Jackass 3 (2010)

Nikdy jsem nesledoval JACKASS na HBO, ale za to jsem viděl všechny filmové díly. Tento se v ničem neliší od ostatních, je zde hodně fekálního humoru, pár slušných scén k opravdovému zasmání a malinko těch nudnějších. Určitou zajímavostí je i fakt, že i v tomto "regulérním" třetím dílu se Jackass partička nevykrádá a srší novými nápady. Ideální zábava pro sdílené pobavení mezi přáteli. Viděno 2D. 60%

Přenašeči (2009)

Film v době virové epidemie "bez (oživlých) mrtvých"?. V zásadě vůbec nejde o zmíněné mrtvoly, které jsou zde pro vybudování atmosféry a k závěrečnému smeči. Díky délce filmu se tempo neloudá, film se nevydává akční cestičkou, ale podrobněji rozebírá jednotlivé hlavní charaktery. Napětí lze cítit z mnoha scén, ale konečné "nečekané" prozrazení toho co bratr měl na duši celou dobu, vás do kolen nedostane. Připočtěte si pár vykradených scén z jiných apokalyptických snímků plných beznaděje a vyjde vám krásná filmová jednohubka na nudné odpoledne, 50%.

Futurama (1999) (seriál)

Moje pravidelná dávka emocí, čím novější díly, tím vyzrálejší a často dvojsmyslnější, někdy snad i trojsmyslné:)) skvělá zábava! Český dabing ale nebrat!

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

V této filmové sérii exteriéry vypadaly vždy nadprůměrně, mnohokrát i úžasně, takže plusový bod nejnovější Piráti dostávají za to, že v této tradici setrvávají. Druhý plusový i minusový bod dostává režisér. Ten přináší potřebnou invenci, ale ta je až příliš sterilní (pominu-li otázku zda-li je potřeba obměňovat již zaběhnuté a dále pokračovat v nové sérii?). Nejlepší akční scéna se odehrává uprostřed filmu, na konci snad nebyla žádná zapamatování hodná, takže pokud se vám líbila závěrečná scéna 3. dílu, zde budete ošizeni o její epičnost. Velké plus patří ústřední dvojici, mezi kterými to doopravdy jiskří. Samozřejmostí je dobrá hudba, která dodává správný říz všem scénám (párkrát je šponovaná až na zbytečné maximum) Jak již bylo psáno hodněkrát: Letošní Piráti z Karibiku plavou na vlnách průměrnosti a jen díky špičkovým hercům nehrají na vlnách nudy. Škoda.

Donnie Darko (2001)

Díky vyníkajícímu výkonu Jake Gyllenhaala od začátku krásně rozehrané sci-fi - psychologické - drama, o kterém i v polovině nebudete vědět více než ze začátku. Na konci se zdárně všechno a přesto nic vysvětlí. Atmosféra vás plně pohltí a hudba ve filmu je velice dobře zvolená. Hlavně píseň "Mad World" vás donutí zamyslet se nad vším a přesto nad ničím.

Kazatel (2011)

Pokud jste jako já shlédli trailery, tak jste bohužel viděli 85% filmu. To ostatní co zde uvidíte jsou až příliš časté detaily mluvících tváři, rozmazané scenérie a nevýrazné souboje (až na jeden). Hlavní nevýhoda tkví v tom, že se film nestačí ani rozjet a už je konec. 40%