• Krátkometrážní

Lovci duchů - Silnice 666 (2006) (epizoda)

Že mě ani nepřekvapuje relativně nízké hodnocení téhle epizody. Jakmile se někde přetřásá dnes kontroverzní téma rasismu, je zle. Beru pak zpět své prohlášení, že vážnější témata Supernatural moc nejdou. S rasismem se autoři vypořádali pěkně po staru a upřímně  a má to mnohem větší vypovídací hodnotu než  aktivistická hysterie dnešní doby, ale víc než tohle zaujme Deanova romantická epizoda s Megalyn Echikunwoke  a samozřejmě naháněčky s pekelným autem.  Čtyři kola se otáčejí.

Lovci duchů - Víra (2006) (epizoda)

Paradoxně největší slabinou  je v tomhle díle ženská.  Většinou vlastně nekorektně (svět byl ještě normální) ozdobná a příjemně sexisticky zabarvená úloha něžného pohlaví tady dostává trochu jiný, řekněme sladkobolnější odstín a Julie Benz se svou rakovinou mě dost iritovala. Vážnější témata tomuhle seriálu prostě moc nesluší. Ta zábavnější linka se Smrťákem ( jak jinak než poprvé) už ale byla jiná a moc fajn liga. Čili těsně, ale pořád čtyři.  Spoiler! Navíc Dean málem umřel a to by bylo po seriálu, že jo, uf.

Lovci duchů - Strašák (2006) (epizoda)

V první sérii logicky dochází k prvním setkáním s rozličnými v budoucnu významnými potvorami a tenhle Strašák jako první pohanský bůh byl moc fajn. Vůbec  vše kolem pohanských kultů, bohů a bůžků je v seriálu sympaticky zpracováno a hledání Achillovy paty toho či onoho nezbedy mimo hlavní proud má vždycky svůj šmrnc.  A tenhle komunitní strašák nemá chybu i coby vynikající  a děsivá hororová figura. Malý spoiler: Jen škoda, že jeho konec vlastně neuvidíme.  Pět jablek do košíku.

Lovci duchů - Rooseveltova léčebna (2005) (epizoda)

Ó la lá! Vražedná terapie v zábavnějším pojetí a jeden z adeptů na nejlepší díl první série, nicméně soudy si nechám až po opáčku všech dílů.  Posedlý Sam a panečku, jak mu ta poloha labilního hajzlíka hned na poprvé sedla.  Beru si pět prášků na uklidnění.

Lovci duchů - Znovu doma (2005) (epizoda)

Hlavní dějová linie přichází na scénu, byť se zatím dozvíme  docela velké prd. Nicméně návštěva u Winchesterových doma, kočkování s agresivními poltergeisty a rodinné setkání jiného druhu rozhodně stojí za pozornost. Schválně, jestli někdo ty duchy spočítal, já říkám čtyři.

Lovci duchů - Kletba (2005) (epizoda)

Hmyz v akci a zdařilý odkaz na všechny podobné animální horory. "Co budeme dělat? Zlomíme kletbu?" - "Na to zapomeň, musíme přežít do rána a pak to přejde"  Až s postupem času se z Winchesterových stali mnohem větší kabrňáci a zlobijci, tady je to ještě spíš survival. Čtyři broučci lezou do ucha.

Lovci duchů - Muž s hákem (2005) (epizoda)

Přesně takovéto příběhy jsem měl na mysli, když jsem u prvního dílu varoval před trafikovými paperbacky. Čistá městská legenda, jednoduše, ale krásně charakterizovaný zloun a přímočarý tah na branku. Takhle nějak pak kdysi přišli na svět všichni ti  hokejoví brankáři či páni v klobouku s rukavicí. Kde je jim konec? Pět pohlazení hákem.

Lovci duchů - Druhá kůže (2005) (epizoda)

Poprvé se nám představuje jako nepřítel měňavec a za sebe musím říct, že mi k srdci tyhle supernaturální "mystiquové" k srdci příliš nepřirostli.  Svlékání z kůže je sice fajn nápad, dokonce se podařilo jej i slušně trikově zvládnout,  v měňavcově hnízdě se pak dají hledat pěkné příměry k slavnějšímu Hnízdu X, ale já mám prostě asi raději klasičtější horory. Třeba to bude lepší až měňavec změní i pohlaví a když bude mít aspoň pěkný trojky....

Lovci duchů - Krvavá Mary (2005) (epizoda)

Výborná hororová záležitost. Známá legenda a skvělé zpracování, jenž si nezadá ani s Wanou, když se ještě neplnila sračkami. Strašidelné, uječené, krvavé, tedy moderní horor par excellence.  Bloody Mary, Bloody Mary, Bloody Mary, Bloody Mary, Bloody Mary ... a jsem na plech.

Lovci duchů - Démon v letadle (2005) (epizoda)

První rande Winchesterů  s démonem a tak jak už to na prvních schůzkách někdy bývá, nic moc. Vymezení pravidel pro budoucnost fajn a první náznaky démonického spiknutí rovněž. Atmosféra ale vcelku nulová, motivace zla pak nejprve napadena jako nesmyslná. -- "Démon přece neútočí na lidi jen tak, aby  je zabíjel" -- a později je divák prostě ponechán  právě při tom.  Tři letadla málem spadla.