Návrat blbýho a blbějšího (2014)

Už nikdy sa nenechám ovplyvniť inými komentármi na csfd! Pre ne som si skoro nechala ujsť túto úžasnú dvojku. Som nadšená. Už dlho som sa tak kvalitne nesmiala a to pomaly v dvojminútových intervaloch. Neviem ani ako nazvať tento tip humoru, ale milujem ho. Konečne echt komédia, po ktorej som odišla z kina s boľavou bránicou. Bála som sa, že dvojka ma sklame, tak ako to zvyčajne býva, ale miestami som uvažovala, či nie je dvojka ešte lepšia než jednotka. Neskutočné herecké výkony Jima a Jeffa. Super.

Fontána pro Zuzanu 3 (1999)

Nechápem, naozaj nechápem, prečo je tento film tak zle hodnotený. Sú to určite predsudky a hodnotenia od ľudí, čo si pozreli možno 5 minút a kritizujú všetko, každú hlúposť, čo nájdu. Treba si to totiž najskôr pozrieť a trošku sa zamyslieť, čo je dobrý film. Sto ľudí sto chutí, ale tu jeden po druhom hádže odpad ani nevie prečo. A no a čo, keď je to trojka, má to nápad tak prečo nie. Je tu krásne exotické prostredie Afriky, nápaditý a zaujímavý dej, krásne pesničky, romantika, plnohodnotné myšlienky zo života. Krásne. Podla mňa je trojka najlepšia. 5 hviezdičiek :-)

Nový svět (2005)

Tento film ulahodí skôr dievčenským romantickým srdciam. Aj keď som čakala niečo úplné iné, viac dobrodružstva, akcie a bojov, nemám čo vytknúť. Lyrické filmy mám rada a New World bol priam preplnený množstvom krásnych slov, úvah a myšlienok.

Jankove hračky (1984) (TV film)

Naozaj krásna vianočná rozprávka, ktorá ma úplne dojala. V jednoduchosti je krása.

Ledové království (2013)

Veľmi pekná muzikálna Disneyovka s kusom romantiky. Najviac u mňa bodujú vtipné komentáre vydareného snehuliaka Olafa.

Toy Story: Příběh hraček (1995)

Tento animovaný film som ako malá pozerala dvakrát denne. Pre mňa je to kráľ medzi pixarovkami hlavne vďaka animovanému prevratu. Skvelý nápad, krásne prepracované hračky a efekty, úžasná hudba a zaujímavý dej.

Byl jednou jeden... život (1987) (seriál)

Klasický, animovaný seriál, ktorý by sa mal púšťať povinne deťom v základných školách. Veľmi zábavnou a hravou formou odhaľuje tajomstvá ľudského tela. Mnoho som sa vďaka nemu ako malá naučila.

Gravitace (2013)

Mám rada filmy, ktoré má dokážu očariť aj bez náročného deja, spleti vzťahov a množstva postáv. Tento film je jeden z nich. Jeho napínavý dej ma pribil do kresla a skoro bez pohnutia tela som ho celý zhltla. Je to priam úžasný vesmírny zážitok. Navyše u mňa boduje hlavne jeho happy end.