• Rodinný

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba - To the Hashira Training (2024)

Tato série byla takovým spíše slabším zápřahem oproti předchozím dílům. Je tam několik šermířských partií, člověk se tam zasměje u typických vtipných ksichtů, ale spíše je to kecací, storyová část. Stěžovat si ale nemůžu.

Leo (2023)

K tomuto filmu jsem přišel fakt jen náhodou, protože jsem strašnej nerd a potřeboval jsem si pustit v letadle do Arábie nějaký film, aby mě cesta rychle utekla. Narazil jsem kupodivu na tenhle film a dal jsem mu šanci. Já jsem byl z toho normálně vyšťaven a v letadle jsem u toho zíral s rozevřenými oči. Poměrně dlouhý, ale neuvěřitelně citový film, který se více staví i pro staršího diváka, který není nikdy starý na to si splnit sen a pomoc tomu druhému říct, jak to v životě chodí a co na sobě zlepšit. Úžasný muzikál plný písniček a hlavně úžasných ''babiččiných" rad, které Leo předává je prostě neuvěřitelné. Film se dost snažil o moderní dění v životě a trendy jak covid, Insta nebo Facebook a další podobné věci. Zakládá si i stavení profesorů, jak se mají ke svým žákům chovat. Úžasně si pohrál Leo i s rokem 2023 kdy Leovi bylo přesně 74 let což odpovídá věku, které si spočítal na svých rukou. Je tam celkem pár fóru, které pochytí zřejmě jen dospělák, když se snažil Leo dostát do krunýře ke Squirtlovi, nějaké to tetování a dabing Squirtla fakt stojí za to. Opravdu strašně příjemný, moderní, svižný, citově založený a přitom celkem roztomilý animák, který fakt dokázal vykouzlit úsměv. V zásadě dokázal říct, že věk sice dokáže potrápit, ale tenhle film tak jemně dokázal pomoci říct tak, jak by to mělo chodit. Tady prostě není co řešit.

Kočka a pes: Šílené dobrodružství (2024)

Říkejte si co chcete, ale já jsem se upřímně na tenhle film strašně těšil a výsledek? Sice jsem od toho čekal možná trošku více, ale splnil srdečně účel, o který jsem očekával. Je to takový méně erkový film bez sprostých slov a abych byl slušnej... páření na každém rohu. Jasně, náš labradorský hrdina se jmenuje dost odvážně sprostě, a je tam pár trošku choulostivějších narážek a ukázek, ale jinak naprosto v pohodě sranda, která není přehnaná, ale za to zabije prakticky čas a umožní dobrou náladu. Taky musím ocenit celkem roztomile udělané zvířata, i když graficky dost praštěná. Milým překvapením jsou odkazy na celebrity jako Beyoncé a spol. Francouzské komedie stojí taky za to, a jsem moc rád, že si režisérka zahrála hlavní hrdinku.

Jeden život (2023)

Tenhle historický film si opravdu zaslouží plný počet. Obrovská pocta panu Wintonovi a úžasné obsazení. Pan Hopkins má u mě obrovský respekt a spousta dalších lidí, co zde hrálo včetně dětí si zaslouží velkou pochvalu. Prakticky více jak půlka lidí v kině probrečela. Já tenhle film nejdříve viděl se školou a nakonec jsem si řekl, že musím tento příběh vidět znovu.

Jedeme na teambuilding (2023)

Normálně mě české filmy moc netáhnou, protože se tam opakují herci... ale tohle mě příjemně překvapilo. Dost vtipný český film, kde se smečka českých herců nebojí říct sprosté slovo a zarošťačit.

Nerozlučná dvojka (2023)

Nerozlučné dvojce jsem dal šanci, protože nebylo moc, na co jít do kina. Musím říct, že tenhle film mě celkem potěšil. Jedno je ale jasné, tenhle animák je vlastně takový poučný film k maturitě, kde si přesně student vzpomene na Důmyslného rytíře Don Quijote de la Mancha, který si představoval hrdinství z jiného hlediska, ale místo toho realita byla jiná. V jednom ohledu by i stačilo, kdyby Don tu roli sám zahrál v tomhle animáku... problém je ten, že je moderní doba, a tak je potřeba nalákat děti do kina rapujícím pejskem a cute UwU mývalky. Příběh jako takový opravdu nemá zas až tak co unikátního přinést, takže se obávám, že na film člověk půjde, a za pár let se na to asi zapomene, ale zase na druhou stranu je tahle cesta opravdu ta správná. 3D formát je vážně unikátní 3D.

