Plán útěku (2013)

Tenhle film by rozhodně zapad prachem, kdyby tam nebylo hvězdné duo. Návnada na mistrovský útěk z vězení byla jen na začátku a pak už to byla jen konverzační komedie. Přesto se nemůžu nabažit pohledu na ty dva dědky. Takže 1 hvězda za snahu, 1 hvězda za Slye, 1 hvězda za Arnieho a 1 hvězda za Sama Neilla, sextant:) a německej otčenáš. Celkem slušných 75%. Howgh.

Gravitace (2013)

Chtěl jsem napsat něco o Gravity, ale to co jsem chtěl sdělit, napsal už POMO:) SPOILER ALERT Gravity je hraný dokument o tom, že jste astranaut a všechno co jde, se podělá. Skoro všichni umřou, což je ve spršce úlomků satelitů letících ohrmnou rychlostí zcela přirozené. Jeden se obětuje, klasika- prostě smysl pro povinnost. No a jeden přežije. Nejdříve jsem si myslel, že té smůly má Sandra opravdu moc(fakt se podělalo co mohlo a nakonec mohla přistát v Severní Koreji), ale díky tomuto filmu si člověk uvědomí, že je vesmír smrtící bestie, která Vám nic nedaruje a když povolíte, tak Vás sejme. Ač by se měl člověk cítit tak nějak stísněněně nebo opuštěně neměl jsem z toho ten pocit. Spíš to bylo jako dokument BBC. Sumasumárum vizuálně krásný film, který musíte vidět na plátně, Clooneyho štěk nestojí za řeč, Sandra Bullock vynikající. Vesmír a matička Země v hlavních rolích na Oskara.(Schválně jestli dostanou nominaci.) PS:nechci být za hnidopicha, ale když se Sandra dostane na ISS a svlékne skafandr, tak nemá ani mokrý tričko, já bych byl po takové jízdě spocenej až na prdeli(ale třeba se lidi ve vesmíru nepotí, co já vím:)

Vodní svět (1995)

Zase jsem ten film viděl a zase mě moc bavil. Nemůžu si pomoct, ale musím dát plnou palbu. Já jsem zatíženej na to post-apo, prostľ romantika hadr. Dem tam to působí levně, ale ty Hopperovy hlody jsou k popukání. Dobrodružství, vtip a přeměna z asociála na klaďase tomu dává tu katarzi. Mám ten film prostě rád. Howgh.

Hvězdná brána: Návrat (2008)

Tenhle film je prostě jen pro fanoušky. Kdo neviděl Stargate, po právu tuhle podívanou asi neocení, ve srovnání s čistokrevným celovečerním sci-fi. Continuum má všechny neduhy seriálu, počínaje podfinancováním, malou účastí O´Neilla a špatnými efekty. Pro mě jako pro fanouška má však i všechny klady Stargate, což je vše okolo:) Jelikož je to asi fakt to poslední, co jsme mohli vidět, tak samozřejmě dávám 5*. A zamačkávám slzu...

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Absolutní vizuální pecka. Syntéza Rolanda Emmericha. Mám takový pocit, že del Toro má Emmerichovu fotku nad postýlkou. Tenhle film je vlhký sen všech lidí co mají rádi mech warriory:) Pro mě jeden z nejpříjemnějších blockbusterů posledních let. Má to koule a ač film vykrádá spoustu jiných titulů nepřijde mi to okoukané. Charaktery postav odpovídají žánru a rozhodně u nich nečekám žádnou hloubku, nemají až na Elbu charisma, ale jejich motivace chápu. Příznivě na mě působilo i to, že v hlavních rolích nebyly žádné moc provařené ksichty a tak jsem se po dlouhé době bál ve filmovém souboji o osud hrdinů, protože u neznámých herců nevíte, koho scénárista oddělá. Viděl jsem Godzillu, viděl jsem Den nezávislosti a tenhle film jim, alespoň pro mě, dal na prdel. PS: Ron Pearlman si zasloužil víc prostoru, alespoň mohl hrát jednoho z těch rusů, byla by větší sranda.

Replikant (2001)

Netuším jak mohl být tento film natočen v roce 2001. To jsou osmdesátky jak vyšitý. Ale dobře,když se na to dívám osmdesátkovou optikou, tak se musím toho filmu zastat. Není to samozřejmě veledílo, ale mě se to líbilo. Van Damme dokonce vypadal, že umí hrát. 1. myslím že zcela neokoukaná zápletka-klon chytá evil twin 2. zcela neobvyklá herecká poloha pro VD, s jeho minulostí po něm nikdo nechce Hamleta,ale retarda zahrál pěkně, prostě až na tu obrazovou hnusnost a la 80-90 to nebylo španý... na VD. S klidem 3 hvězdy. Na odpad jsou tu jiné filmy.