podle svého gusta. V rámci animace je Tintin "totaly perfect". Není zde co vytknout, 3D funguje tak jak bych si přál, aby fungoval v každém filmu. Animace je na světové špičce, kolikrát jsem se přistihl dívat se postavičkám pouze na detailní ruce. A taky jsem si kolikrát říkal jestli je to vůbec možné ještě zařadit do sekce animace. Příběh je lineární. Tohle spíše ocení menší diváci. Akce je tu dostatek a hluchých míst pouze ze začátku, minimum. Po dlouhé době jsem se bavil v kině královsky. Dabing je dobrý, nicméně těším se, až shlédnu snímek v originálním znění. Viděno v kině, 90%.

Vyměřený čas (2011)

Žádné zpomalování příběhu. Všechny zákony nového světa se dozvíte přirozeně (v praxi), už díky tomuto pojetí má film dynamiku od začátku až do konce. Proto nebudete mít problém se ztotožnit se sci-fi světem a přirovnávat ho k tomu reálnému. Má to háček, při vysvětlování za pochodu, uniká spoustu věcí, které nutí přemýšlet o odpočítávání času v snímku, jestli vůbec je použit správně (pokud by existovali správci času,tak proč ne taky policie?). Bondovský styl akčních scén filmů svědčí. Hrdina teoreticky umí řídit bez předchozích znalostí, což vynechám a beru v daném momentu jako fakt. Žádné akční orgie snímek neskrývá. Popravdě, není to na škodu, film má specifický náboj scén, které je kompenzují nadmíru. Mainstream jako vyšitý, ale s krásným světem a charismatickými herci.(těch lodiček si nevšímejte) Viděno v kině, 80%.

Perfect Days - I ženy mají své dny (2011)

V zásadě držící se konvencí "současné" filmové vlny. Pojednání nad rámec je selhání. Herci jsou přesvědčiví, ale způsob podání příběhu a jeho rozuzlení už ne. Filmový look amerických filmů snímku prospívá. Velká škoda, že film prostě plyne a zvraty se celkově konají nešikovně. Nevím proč bych měl fandit egoistické, miminku chtivé ženě, když není po celou dobu ani náznak jejího zlepšení. Tento snímek je důkazem propadu českého filmu do sterility. Doufám v lepší zítřky. Viděno v kině, předpremiéra za účasti delegace, bez delegace (asi tak). 40%

Závěť doktora Mabuse (1933)

Ze začátku mě příběh neoslovil. Zmatený a hlavně pomalý rozjezd by odradil v dnešní době kde koho. Po rozjezdu, následovala skvělá práce statické kamery. Film působí jako divadlo v různých kulisách. Ale pouze z dnešního pohledu. Atmosféra postupem vyprávění houstne a nutí přemýšlet. Ona jediná výtka směřuje na délku vyprávění, které je až moc rozvleklé. Skvělá hudba i dialogy ukazují německou hororovou filmovou školu v celé své kráse. Viděno 2D, 80%

Insidious (2010)

Příjemné překvapení. Dobrá atmosféra, dobří herci, dobré klišé, dobrý nápad, dobrá realizace, dobré efekty, dobrý horor v rámci klasického žánru. V dobách nestrašidelných hororů si Insidious udržuje své napětí po celou dobu a nemíří s příběhem do slepé uličky. Viděno 2D, 80%

Child's Play (1972)

Znáte ten typ filmu, který má "zvláštní" nápad a chce ho prezentovat formou tajemna, vypadat chytře až do závěrečného rozuzlení, po celou dobu netušit nic (nebo tušit, protože nápověda je tam kde by jste to nejméně hledali, což neznamená, že není výrazná). Bum, šlus, nastane konec a ten všechno přebije, ale neodrovná vás. V mém případě jsem se pousmál. Toto je přesně tenhle druh filmu. Jako krátká povídka by to bylo o dost lepší. Viděno v TV, 40%