500 dní se Summer (2009)

Jak já ty romantický filmy nemám rád. Jak já se na ně nerad dívám. Je to samý kýč a na kon....Počkej počkej. Uklidněme se. Byl tohle opravdu romantický film? Byl! Byl! No ano, byl! A já se zamiloval do dvojice Joseph Gordon-Levitt - Zooey Deschanel. Konečně se někdo odvážil vystoupit z davu a předhodit nám v tomto žánru neokoukanou podívanou. Scény jako IKEA, znamínko ve tvaru švába a Harrison Ford už nezmizí a zůstanou napořád. A nakonec to nejlepší...SOUNDTRACK!!

Králova řeč (2010)

Nebýt vynikajících výkonů Colina a pro mě osobně ještě lepšího Geoffreyho Rushe, tak nevím nevim. Ale proč o tom spekulovat? Oni tam byli, zazářili a my můžeme jen poděkovat za další skvělý filmový zážitek. PS: Nechápu, jak si může někdo tento film pustit s dabingem, to je přeci vražda.

Prokletý ostrov (2010)

Jeden z těch filmů, kde se ztrácíte a snažíte se různými zkratkami dostat zpět a držet krok. Jenže ať se snažíte jak chcete, stejně vám na tom něco nesedí a vy se necháte zmanipulovat přesně tak, jak to Mr. Scorsese zamýšlel. Ale nakonec nesejde na tom, jestli jste se našli nebo ztratili, poslední věta vás zase srazí zpátky na zem...Leo v jednom ze svých nejlepších výkonů a minimálně nominace by mu slušela. No a Ruffalo? Chlape, ty jsi zkrátka sympaťák.

Vzpomínky na lásku (2004)

A sakra! Jak tak pročítám komentáře, tak jsme na tom všichni stejně, film bude doznívat ještě dlouho a já poslední půlhodinu viděl dost rozmazaně, ale to asi všichni, kteří mají srdce, nemám pravdu? Ye-jin Son je úžasná a okouzlující.

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

No tak to je nádhera!!! Další romantický film, který mě dokázal naprosto pohltit...a možná nejvíc ze všech. 500 Days of Summer ani Love Actually to nedokázaly tak jako tento nenápadný, avšak po všech stránkách perfektní snímek. Ale zejména hlavní trojice, tu si člověk zkrátka zamiluje...outsider, kráska a teplouš, no může být něco lepšího? A scény jako Come on Eileen nebo "Tunelový song", ty už nezmizí. Tak nebuďte Charlie, který se od té zdi nikdy nepohnul a jděte si pro svůj vlastní příběh! Soundtrack!!

Vyměřený čas (2011)

Páni Tvůrci si s námi chtěli trochu pohrát, a tak nám pěkně sofistikovaně ukradli 105 minut života.

Zlodějka knih (2013)

Velice doporučuji přečíst si stejnojmennou knihu od Markuse Zusaka. Myslím, že tato kniha bude mít v mém srdci svoje místo už napořád. No a k filmu: Percival vystihl úplně výborně atmosféru a nádherné prostředí. Na pět hvězdiček to asi není ale jsem ovlivněn výbornou knihou a nemůžu zkrátka jinak. Na závěr ještě něco k Geoffrey Rushovi. Naprosto v něm vidím toho milujícího otce, kterého popisoval Zusak ve svojí knížce. Nedoceněný herec.

Ledové království (2013)

2 za příběh, 1 za Let it go a jedna za sněhuláka, který zachránil celkový dojem z filmu. Celkově si myslím, že se Disney ubírá zase tou správnou cestou. Jen tak dál!

Smrtonosná past (1988)

Výborný Bruce Willis ve výborném akčním filmu. Podle tohoto filmu by se mohly učit ostatní akční filmy. Nesmím zapomenout ani na Alana Rickman, který hrál (jako vždy) výborně.

Panic je nanic (2006) odpad!

Naprostá kravina u které je mi místy až trapně. Naprosto hrozní herci a nereálné scény. Dokoukal jsem to snad jen kvůli celkem hezké "herečce". Ani jednou jsem se nezasmál a tak nechápu označení komedie. Nejhorší český pokus o komedii.