• Krátkometrážní

Glen, nebo Glenda (1953)

Film s mentalitou malého dieťaťa, ktoré chce pri neznalosti "jazyka dospelých" vyjadriť niečo veľmi dôležité. Chýba akákoľvek štruktúra, či dramatická stavba je tu len odkaz a pri jeho koreňoch jeden snaživý nepochopený človek, ktorý dostal šancu. Ono to naozaj vyzerá, že film vznikal ONLINE t.j. spôsobom "čo by sme tam dnes mohli šupnúť, aby to bolo dlhšie" bez vízie nejakej myšlienkovej postupnosti. Nemám srdce tomu napáliť odpad! aj keď by si to objektivne film zaslúžil. Vidím za tým snahu, lásku, entuziazmus a bezradné oči jedného naivného, netalentovaného Jr.

Upír Nosferatu (1922)

Mal som jedinečnú príležitosť, zhliadnúť túto klasiku za doprovodu živej kapely. Nemý film a do toho life kapela DG 307. Som toto názoru, že dobrá filmová hudba nemá byť veľmi výrazná a má doplňovať obrazovú kompozíciu a zbytočne nestrhávať pozornosť. Pri Upírovi to žiaľ nefungovalo na 100%. On ten doprovod bol taký silný, že úplne preválcoval filmového starčeka, ktorý cez tie letokruhy ledva stojí na nohách. Pár krát mi srdce búchalo ako o preteky, ale na druhú stranu som sa hudbou nechával unášat mimo dianie na plátne a než som sa zasnený spametal pár vecí mi uniklo. Preto nehodnotím, lebo nedokážem ohodnotiť samotný film, ktorý ma moc nezaujal, ale aj tak to bolo celé silný filmový zážitok, na ktorý tak skoro nezabudnem. Upír Nosferatu je film s prakticky nulovými ambíciami osloviť širšie publikum, určený pre skutočných fajšmekrov, ktorí sa cez jeho pokročilý vek dokážu preniesť. Viem, že ich je veľa.

Rodinná pouta (2004) (seriál)

Nehodnotím, lebo som nebol schopný dopozerať jedinú časť. Proste nemusím vidieť všetko. Ale ako pozerám na okolité komentáre, tak som o nič neprišiel :)