Zúčtování (2016)

Další z řad Wicků, spešl agentů a ranařů a terminátorů. Ale to mne na tom baví, Affleck je ultimátní stroj, který si ví rady v každé situaci a tuhle roli vyšvihl s patřičnou grácií. Má to boží akci i kameru, ale co víc tak to má opravdu parádní děj. Tady to nejde jinak než to tam napálit. To já můžu a doporučuju.

Zpívej (2016)

Takový zpívající animák, který mi ani nějak nevadil. Songy jsou fajn, ale jako nic víc v tom není. Ale na relax to funguje. Pro děti je to určitě skvělý, animace je povedená a film má i dobrý momenty.

Zhasni a zemřeš (2016)

Je to taková zajímavá jednohubka, která má skvělou atmosféru. Přitom ale to není bůhví jak strašidelný, i když některý momenty byli zajímavý. Za mne proč ne, svým pojetím je to i celkem originální počin.

Warcraft: První střet (2016)

Tak dlouho se na to čekalo. A jestli se čekání vyplatilo, to je otázka. Jak pro koho bych řekl. Já jelikož Warcraft znám od první hry, tak jsem byl v rozpacích. Jenže potom jsem si řekl, že to vlastně ani tak úplně s hrou porovnávat nejde. Film si jede ve svých kolejích a pouze se inspiruje určitými aspekty hry. Což určitě beru za plus. Baví mne výprava, kostýmy a celý feeling filmu. Takže já s tím problém nemám, ale určitě chápu, že se to nemusí u každého uchytit. Ve výsledku to totiž může působit prvoplánově, ale já se nechal tím unášet, ale občas je fakt, že v některých momentech to může působit až moc digitálně. Ale mne to v tomhle žánru nevadí, naopak to ukazuje, že tyhle filmy chybí a tenhle žánr by mohl jít více do popředí a nebát se toho.

Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa (2016)

Další z ranku must see anime. Tohle je fakt povedený, skvělý příběh, vtip a krásná animace. A prostě toho Rocka tam člověk vidí i když nechce.

Krotitelé duchů (2016)

Dost laciná kopie, která se snaží být vtipná, ale i to ji podrazilo nohy. Já nevím, ale Thor občas umí šlápnout vedle a tohle to jen potvrdilo. Tohle nebrat a zahodit.

Špión (2015)

Mne to pobavilo. Působilo to takový mišmaš nejen parodií, ale i prostě felling 90tek, který má ale opravdu vtipný náboj. Melissu moc neznám, ale jeji gegy a grimasy tomu dodávaj náboj a taky, jak ztvárnila postavu. Opravdu jsem jí to sežral. Je to fajn nenáročný snímek.

V hlavě (2015)

Je to velice originální pojetí, které jsem ještě neviděl a hrozně mne to bavilo. Bylo to i vtipný, mělo to vše, co správný animák má mít a animace mi taky sedla. Jasně, ono to asi pro děti úplně nebylo protože příběhu by podle mne zas tolik nerozuměli, ale o to víc jsem si to užil.

Králové hor (2015)

Krásný příběh o klasickém přátelství, zvíře a člověk. Tentokrát je to trochu nezvyklý, protože to zvíře je orel, ale mne se to líbilo. Film je skvěle udělaný, má nádherný momenty a spíše připomíná dokument občas. O to víc jsem si to užil, mne tyhle náměty nikdy nevadily.

Ghoul (2015)

No takhle. Ono to má dobrý momenty, ale jako celek to je hrozná kravina a i když myšlenka dokumentárního pojetí je fajn, tak prostě mne to nepřesvědčilo. Viděl jsem to kdysi v kině, občas to bylo vtipný spíš díky reakcím lidím. Já jsem z toho odvařený nebyl a jsou daleko lepší horory, i když nejsem žádný expert na tento žánr.