Batman (2022)

Na tento film jsem nešel z nějak velkým očekáváním. Už dávno vím, že na pochvalná kritiky nemohu dát jelikož názory jsou různé a ne každý kritiky chválený film se mi trefil do vkusu. Ale tentokrát musím říct, že to nebyla zbytečná návštěva kina a i ty 3 hodiny utekly k mému překvapení,( až na pár výjimek) docela rychle. Zprvu musím říct, že stále u mne vede Nolanova trilogie, kde pochopitelně na rozmezí 3 filmů mi Baleuv Batman přirostl k srdci více ( což se pochopitelně může s následným pokračováním změnit) a přeci jenom co se týče provedení byla o stupninek stále víš. ( více akce, exteriéru apod) Ale ted k tomu co se mi líbilo. Zprvu musím říct, že režisér vážně nekecal a v prvé řadě jde více o detektivní thriller s prvky komixu nežli o typicky blockbuster popcorn. A v tom je pro mne síla snímků. Konečně někdo měl koule na to natočit Batmana takového jaký je přesně jako v komiksovych sesitech. Tedy je v prvé řadě detektiv který pátrá a zkoumá místa činu a pak následně pod rouškou noci likviduje maniaky shovavajici se v temných stínech. Atmosféra filmu která se z 90% odehrává za tmy a deště je neskutečná. Špína, deprese, strach z toho, že vás každou chvíli může někdo sejmout či okrást doslova vystupovala z platna. A je dost patrné, že si režisér v mnohém vypůjčil z herní série Arkham, která mi film nejvíce připomínala. Ale hlavně musím zmínit kameru jenž je v mnoha záběrech opulentní. Příběh je dost spletitý, ale ne zas natolik aby se v tom mohl divák ztratit. Řádění hádankáře a likvidovani zkorumpovanych je provedeno z grácií a mnohým to může připomínat thrillery sedm či dokonce horrory Saw. Což mne jako fanouškovi těchto filmů ( pouze první Saw) udělalo radost. Samozřejmě příběh má mnohé vedlejší linky které dávají smysl a utváří ve výsledku ucelený celek, který dává smysl a uspokojivě zakončení. Co se týče hereckých výkonu, tak musím zmínit, že oznámení obsazení Petinsona u mne nebylo pohoršujíci jako u mnohých kteří zpochybňovali castingovy výběr. Mne už Robert mnohokrát dokázal že není jen blýskajicí se upír z pubertální romance a hrát umí. Zde depkaalmi prolezleho a po pomstě prahnouciho temného rytíře zahrál bravurně. Avšak ani ostatní herecké osazenstvo se nemusí krčit ve stínu. Catwoman se v podání Zoe Kravitz stala více komplexní postavou než v předchozích filmech a chemie mezi ní a Robertem byla uvěřitelná. Co mne zamrzelo tak bylo málo využití tučňáka alias Collina Ferella ( který se po temných vodách nejspíše našel vice v záporných postavách) jelikož jeho herecký koncert podpořeny make-upem k nepoznání najednou všechny zastinuje a přál bych si více prostoru pro tuto postavu. A pak postavu poslední postavu, kterou musím bezpochyby zmínit je hlavní antagonista filmu hádankář. Duno si náramně užíval každý moment této narušené ale zároveň geniální mysly a je to hodně znát. Hlavně z hlasového projevu pod maskou z kterého v některých momentech NAskakovala husí kůže. Pak musím zmínit samotnou akční složku filmu které je z celého filmu vážně málo a je to skoda. Protože jakmile dojde na komba batman versus protivník tak je na co se dívat. Choreografie bojů je přehledná, působivá a doslova cítíte každý rozdány úder. Bylo by chybou také nezmínit nahánení tučňáka batmobilem které bylo doslova kulervouci a nemohu se dočkat až si tuto sekvenci pustím někdy znovu. A závěr filmu dá znovu vzpomenout na vydeoherni sérii Arkham, což je ta největší pocta vzhledem k superlativum, které hra sklízela za každý aspekt. A to vše doprovází luxusní soundtrack který je doslova vyváženým mixem mezi tvorbou Dannyho Elfmana a Hanse Zimmera. Což za mne nemůže být větší pochvalou. I přes všechny pozitiva ale musím říct že 3 hodky byly dost a některé dlouhé záběry by šli vystrihnout aniž by to ubralo jakkoliv na působivosti filmu. A málo akce, která je senzační mi brání jít na plný počet ale kdyby šlo dát 4 a tři čtvrtě hvězdy tak neváhám.

Matrix Resurrections (2021)

Na trilogii to nemá. Bez debat. Ale pojetí a provedení mě bavilo a vše do sebe zapadlo. Nápad dobrý a scénář byl taky ok. Ale jak došlo na akci, kterou očekávám v Matrixu na vysoké úrovni jsem byl zklamaný. Rutinní, bez nápadu a tahu na branku. A konec a vysvětlení bylo taky za čárou. Čekal jsem to horší ale přesně z opačného hlediska. Takhle jsem byl překvapen ale nakonec i zklamán. Druhé shlédnutí opravdu nehrozí.

Světlo a stíny (2021) (seriál)

40% za triky a kostýmy.. do půlky seriálu velký špatný a pak už jen špatný. Nuda. Zív.

