Komando (1985)

Definícia akčného cheesu 80tych rokov. Arnold tu má najlepšie hlášky aké kedy povedal.

Pátek třináctého (1980)

Celkovo som bol dosť sklamaný. Asi som čakal, že už táto časť je legendárny kultový horor. Prvé dve tretiny mali celkom dobré momenty, ale finále bolo až na smiech. Plagát dosť zavádzajúci.

Halloween (1978)

Tu to všetko začalo....... Jeden z najlepších hororov všetkých čias.

Chata v horách (2012)

Dobrý horor + dobrá komédia + naplnenie tajných snov všetkých hororových milovníkov = Chata v horách. Film sa na prvý pohľad tvári ako obyčajná vyvražďovačka, ktoré sme predtým už veľa krát videli ale zdanie môže klamať. Scenár pomáhal napísať Joss Whedon a práve chytrý originálny scenár je tu hlavný dôvod úspechu. Príbehu pomáhajú perfektne napísané dialógy a taktiež dávku humoru, ktoré je podávaná z nadhľadom, ale bez toho, aby diváka až moc vytrhla z "reality". Herecké výkony sú na prekvapenie vynikajúce a preto má každá smrť svoj efekt a dopad. Réžia Drew Goddarda je veľmi dobrá, scény majú dostatočné napätie. Odporúčam pozrieť bez znalosti príbehu a pozerania trailerov, lebo posledná tretina filmu je skutočný hororový nerdgasm.

Perníkový táta (2008) (seriál)

Najgeniálnejší seriál aký kedy bol. Všetko ostatné už bolo povedané.

Big Lebowski (1998)

Coenovský filmový majsterštich, ktorý re-definuje slovo kult. Joel a Ethan sa pohrali s filmovou formou a vytvorili film z najkomplikovanejším možným príbehom v ktorom na príbehu ani nezáleží. Ale Coenovcom na príbehu nikdy moc nezáležalo. Hlavnou silou sú vždy postavy a nikde sa to nepotvrdzuje viac ako u Big Lebowski. Dude, Donnie, Walter, Jesus, Maude, Brat Seamus, .... list pokračuje. Scenár je brilantný, hláškovať by sa dalo celý deň. Technicky poctivá robota spolu s excelentným soundtrackom. Asi najabsurdnejší film aký kedy bol.

Občan Kane (1941)

Technicky predbehol Welles svoju dobu a film zostáva pôsobivý aj po viac ako sedemdesiatich rokoch.

Gauneři (1992)

Asi najsilnejší režisérsky debut od Wellesovho Kanea. Scenáristický orgazmus už v prvej scéne (Toby Wong), ktorý pokračuje aj celým filmom. Taktiež je vidno, že Quentin má réžiu v malíčku už od začiatku. Ale toto všetko by asi nebolo nič nebyť hercov a ich výkonov- Harvey, Steve, Tim a Michael súperia kto na seba strhna viac pozornosti (a ukradne scénu). Jediné malinké mínus je pre mňa backstory Pána Oranžového, ktorý ma až tak nezaujal ako zvyšok filmu. Celkový dojem je nadmerná spokojnosť.