Interstellar (2014)

Veľmi rád sa pridám k tým čo tomuto filmu dali šancu, je aj prečo. Beriem ale aj zmetené názory, nemôže to byť z prílišnej komplikovanosti, vysvetlené to bolo vynikajúco, ani z netradičnosti témy, toto a Vesmírna Oddysea sú asi jediné filmy ktoré má v rámci takej story napadajú. Zmätenosť tu je podľa mňa kvôli prístupu ze isté emócie tam proste neboli. Pýtam sa ale čo je k tomuto filmu vlastne všetko treba ? Dostal som nakladačku menšiu ako pri Kubrickovom filme, to ale ako to Nolan spracoval bolo oveľa záživnejšie a príťažlivejšie, bolo to zblízka. Uznávam že dokonalosť to nebola, ale ako ultra kvalitný film, určite áno.

Propast (1989)

Človek sa nestačí diviť čo Cameron dokázal v "tých časoch" obdivuhodné, videl som extra dlhú predlženú verziu a vo filme mali veci úžasný timing. Nabudúce ale...Tlak (psychologický a fizický ) je predsa len tlakom.

Insidious (2010)

Netradičný horor, tak trocha si spomínam na chatu v horách, kto videl oba, vie možno prečo :) U mňa po dlhej dobe konečne čisto krvný horor a musím povedať že ľakačky boli brilantné, Wan sa k tomu pohral s dejom, na konci a užíval som si to. Nabudúce ale...viac vizuálnej sily, originality.

Amer (2009)

Za tú atmosféru a pitvu nezvaného hosťa. Nabudúce ale...niekto by sa mal zamyslieť ako vysvetľovať/nevysvetľovať veci vo filme.

Kult hákového kříže (1998)

Nortonov let na Mesiac, to čo v tomto filme robí, proste to treba obdivovať. Môžme to rozprávať ako chceme, vieme kde chceme ísť, čo chceme povedať a povedali sme to. Nabudúce ale...Netlačiť na pílu dejovo, zvukovo, šokovo, menej predvídavosti, viac šokovať.

Seconds Apart (2011)

Film sa stále hrabe niekde vyššie a musím uznať že sa hrabe slušne. Ked už zisťujeme techniky hrabania sa sme očarení, nuž ale tam kde sa dohrabal, to vážne ? Nabudúce ale...využiť krásne dievča, viac využiť nočné mory, lepšie dotiahnuť nadprirodzené javy k divákovej spokojnosti, viac originality a ohňostroj na záver.

Na hraně zítřka (2014)

Podobným spôsobom ma oslovila trojka Iron-mana, nemôžem si pomôcť, ale je to v tej šablóne, veľmi podobné: soundtrack, žáner(+/-), humor a krásne dejové prekvapenia. Hlavná dvojka mi bola tak sympatická že radšej s vychvaľovaním skončím skôr ako začnem, pretože by sme tu boli do rána (a o sympatiách k Emily Blunt, už ani nehovorím). Ďalší film bohatý na detaily ktoré som v pohode žral, v celku nenormálnym spôsobom a omdlieval som zo záveru, ktorý ma chtiac nechtiac vyfackal.

Nekonečný příběh (1984)

Znamenitá fantasy, z ktorej originalita srší z každej strany. Petersenova fantasy bude navždy večným a nekonečným filmom, pretože dokáže zaujať a to čo ponúka je pre mňa ultra - filozofické, vo svojej podstate.

Zuřící býk (1980)

V konečnom dôsledku vyhráva bozkávanie a fackovanie. Tá dejová motanica a prístupy od pána Režiséra pôsobia uspokojivo. V oblasti športového filmu ide o spomalené tempo, kde je radosť si vychutnávať to čo sa deje. Nabudúce ale...viac tradičného, alebo krajší odklon od tradičnosti, viac momentov čo ťažia a šokujú, kratšia stopáž.

Poslední bitva (1983)

Silný film, ktorý svoju silu naberá postupne (s výnimkou častí kde som sa aj zasmial chtiac či nechtiac), pričom v posledných minútach a v práve záverečnom kombate to bolo nervy drásajúce, so zvláštnymi emóciami, nemými. Film mal pre mňa dva konce, ten prvý, úmyselne bodol do srdca. Nabudúce ale...reálnejšie situácie a viac pohľadu na krásne ženy :)