• Fantasy

Hvězdný prach (2007)

Úžasná pohádka pro všechny generace. Kdo není úplný barbar, film si rozhodně oblíbí. Sympatické postavy v sympatickém prostředí a De Niro tančící v růžových šatech třešinka na dortu. Nadšenost. 85%

23 (2007)

Bylo zvláštní vidět Carreyho v této netradiční roli, ale mile mě překvapil. Hrál přesvědčivě, na moment jsem se dokázal odprostit od jeho šílených rolí, což beru jako úspěch. Konec mě zaskočil, a proto se nebojím jít s hodnocením na zasloužené čtyři hvězdy. 70%

Poslední aristokratka (2019)

Původně jsem chtěl dát tři hvězdy, ale nakonec přihazuji ještě jednu navíc. S knižní předlohou nelze srovnávat, chyběla spousta důležitých detailů a scén, což ale bylo evidentní ještě před projekcí, a proto k hodnocení hodlám přistupovat nestranně. Příběh je sice vyprávěný poněkud nezajímavě, ale výběr herců se vydařil na jedničku a milá atmosféra zimního období působila moc příjemně. Kamera precizní, záběry byly nádherné, to samé kostýmy. Myslím, že jako vánoční film bude v budoucnu na televizních obrazovkách fungovat dobře. Příjemná záležitost pro celou rodinu. 65%

96 hodin: Zúčtování (2014)

Tak tady jsem opravdu váhal, zda-li nemám vpálit rovnou odpad. Megaton se vůbec z minula nepoučil a naopak ještě víc přitlačil na pilu. Jakým způsobem do diváka valil „akci“ jsem jen těžko rozdýchával. Tentokrát se ale nepovedlo skoro nic. Příběh byl nemastný neslaný, plný klišé, smutné scény nefungovaly vůbec, když jsem slyšel, že má postava Janssen umřít, doufal jsem v totální emoční výplach, ale zpracování mě zanechalo naprosto chladným, celý film na mě působil tak odbytě, ani drsňák Neeson to nezachránil. Zklamání.

96 hodin: Odplata (2012)

O poznání horší než první Taken, ale dalo se čekat něco jiného? Žádný z dalších pokračování nemělo šanci překonat vynikající jedničku, která je pro mě vrcholem akčního thrilleru. O značný propad na kvalitě se ale zasloužila především změna režiséra, jak přes něho mohly projít tak špatně sestříhané akční scény nepochopím. Do každé akce se snažil nacpat co nejvíce záběrů, což zkrátka nemůže obyčejné oko diváka zvládnout. Příběh za mě v pořádku, točit to původní režisér, dopadlo by to mnohem lépe, ale Morel asi moc dobře věděl, proč do dalšího pokračování nešel. 60%

Láska, svatba, zas a znova (2020)

Klasický příklad britského humoru. Často to přespříliš tlačilo na pilu, což ve výsledku působilo spíš trapně než vtipně. Takových momentů se tu našlo spousta a bohužel to srazilo celkový dojem. Občas jsem se zasmál, ano, ale výborné prostředí a zajímavé postavy vybízely k našlapané komedii, kterou ovšem pokazil slabý scénář. 50%

Po přečtení spalte (2008)

Pointa celého filmu mě asi úplně minula, neboť jsem na konci netušil, co jsem si z tohoto počinu měl odnést. Než abych se bavil, tak mě většina postav spíš vytáčela svou hloupostí, Linda v tomto směru kralovala. Týhle postavě jsem měl fakt chuť promáčknout hlavu. Musím ale smeknout poklonu hercům, hráli bravurně, ale nebyl to můj šálek kávy, bohužel.

Zlo s lidskou tváří (2019)

Způsob, jakým tvůrci pojali vyprávění příběhu nejznámějšího sériového vraha, mě zaujal. Jiní by možná uvítali větší prostor pro brutální stránku Teda Bandyho, ale mně ty dvě scény, v nichž páchal svoje psychopatické činy, bohatě stačily. Během soudního řízení člověk pomalu váhal, zda-li to opravdu udělal, nebo ne. Efron mě překvapil a použití reálných dialogů mě potěšilo. Role Scodelario byla na přesdržku. 70%

S láskou, Rosie (2014)

První projekce mě zcela odrovnala. Nečekal jsem nic a dostal jsem pořádnou nálož emocí. Samozřejmě, film hraje nehorázně na city, ale tak milou formou, že jsem neměl problém se tomu poddat. Rád se k tomuhle počinu vracím, mohu si ho pustit kdykoliv. 80%

Než jsem tě poznala (2016)

Kvalitně natočená romantická ždímačka, potěšil mě hudební podklad a herecká dvojice Claflin s Clarke. Spokojenost. 80%