Chappie (2015)

Většina tvůrců začíná se slabšími a ne zrovna výdělečnými filmy a postupem času se propracovává k lepším výkonům co se týče jejich tvorby. Ne tak u Blomkampa. Ten se nejspíše rozhodl že to provede naopak. Od Chappieho jsem moc nečekal naštěstí tak mě nemohl ani nějak zklamat Byl jsem připraven na to že to nebude mít silný scénář ani kdovíjaký vynalézavý příběh, ale na co jsem rozhodně nebyl připravený byli charaktery který nás po celý film doprovází a mají víceméně stejnou hlavní úlohu jako robot. Jejich nelogické chování a vzhled jakým byli vyvedení bylo pro mne strašně rušivým elementem v tomto filmu a to jsem byl připraven odpouštět hodně. A k tomu ani přesvědčivě hrát neuměli. Mám tím namysli gangsta mileneckou dvojici Yo-Landi Visser a Watkin Tudor Jones který nejspíš castingový režiséři vyhrabali v nějakém drogovém doupěti. A to radši ani nebudu zmiňovat Jackamanovu postavu ...jo a S. Weacerová je tam dohromady asi 5 min. jen tak pro pořádek. A nafackovat by si zasloužil i Hans Zimmer jehož hudba mi kolikrát rvala uši a jaké to bylo pro mne překvapení že jsem na konci v titulkách viděl jeho jméno...nad to bylo jen špatné období tohoto výborného skladatele a jeho party. Co si rozhodně zaslouží palec nahoru je je herecký výkon a hlasový projev Sharlto Copleyho aka Chappieo který si roli náramně užívá a je to znát a každá minuta kterou tráví na plátně vás bude bavit. Což se dostávám k technickému provedení které je s režií zase bezchybné. Být to debut tak tomu dávám o deset procent víc ale takto za mne jen 60 %..

Kingsman: Tajná služba (2014)

Dle mého názoru nejslabší dílo M. Vaughna . Ale pořád v porovnání s ostatními výplody z továrny na sny jde pořád o špičku. Co mi vadilo byla utahaná a ne moc záživná první polovina filmu, ale kdybych měl hodnotit jen tu druhou půlku, tedy nářezovou, tak bych tento článek začal jinými slovy. Scéna z kostela se ted řadí mezi to nejlepší co jsem mohl v akčním žánru vidět a to bez přehánění..takovým jatkám jaké se odehrávají na místě božím může snad konkurovat jenom Raid.

Americký sniper (2014)

Dle mého soudu nejlepší film Clinta Eastwooda.... vše je v tomto filmu bombasticky vyvážené. Tím myslím akční pasáže střídané s těmi rodinnými a osobními. A´t už jde o herecké výkony (B. Cooper si zaslouží minimálně nominaci ), akci, střih, hudbu a v neposlední řadě režii... vše je jak má být. Sice jde už o vyčpělou látku a neuvidíte vlastně zhola nic nového či dechuberoucího, pořád jde o snímek skvěle řemeslně zvládnutý se skvělými hereckými výkony. Jen mi možná přišlo že se Hollywood vrhl na ztvárnění snímku o jejich národní legendě moc brzo. Vydělávat na tragédii která se stala teprva před rokem mi příjde lehce nemorální. Ale jak se to vezme... lze to brát také jako na počest Chrisovi památky. to už si každý musí přebrat sám. Za mě 80%.

Hlasy (2014)

Opravdu bych nečekal že si u mě Ryan Reynolds někdy napraví reputaci po zmršeném G. Lenternovi. Ale stalo se a já mu ve stoje tleskám. Psychouše si zahrál náramně. Nápad velice dobrý, tím myslím dvě roviny pohledu na věc, tedy nenadrogovaného psychopata a normálního člověka...ta bad ass kočka mi teď asi nedá spát a psa pohodáře bych si vzal hnedka z fleku domů. Scénář se povedl a všem byl snad psán na tělo. Všechny postavy byli zahrány dobře a režie byla také tip top. Občas ale byla nějaká hluchá místa a to byla většinou ty vážného podání, která ano fungovala ale ke kontrastu s komediální rovinou mi dělala lehce problémy. Ale myslím že když na to přistoupíte nebude Vám to snad dělat takový problém. Také bych k tomu bral nějakou lepší hudbu. Ale to už ďoubám do jinak dobrého díla, které se mi sice nijak nevrylo do hlavy nějakou scénou, nevzpomenu si na něj asi za půl roku a víceméně nepřichází s něčím až tak novým, ale nějaký pátek budu o něm vyprávět a nabádat známí aby si ho sehnaly...a to se počítá.

