• Krátkometrážní

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Je to tam. To, že je Hobit oproti LOTR-ovi oveľa menej dejovejší má zásadnú výhodu. Nemusí predstavovať starých známych, zoznamovať diváka s pravidlami Stredozeme, ani pripravovať pôdu pre košatý epos. Áno tučnú stopáž totiž treba niečim naplniť a je to hustá akcia, funkčné gagy a či malé epizódky. Pritom ale z každého momentu je cítiť, že je Jackson nohami pevne za zemi, vie čo robí, a že ho to mrte baví. A bavilo to aj mňa a ak v tomto tempe (tak svižných 169 minút dlho nepamätám) bude trilógia pokračovať, tak to raz dám na jeden záťah. Kľudne s hranolkami na bruchu a bažantom medzi nohami. Paráda. 90%

Temný rytíř (2008)

Tu už to začína vrieť dámy a páni. Bruce dostáva do ringu to najluxusnejšie z celej trilógie. Má to 152 minút a človek má pocit, že Jokera je málo, Denta je málo a film má hodinu a štvrť. The legend is born. 90%

Zátah: Vykoupení (2011)

Ťažko hľadám slová, ale stále sa mi dre na jazyk, že niečo tak komplexne opojné na úrovni akcie naposledy priniesol John Woo v 92-hom. Martial Cirque du Soleil Arts performance. Adrenalinová pastva pre srdce. 95%

Tohle je válka! (2012)

Smithovci my ass. Párik roka je Pine and Hardy a odpočinovejší film túto sezónu ťažko dohľadáte. McG je späť v anjelských kulisách a na vtipnej vlne a tam mu to sluší. Kamera je brutal, taký LaChapellovský popgýč a to ja rád. 90%

Bitevní loď (2012)

Spokojnosť. Strašne mi to sadlo, až tak, že tomu rád odpustím očakávané barličky, americké jazdy z povinnosti a zopár fakt krutých hlúpostí. Nie je to tak infantilné a narodnobuditeľské ako Bay, ani tak naleštené a celkovo menej epic. Smer District 9, ale iba trochu. Každopádne tempo drží od prvej minúty, vtipky ma bavili, Rihana je sexica a Neesona je tam tragicky málo. Hneď po skončeni dávam plnku. Sic to asi rýchlo vyprchá, ale vem to čert. Škoda, že Battle LA nerežíroval Berg. Jo a AC/DC rulez! 90%

Luminaris (2011)

Milý, jednoduchý príbeh, čarovná retro atmosféra, ale hlavne forma. Lumiér by mal radosť. 90%

Foo Fighters: Back and Forth (2011)

Ako povedal pán magister: "Dave Grohl je to najlepšie čo dala Nirvana svetu". Pre fanúšikov povinnosť. 90%

Černá labuť (2010)

Jednoduchší, stráviteľnejší, mainstreamovejší (dajme tomu), ale stále, starý dobrý temný Aronofsky, ako ho mám rád. A ako bonus neskutočná (a zaslúžene Oscarová) Natalie, ktorá to proste zabila. 95%

Elitní jednotka 2: Vnitřní nepřítel (2010)

Od teraz je pre mňa už len jedna Trope de Elite. Nekompromisný, tri a pol hodinový synergický epos kedysi dvoch častí, ktorý bez mihnutia brvou staviam vedľa legendárneho Mesta Bohov. 100%