Sněhurka a lovec (2012)

Tak trochu lživý dospělácký pohled na novou Sněhurku. Atmosféra těží z povrchní stránky, do hloubky nejde. Veliká škoda. V druhé polovině se kamera věnuje "krásné" Sněhurce a zanechává u dna svůj největší triumf: Charlie Theoron. Ta je jedním slovem skvostná. Užívá si roli a při svých hereckých polohách v první polovině dosahuje výsostných kvalit. Hezčí než Sněhurka? Jednoznačně. Také i lepší herečka, vesměs K. Stewart díky scénáři promluví 10 smysluplných vět a to je na ztotožnění s hrdinkou vážně málo. Záchrana pomocí lovce se dostavuje. Na jedno podívání dobré. Viděno s titulky, 60%.

Diktátor (2012)

Komedie s velkým K. Spíše obrovským. Jeho síla tkví v Cohenovy, jeho charisma a schopnost udělat si srandu i ze své ponožky je dokonalá. Epizodní vyprávění pospojuje příjemné kritiky celosvětového problému č.1. Jde až na dřeň, je vidět i logického vyústění triviální zápletky. Je to lepší než Borat, ale ne tak úderný. Je vidět, že Sacha je proláklý. Já se bavil královsky 80%.

Prometheus (2012)

Nehodnotitelné v měřítku prequelu i samostatného filmu, chápu rozčarování jednotlivých lidí. Pohledy se zcela liší. Je to, ale jízda, atmosferická mozaika perfektních záběrů s logickými promluvami. Sci-fi století na 100%. Ridley zase překonal sám sebe. Nebudu hodnotit scénář dokud neuvidím režisérskou verzi. A souhlasím s POMem : chci těch dalších 30 minut vidět v kině! Zatím 70-80%

Sněhurka a sedm trpaslíků (1937)

Český dabing nemá chybu! Potěší i česká vykreslená jména na 35mm v kopii v remastrované verzi. První celovečerní Disney, tohle musí vidět každý, jinak to nejde. 100%

Milión (1931)

Klasická francouzská taškařice, která nezestárla ani o jediný den. Hudební vložky dobře oživují příliš jednoduchý příběh, příjemná podívaná. 75%.

Nedotknutelní (2011)

Evropská komedie roku 2011. Nikdo, zde netlačí na pilu, Vše je krásně přirozené a uvěřitelné. Všechny naše maličké problémy se nám scvrknou do nicotné tečky. Společně s komediální notou a perfektním hereckým duem, je snímek opravdovým pohlazením na duši. Vše tak jak má být. Hollywood prosím o ne-inkarnaci. Děkuji. Viděno 2D, 90%

Avengers (2012)

V přesném protikladu oproti temnějšímu pojetí batmanovské "trilogie". Přesné načasování vtipných hlášek, digitální efekty vypiplané do posledního detailu a charismatičtí herci, dávají této předvídatelné komiksové bublině ten správný říz. Předchozí filmy dokazují účinnost propojení komiksového světa a jeho využití, které Avengers ždímá na maximum. Gradování v poslední půlhodince byste oželeli, ale podstata snímku stojí pouze a především na efektní podívané a skvěle fungujícím odpoutání od reality. Prozatím nejlepší "typicky komiksový" film. Viděno v kině, 2D s titulky, 3D s dabingem. 85%.

Habermannův mlýn (2010)

Habermannův mlýn je postaven pouze na jedné dějové linii, která se pevně nedrží svého bodu a skáče z roku do roku. Tímto viním filmovou stopáž, která měla být delší. Také scénář je plný klišé a jednotvárnosti. Další mínus jsou až odpudivé postsynchrony. Třešničkou , která vše završuje do absurdity je střih. Ze snímku lze cítit ze strany německé koprodukce, touhu po satisfakci Němců. Nehájím Čechy, zvěrstva dělali všichni, ale tak okatě jsem to snad neviděl v žádném filmu. Viděno 2D, 30%.

J. Edgar (2011)

Strohé a chladné zároveň. Buď je film opravdu určený pouze americkému publiku nebo se mi to opravdu nezdálo a cítil jsem v tom režijní nejistotu. Leonardo DiCaprio je v tomto filmu buď tak moc dobrý nebo karikaturista. Díky odtažité atmosféře to nepoznáte. I přes všechny nápady a posuny v ději se jedná o průměr. A to je v rámci režisérského jména škoda. Viděno 2D, 50%.