Ferrari (2023)

No, na životopis o Ferrari jsem šel jen ze zvědavosti, protože se mi předchozí film Klan Gucchi strašně líbil. Tenhle film byl spíše takový... no dalo by se říct dost hořký a temný. V zásadě nevím, jak to opravdu probíhalo, ale nakonec mě film celkem překvapil a velmi oceňuji i tu pasáž, kde si myslím, že i dítě by z toho nemělo moc dobrý pocit. Chválím to zpracování, ale pro 3 hvězdičky jsem se rozhodl toho, že mě to nějak moc zas až tak nenadchlo.

Příběhy ze Zeměmoří (2006)

Je den, kdy prostě nemáte co dělat a tak se rozhodnete jít na nějaký ten film do kina... a ono bum. V zásadě není moc na co se dívat, Leden bývá takový spíše rozjezdový. Tak jsem si řekl, že si udělám hezký den a dám si na seznam toto anime, které mi vyšlo i celkem časově + jsem si večer zpestřil pizzou. Ale to vám může být dost up**ele, když chci zrecenzovat tento film. Tato story mě docela překvapila, docela i pochopitelné anime, které je zajímavé tím, že si doslova hraje s city lidí, kteří na konci někteří brečeli. Ono v zásadě, když si vezmeme, že život je fakt jen jeden a každý jednou zemře, je opravdu slabá stránka pro všechny. Ačkoliv byl začátek takový spíše zbrklý a člověk si musí sám domyslet, jak by příběh mohl začít + ta nečekaná reakce hlavního hrdiny, tak průběh filmu byl opravdu skvělý. Dobrodružná výprava do tajuplného městečka plného nástrah po boku čaroděje Krahulce, který se snaží ho chránit a rozuzlení děje, kdy záporák pavouk se snažil oklamat Arena je opravdu pozoruhodný. Konec byl spíše takový... no já nevím, možná jsem to čekal trošku jinak, ale to byl jen detail. Hlavní je, že jsem si mohl skočit kulturně prožít hezký den.

Vánoční kronika (2018)

Jo, tenhle film si pamatuji, že jsem někde našel a celkem mě překvapil. Kdysi v roce 2018 jsem si ho pustil... já nevím... v listopadu? A překvapilo mě, že kamera té holky tam měla datum 24. prosince 2018, což v té době ještě nebylo. Velice kuriózní případ, který se nestával moc často a dostal mě do zvláštních pocitů. Film každopádně sám o sobě je velice originální. Úžasné dobrodružství dvou sourozenců, kteří nejsou moc v lásce po smrti otce a nevěří na Santu a kteří v průběhu nešťastné cesty na saních zažijí velkolepá dobrodružství plná pr**rů, honiček, vtipných momentů, kde Santa troluje poldy a všechny v okolí, jak byli hodní, a co si přáli a přejí. Film je též o průběžném pomáhaní jak sourozenců mezi sebou, tak Santovi, aby stihl doručit všechny dárky. Potkáme zde i celkem roztomilé Santovi pomocníky, kteří se sice zdají být roztomilí, ale v těle mají dravého orla, a dokázali zmasakrovat člověka. Nechybí zde ani dojemné momenty, kdy si bratr přeje, aby se mu vrátil otec, i když je to prakticky nemožné. Mě se tehdy ten film strašně líbil, i když je to taková vymyšlená kravinka, která ale má to Vánoční srdce.

Aquaman a ztracené království (2023)

Musím říct, že i když jsem od Aquamana moc nečekal, tak se mi pasáž celého filmu dost líbila a to hlavně díky dost podobnému mořskému prostředí na způsob Avatar. V zásadě je příběh dost dobře pochopitelný a napínavý, což tento film posilňuje, tak jako trojzubec Blacka Manty. Black Manta v tomto filmu hraje dost důležitou roli, kde se prakticky vydováděl a je velmi silným hráčem filmu. Film Aquaman se dá považovat jako povedenější film od DC, který je povedený díky vtipným momentům, kde se bratrové baví o žrádle, velkolepé dobrodružství na poušti a v džungli, ale taky tou kreativní částí, kde mořská příšerka vtipkuje při ne moc vhodných místech. Ačkoliv je to poslední film v tomto roce, na kterým jsem byl v kině, tak musím říct, že to završil perfektně.  Za mě tedy zasloužené 4 hvězdy.