Patrola (2012)

Reálný pohled na policejní parťáky v L.A., podtržený natáčením kamerami všeho druhu.Chvilku mi trvalo než jsem si zvykl na tuto dvojici a tedy i na celý film. Postupem času se mi ale dostával více a více pod kůži,zejména dvojka Gyllenhaal a Peña.Chybí mi tu nějaká zajímavější dějová linie,ale v tomto filmu asi ani není zapotřebí.Vše je nastolené najednou a tak nečekaně, že nemáte šanci přemýšlet o tom co se stalo. Závěrečné scény jsou opravdu skvělé a vylepšují tento snímek o něco víš.

Tohle je válka! (2012)

Pohodová komedie o dvou mužích, kteří doslova dobývají jednu a tu samou ženu.Děj není nijak náročný naopak je přesně takový jaký byste očekávali,ale i přesto s zpestřením nápadu s agenty CIA, je zábava celkem zajímavá. Ne že bych se bavil celý film,byly tam i slabší chvilky (hlavně ty akční scény),ale v celkovém hodnocení pro mě nakonec velmi dobrý snímek se sympatickými herci.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Stará parta znovu v akci. Už od začátku jsem věděl, že to bude akční nářez jako za starých časů. Akční a bojové scény jsou svižné a dobře odcípají.Třeba souboj mezi Stallonem a JCVD jsem si náramně užil, ačkoli zemřel můj oblíbenější hrdina akčních filmů. Nic víc jsem nečekal a taky, že jsem nedostal, ale i přesto jsem se dobře bavil.

V pasti (2005)

Skvěle natočený psychologický thriller. Od začátku až do konce jsem se bavil a trnul nad hlavní mužskou postavou, jak dopadne. Na to, že v téměř celém filmu vystupují jen dvě osoby, jsem se s nimi nenudil spíše naopak.Výborné výkony obou herců a zvláště Ellen Page mě dost překvapil. Když přidám ještě vydařenou kameru a režii, vyjde mi plné hodnocení.

Argo (2012)

Začátek filmu je dost výrazný,který si rychle zapamatujete.Dále je ale tempo příběhu upadající,závěrečné minuty zase naopak dosti strhující. První film, který jsem viděl s Ben Affleck na režisérském křesle je rozhodně podařený,ale stále mi tam něco chybělo.I přesto se rád podívám znovu.

Raubíř Ralf (2012)

Animák v hlavní roli s hrdinou, tedy spíše nehrdinnou, který již nechce být zaporákem, ale konečně uznávanou postavičkou v počítačové hře. Celkem vydařený film u kterého jsem se bavil a také zavzpomínal spolu s Packmenem. I další postavy jsou dobře postavené a zábavné. Trošku mi vadilo to přeslazené prostředí hry v druhé půlce příběhu, ale i tak mi to nezkazilo dobrý pocit s filmu.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Z mého pohledu mám Společenstvo o něco méně rád než zbylé dva díly,ale nakonec jsem uvědomil, že určitě si zaslouží všech pět hvězdiček.Nejvíc mi asi vadí trochu pomalejší rozjezd filmu a také absence větší, hromadnější bitvy (bitva o Morii je skvělá,ale pořád nemá na bitvu o Helmův Žleb či Minas Tirith). Na druhou stranu je to první díl trilogie,kde vše začíná a kde se tvoří společenstvo.Nemohu zapomenout též na skvělé vizuální efekty a hudbu

Gladiátor (2000)

Historický velkofilm s Russllem Crowe v hlavní roli, který mám stále rád a na který nedám dopustit. I po několika zhlédnutích, stále budu fandit Maximovy a jeho pomstě. Skvělé scény a nádhérná hudba od Hans Zimmer. Nic víc netřeba dodávat

Hunger Games (2012)

Od tohoto filmu sem moc nečekal,ale i přesto mě zklamal.Pořád jsem na něco čekal až se něco stane či vypukne.Sice začátek boje o přežití byl celkem vydařený,ale postupně se už vytrácelo nějaké větší napětí, akce.Krásný pohled byl na Jennifer Lawrence, ale to bylo málo.

Shrek (2001)

Výborný animák, jeden z nejlepších.Tolik parodujících pohádek a filmů v jednom je vážně skvělé. Zábava od začátku až do konce.