Ženy v ofsajdu (1971)

Nápad relativně originální - žena fotbalovým rozhodčím, ale mohlo to být zpracováno lépe. Některé scény jsou docela zajímavé, ale nadprůměr to není, takže za 3*.

Utrpení mladého Boháčka (1969)

Landovský ve své nejlepší roli ještě před emigrací.. Skvělá komedie o ženění.

Trhala fialky dynamitem (1992)

1 hvězdička za relativně originální námět, druhá za štěk Tomáše Hanáka a roli Romana Skameneho. Ale jinak se na to moc koukat nedá.

Tankový prapor (1991)

Hořký pohled na vojnu na začátku 50. let. Ve srovnání s Černými barony prohrává, ale "soudruh Jirásko" a Žižka se samopalem, to se nezapomíná. Nicméně to moc nezaujme.

Smrt krásných srnců (1986)

Nádherná adaptace knihy Oty Pavla. Skutečně skvěle vystižená atmosféra a Heřmánek podává výborný výkon. Doporučuji!!!

Slunce, seno, jahody (1983)

Asi nejlepší z triogie, ale je to podprůměr(slabší trojka). Jednooký mezi slepými je králem.

Slunce, seno, erotika (1991)

Asi nejslabší díl (zatímtrilogie). Takhle to dopadne, když porevoluční nadšení z exploze možností(zde erotiky) je víc než rozum a scénář.

Slunce, seno a pár facek (1989)

Troška je sice lidový, ale až příliš. Film je příliš rozkouskovaný, děj moc nenavazuje...

Slavnosti sněženek (1983)

Menzel prostě umí adaptovat Hrabalovy příběhy! Krása!! A ta scéna hádky je prostě skvělá.

Skřivánci na niti (1969)

Další adaptace Hrabalovy prózy, tentokrát z 50. let. Slabší, ale hláška "Ami, go home" je nezapomenutelná.