Případy 1. oddělení (2014) (seriál)

Líbilo se mi konečně reálné zobrazení práce kriminalistů a je to posun oproti nynější tvorbě, ale co mi trochu vadí, je to, že těm našim vyžilejm hereckejm provřenejm ksichtům ty policajty nevěřím.

Revizoři (2003)

Tajemné, akční, psychdelické, srandovní, narkoleptické... za každou vlastnost hvězda. Howgh

Distrikt! (2004)

Závidím maďarům, že jsou v tomhle přece jen trošku napřed, těším se, až takvou pecku nakreslí někdo u nás.

Grandhotel Budapešť (2014)

Wes Anderson je zcela jistě schopný filmař, ale Tajemný hrad v karpatech je lepší. Celá ta pokřivená poetika jakoby starosvěské Evropy mi prostě nepřišla vtipná ani zajímavá. Každopádně koukatelné to bylo. Howgh

Harley Davidson a Marlboro Man (1991)

Tenhle film jsem viděl na VHS jako náctiletý a pro mě to byla pecka, která měla takovej jižanskej feeling. Motorky, bouchačky, drsnej herr Rourke. Pro mě to je v seznamu velefilmů se Segalem, Arnoldem, Slyem a jinejma ultimativníma svalovcema. Howgh

Americký sniper (2014)

Jeden z lepších válečnických počinů, bez zakrvácené a roztrhané americké vlajky. No top to nebude. Každopádně ty tuleni musí být fakt machři, když tam vydrží jet 4x za sebou a nevpálí si kuli do hlavy už v letadle domů. Howgh

Birdman (2014)

Viděl jsem to, viděl. No jsem průměrný občan s evidentně podprůměrnou filmovou inteligencí. Až mě mrzí, že se tak liším od všech, co tomu dali 5. Taky bych tomu filmu chtěl rozumět. Ne ne ne a ne, tomu filmu nemůžu přiznat žádné kvality. Jeho poetika i námět mě aboslutně minuly. Hvězda za obsazení a za to, co Inarritu natočil před tím. Fuj, fakt vyhajpovaný. Howgh

John Wick (2014)

No je to taková pěkná oddychovka, ale trošku to nemá koule, jsem rád, když nekompromisní masér namasíruje pár mafošů, ale prostě to neni ono. Z Johna Wicka prosě nikdy Porter, Muž s cejchou, zmrdi! nebo Ekvalájzr nebude. Koukat se na to dalo. Howgh.

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Nestydím se tomuhle filmu dát plnou palbu. Vždy nadhodnotim film, kde se ocitne Sly a Arnie a když jsou tam spolu, není co řešit. Co se týče příběhu, přišel mi tenhle díl nejkompaktnější, koho zajímá odkud kdo a kam přišel, prostě jsem použil fantazii. A ty další akční hvězdy? Je prostě dobře, že tam jsou, ať si třeba cvrnkaj kuličky místo kopání. Co se týče těch Slyových rozvah nad nesmrtelností chrousta: Já mu to prostě žeru. Krvavosadomasoblitkostřevotemný projekt. Howgh.

Nejvyšší nabídka (2013)

Byl by to krásný film, kdyby byl o něčem jiném. První část o slizkém úchylákovi a narušené dívce, kdyby vyzněl jako romance, tak bych to bral. Ale nešlo jim to věřit. A druhá část byl uplně jiný film, i když člověk si přál změnu žánru, aby z tak oceňovaného filmu nevyšla jen blbá romantika. Dva náměty ani jeden nezpracovaný do konce. Hvězda za Rushe, hvězda za krásnou kameru a hvězda za scénu s pořezaným palcem:) čekal jsem víc, dostal jsem méně a je to zklamání. Jistě ale stojí za vidění.