• Romantický

Maljukgeori janhoksa (2004)

Každého druhého herce jsem ve filmu Once Upon A Time... znala z jiných filmů a převážně seriálů. Je to dost otevřené a věřím, že takto nějak to před reformou probíhalo, ale film jako takový mne nezaujal.

Maraton (2005)

Malaton je zase jeden z těch korejských filmů, které stojí za to vidět a případně prožít.

Woori yeopjibe EXOga sanda (2015) (seriál)

Protože prostě EXO a ano jsem fanynka...navíc mne mile překvapilo, jak to nebylo vlezlé. Krásně se na to dívalo a dvojice Sehun a čajový mužík byli dokonalí. Hlavní hrdinka mezi těmi krasavci vysloveně zazářila. Jinak moc hezký OST, jak jinak. Kluky mám všechny moc ráda, jen trochu postrádám jejich šťastnou 12-ku.

Areumdawoon geodaeege (2012) (seriál)

Srovnávání s japonskou verzí jsem si rozmyslela asi po 7 dílu, kdy jsem si uvědomila, že koukám na úplně jiný seriál. Vysvětlím: Hana Kimi se zabývá především přátelskými vztahy mezi hlavními i vedlejšími postavami. To Beautiful zase romancí mezi hlavními hrdiny. Takže Korejci pozměnili nejen zpracování, ale i žánr. Za což jsem jim vlastně velice vděčná. Hana Kimi je velice svižný, potrhlý s mnou až nepochopitelným humorem (v čemž je, ale zase to kouzlo, že?). No a To the Beautiful zas více rozvíjí klasicky korejskou roztomilost, co se týče jednotlivých postav. Možná je to délkou seriálu, ale já se u To Beautiful zasmála více. Tolik srovnávání, které jsem vlastně dělat nechtěla. Ještě poslední srovnání a také velký důvod k vyššímu hodnocení - Sano v japonské verzi byl jednou z mých nejvíce nenáviděných postav japonských seriálů, proto jsem byla ráda za Tae Joona, který mne zajímal více než všemi milovaný (Jeremi). Souhlasím z velké části s Moiraine. V hodně věcech jsem si vzpomněla na YAB, čemuž také hážu nějaké ty procenta navíc. Jinak je docela komické jak si budete celý seriál připadat jak Sanchu :) vlastně se stanete jeho postavou. Nemůžete je postrčit, říci jim, že jsou takoví jací jsou, nadávat jim a v neposlední řadě je poslat do háje, když vám pořád něco vykládají. Seriál jsem si velice užila. Jinak perly co házeli uživatelé VIKI: His voice gonna make me pregnant. Každou chvíli když něco hledal Min Ho: Iam so curious yeee!, A ze seriálu: Řešení vedle koho se bude nabíjet mobil.....atd atd....A konec seriálu je pohlazením, pro mou romantickou duši.!

Budapeseuteu ilgi (2011) (TV film)

Tento film se pro mne stal jedním z nejhezčích krátkometrážních zážitků. Doufám, že se Jang Geun Seok ještě objeví a bude mít zase spoustu energie jako tady. Budapest Diary je pro mne především o poetice daného okamžiku. Asi to tolik lidí neocení, ale já se zamilovala. Slovy někdy nelze vše popsat.

Nonseutob 4 (2003) (seriál)

Je to neco na zpusob reality tv nez dorama. Vsichni tu maji sva realna jmena a chovaji se tak nejak prirozene cakle. Videla jsem zatim jen casti s JKS a PSH. Videt je dva tak mlade je nezkutecne.

락 Rock 樂 (2010) (seriál)

Tato mini série má v sobě něco magického. Převážně je to hudbou, ale z hodně velké části je to hereckým výkonem Mi Woo No. On mne přesvědčil, že umí zpívat i hrát a to budu na Korejcích vždy obdivovat. Takže skladba od BooHwalu byla také Never Ending Story :) Miluji tuto píseň a teď už i vím kdo jí složil a jak dlouhou, a krkolomnou cestu musela dojít k vytouženému konci.

Naemsaereul boneun sonyeo (2015) (seriál)

Za záporáka dávám 4*. Myslím, že Yoo-Chun je roztomilý doplněk a Modroočko byla chvílemi roztomilá. Na JK je to průměr, ale zase záporák byl nejlepší postavou celého seriálu. To se mi zatím nestalo.

Maboyi (2012) (seriál)

Jsou to hodně slabé tři *, ale za ten konec alespoň, to bylo roztomilé..

Velká ryba (2003)

Ta chvíle když se čas zastaví..Miluji celý film od začátku až do konce. A konec mi vyčaruje vždy slzy, ať už radosti nebo smutku z loučení.