Jupiter vychází (2015)

Tak to bylo nečekané. Tady muselo studio zainvestovat teto film jen díky pověsti tvůrců jelikož kdyby si přečetli scénář a něco z námětu tak by od toho daly ruce pryč. Postavy jsou nezajímavé, po celou dobu mi bylo úplně u řitě co se s nimi stane a to z důvodu špatného hereckého ztvárnění od obou hlavních protagonistů kteří se prostě do těch rolí nehodili a přišlo mi že ani nedokázaly zahrát jednoduché emoční scény či blbý překvapivý výraz. Příklad za všechny Jupiter ( Kunis) se dostane do vesmíru.. jeden by z toho spad na prdel ne tady se slečinka otrká za pár vteřin a už se tam chová jako doma jde možná jen o detail a je to určitě i tím jak blbě je postava napsaná jen mi přišlo že se tady nikdo nesnažil alespoň nějak to tím blbým vyjádřením třeba zachránit. A tohoto je tam bohužel spousta. Jediný kdo mě tam vyloženě nepřišel jako trouba byl Sean Bean, ale ten tam byl bohužel málo. A celkově bych nejraději nakopal někoho do pozadí za casting. Tolik hnusných a nesympatických ksichtů jsem dlouho nevyděl.Co se týče akce tak mi přišla několikrát dost nepřehledná a dosti se opakující, přišlo mi že chytání Kunis do náruče v letu je nějaký nový sport. No rýpat bych mohl do toho to filmu dlouho to bezpochyby. Ke kladům bezesporu patří zpracovaná a je tu hodně vidět rok odkladu do postprodukce. Efekty jsou řekl bych teď jedny z nejlepších co lze na plátně vidět. Zpracování planet, lodí, mimozemských tvorů apod je prostě úchvatné a na maskách se taky někdo hodně vyřádil, kdybych měl hodnotit jen to co vidím dávám za pět hvězdiček. Hudba je nepřekvapivě taky skvělá a soundtrack si rozhodně pořídím. NA závěr bych napsal jen jaká je škoda že se tyto peníze, kterých bylo zainvestováno rozhodně hodně nešouply do jiného projektu. Jaká škoda.... Ps půl hvězdičky uděluji za to že nenechali umřít Seana Bena...za to děkuji .)

Vejška (2014)

Chtěl jsem se tu rozepisovat o tom jak je to kolosální sračka ale Verbal za mně řekl vše a to velmi čtivě :D

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Tak předně nerozumím všem těm kritickým blafům ohledně historické přesnosti a volby herců. Ať mi kdokoli řekne kdy vlastně Američani natočily historicky přesný film, tedy mluvíme li o takovémhle velkofilmu jakým bezpochyby Exodus rozhodně je( Vzpomíná si třeba ještě někdo na Tróju). Nebudu se teď rozepisovat o největší chybě filmu, postavy které si odbudou svoje a jede se dál aniž by jsme se o nich něco dozvěděly ( i když jsem přesvědčen že v rozšířené verzi filmu tomu bude jinak), ale co mě nejvíce rozhořčilo byla nevyváženost filmu. Začal bych poutavým začátkem a akční bitvou, pak hledání sebe sama poznání boha, najednou změna pohledu hlavního hrdiny na bázi něčeho co mě nejvíce rozčilovalo, a pak 10 egyptských ran které jsou všechny po sobě krásně naservírované aniž by jsme si pořádně vychutnaly jejich následky( tedy uvedu to na pravou míru jsou vskutku rychle odbyté, přišlo mi to natočené tak aby se neřeklo) a následuje úprk s národem přes rudé moře. Nějak mi to moc k sobě prostě nesedělo. Ale každá část byla svým způsobem dobrá o tom žádná jen to prostě působilo nesourodě. a teď k menšímu problému a to je bůh. Abych byl přesný jeho provedení. Malý kluk...sakra proč..působilo to na mne jako pěst na oko... a přitom by stačil nějaký mocný Voiceover doprovázený já nevím třeba stínem. Třeba to tak v příběhu bylo nevím nečetl jsem jej ale tady to prostě nesedí. tak teď k chválám to střihnu rychle... výprava,provedení,hlavní představitelé, pevná režie,kamera ,soundtrack. to by mohlo stačit. Ale pořád na vyšší hodnocení jsou tam velké chybky které tomu brání. Ale je možné že si to s rozšířenou verzí rozmyslím. Za mne 70%

Výchozí bod (2014)

Právě dokoukáno. Čerstvý zážitek. Ještě teď to vstřebávám... Garantuji každém že v závěru filmu bude mít husí kůži( a to i když to v mém případě očekává) .. :) . emocionálně velice nabytý film. Kdo má v plánu zabodovat na rande s filmem doma tak tohle je rozhodně výhra na plné čáře. Ale bacha slečny nejspíše budou plakat. Já osobně měl taky na krajíčku. Nemám co vytknout vše mi přišlo perfektní..

Predestination (2014)

Sci-Fi ? Spíše komorní drama řízlé science fiction o 3 hercích řekl bych... Pro mne osobně dost nečekaný a nezvyklí. Dlouho jsem neviděl tak zvláštní film s pro někoho šokujícím závěrem. Nelze moc říct co mě na filmu štvalo a naopak abych nějak nespojleroval...což by u tohoto kousku byla škoda. Rozhodně jsem se nenudil ale od půlky filmu my bylo tak nějak jasné kdo je vlastně kdo což mělo bát vlastně nejvíce cool na tomhle filmu,,,

Návrat blbýho a blbějšího (2014)

Tak jak vidím tak je to s tímto filmem u diváků( kritiků) buď nahoře nebo dole. Já se budu řadit tak někam mezi. Po všech těch kritikách od F. Fuky či inter. magazínu moviezone jsem se obával a šel na film bez jakýchkoliv očekávání a popravdě jsem se bavil a upřímně smál. Jen sem tam se nějaký vtípek nepovede nebo mi nedával moc smysl, ale naštěstí se to v té hromadě humorů ztratí. Ke konci film ztrácí bohužel dech ale bohatě mi to vynahradil překvapivou premisou. Za mě 65%