Dracula (2020) (seriál)

Po dvou šťavnatých epizodách přišel totální průser s dementním zakončením. Proboha proč? Proč se nedrželi originálu a museli zkoušet nové věci. Totálně promarněný potenciál. A tak dobře měli nakročeno. Škoda! Pokud chcete dobrý zážitek tak vynechte episodu Temný kompas. Pokud tak neučiníte, tak pamatujte...Já Vás varoval!! :D

Zaklínač (2019) (seriál)

triky - docela ok 7/10 herci 6/10 hlavní trio obstálo, zbytek průměr ( proč do fantasy inspirované slovanským folklórem cpou černochy, copak běloši hrají taky domorodce v Africké buši kvůli politické korektnosti? Nemyslím si! Je to trapné a doufám že do dalších dílů to více omezí. Hanba! Hudba - luxus 10/10! Režie - 7/10 obstojná, ničím nevyčnívající. Kamera - v některých momentech dobrá jindy mi přišly úhly kamery a nájezdy nepřehledné a nic neříkajíc 7/10 Scénář 6,5/10 Tady pro příště hodně zabrat a více vysvětlovat ne každý je znalý předlohy a jak se mi zdá tak tvůrcům to bylo docela ukradené..smutné Verdikt: Do příště je co vylepšovat. Poprosil bych ať se tvůrci snaží více soustředit na Geralta, více se soustředí na jeden ucelený příběh a nezkouší tu rozpoutat novou Hru o trůny. Zaberou na tricích a výpravě. Bylo by taky fajn více zabrat na kulisách. Holé místnosti s pár kouskama nábytku mi občas přišli jak z divadelních prken. A kostýmy by měli taky zpracovat lépe. Ano Nilfgardská zbroji tebe myslím...celkově tedy za 7/10 .. žádná bomba ( zas ty očekávání..ach jo) , ale naštěstí žádný průser..

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Jsem rád že se to po.....! Snad si hlavouni v myšákově továrně na sny konečně uvědomí, že ne každá značka se dá dojit do nekonečna. Ať se raději soustředí na své Disney plus a Mnadaloriana, který je překvapivě lepší než celá nová trilogie. Abrams a spol by se měli poučit a zvolit jinou látku v které nebudou mít tolik svázané ruce a muset žehlit problémy po jiných.

To (2017)

Tak jsem se konečně dočkal. Bylo to dlouhé čekání a sjíždět všechny trailery a TV spoty mně už vážně nebavilo. Asi chápete, že z toho vyplývá jak moc jsem se na film těšil. Předpokládám, že jako jeden z mnoha se zde řadím i ke čtenářům předlohy od Stephena Kinga. Docela jsem byl překvapen, nakolik byl režisér odvážný a změnil dost scén. Ale upřímně to tolik nevadilo. Změny byli provedeny tak precizně, že ve výsledku to mělo stejný spád jako ve knize. Musím pochválit režii, kameru, herce (casting se opravdu povedl a tleskám) hudba také precizní, která podporovala už tak vyvedenou atmosféru a v neposlední řadě hlavně klauna, který byl opravdu děsivý a Skarsgard se to musel opravdu užívat. Jediné co mi vadilo, že to bylo tak uspěchané. Někdo si může říkat vždyť to mělo přes dvě hodiny, ale jakož to já znalec předlohy musím jen doufat že se snad dočkám určitých scén v prodloužené verzi či v druhém díle. Ale přesto uvažuji že zajdu znovu. Všem milovníkům horroru a atmosférických filmů vřele doporučuji.

Narcos (2015) (seriál)

Perfektní. Nedá se nic vytknout. Snad jen mě děsilo že jsem fandil Pablovi a to asi tvůrci nechtěli :D :D

Sebevražedný oddíl (2016)

Bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad, good Will Smith, Margot Robbie and soundtrack, bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad,bad joke/r !!!!!

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Rozhodně lepší než muž z oceli. Nečekaně sympatický Ben Affleck a jeho správné uchopení Batmana mě bavilo a dal bych si s ním klidně celý film. Se supermanem je to horší. Nebaví mě. A scény s ním jsou pro mne za trest, proto jsem si liboval když mu Batman nakopával prdel, jen škoda že to nedokončil. Co mě ještě zklamalo bylo uchopení postavy Lexe Luthora. Jesseho jako herce mám rád, ale na tuto roli se vůbec nehodil a postesklo se mi po Kevinu Spaceym kterého Luthor ze superman se vrací byl vynikající. Také se snovými sekvencemi by se mohlo šetřit a nemusel se tam nutně cpát odkaz na další postavy z universa DC. Přišlo mi to tam nějak násilně vecpané. Za to taková Gal Gadot jako wonder woman se povedla náramně, i když její motivace mi taky zůstaly záhadou. Film byl i zbytečně dlouhý a jel moc na vážnou notu a s tím dorazila bohužel i občas nuda. Za to soundtrack burácel o sto šest a rád si jej znovu poslechnu. I přesto že film mi přišel dlouhý tak mi nějaké věci nedávali moc smysl a předpokládám, že vysvětlení dostanu v erkové prodloužené verzi. Přes všechny mé výtky jsem nadprůměrně spokojen a když už došlo na akci tak jsem si chrochtal blahem. Ale pořád je to na film za čtvrt miliardy málo. 65%