Alfa (2018)

Filmový Far Cry: Primal a celkem funguje.

Upgrade (2018)

Jedno je jisté, veškeré tvůrčí nápady a věci, které sou cool, Whannell nacpal do tohohle filmu, proto je Insidious: Poslední píšťalka, taková děsná kravina. Ale ve výsledku, zamrzí to, že se to, Whannell bál rozvést a nahodit tam pořádnou cyber-punkovou dystopickou budoucnost (Blade Runner + 2049) náběh na to je, tady je však silný. Nicméně mimo jiné, zase to tak originální neni, Whannell rád kouká na Japonské anime (Ghost in the Shell a další) a taky viděl Hardcore Henryho, Ex Machinu (stroj chce žít) a konec docela dost lišácky, zase okopíroval od Repo Men. Ahhh nepíše mi to lehce, když je tady film, který je správně drsný, má slušné akční složení, ta hudba se taky hezky poslouchá a Logan Marshall-Green se teď stane žádaným hercem, tak je to takový guláš i s tím, co tam vlastně ani nemusí být. Na druhou stranu, kdybych neměl nakoukáno co mám nakoukáno, narval bych tomu pět hvězdiček a klávesnici bych poslintal, jak to bylo vynikající, ale ono to tak neni, takže aspoň ty pevnou trojku.

Daredevil - Season 1 (2015) (série)

Vynikající komiksový seriál a na rozdíl od Luka Cage, Daredevil zasáhne širší spektrum diváků, je to takový startovní seriál, který se nesnaží nijak komplikovaně vytvářet děj a tomu právě jde na jedničku. Seriál, se hodně drží komiksové předlohy a tam kde odbočí, to neni nijak na škodu naopak, je to vítaná změna, tyhle změny u Marvel seriálů/filmů vítám. První série, má i docela dost humoru a jízlivého vtipu (Foggy je génius) a seriál, má dvě části tu právnickou/novinářskou a pak tu hrdinskou, takže se dostalo jak na akci, tak i na drama. A co si budeme povídat, Charlie Cox jako Matt Murdock / Daredevil, je perfektní, byť má občas takový šťěněčí pohled. Pro Vincent D'Onofrio, je tohle osudová role, asi těžko by se našel lepší Wilson Fisk, Vincent D'Onofrio svoji postavu pojal (tak jak to bývá u většiny jeho postav) hodně osobitě, a spojuje v sobě svaly, moc a zároveň inteligenci, on je Daredevilova nemesis číslo jedna. Akce je zde výborná, hezky se na ni kouká a záporáci sou hodně snaživý.

Jan Palach (2018)

Je celkem ironicky smutné, že divák ví jak film dopadne a během filmu si neustále snaží nalhat, že to tak nebude, že to skončí jinak, že to skončí dobře. Ano Jan Palach, nebyl žádný hrdina, byl to idealista, byl to snílek a přesto, v sobě našel něco, co ho donutilo učinit to co učinil. Palach věřil, že svým činem probudí lidi, kteří nechtěli nic dělat, protože se báli, báli se toho co stejně přišlo. Film po technické stránce nemá chybu, perfektní obraz, zvuk a věrnost je na jedničku, herecký ansámbl totéž, herci hrají své role s věrností a se zápalem, pro své role. Na celém film,u je vidět že tvůrci si dali záležet, takže i ty malé detaily (smažení kaprů) je zpracováno Hollywoodsky a od první minuty, až do poslední vteřiny filmu, sem byl vtažen do děje tak přesvědčivě, že to lze jenom chválit. A posledních patnáct minut, bože můj, patnáct minut strachu, zoufalství a beznaděje. K filmu ještě dodám že Palach neuměl pít, rád četl, byl zásadový a to s tím psem podle mně tvůrci přehnali, ale zase to působí věrněji, ale já prostě ne, ne, ne vůbec. Co se z nás lidí stane, když všemu, budeme jenom přihlížet ?

Marvel's Luke Cage - Série 1 (2016) (série)

Luke Cage má dobrou první sérii, o tom neni pochyb, ze seriálu je cítit ten pravý nádech Harlemu, Wu-Tang Clan (v jedné epizodě i Method Man) Čínská restaurace, holičství uprostřed, nad tím vším tkví král ulice Cornell. Do toho všeho neochotně vstupuje Luke Cage, který první co chce, je dělat problémy, nakonec si ale problémy najdou jeho a on přestože nechce přijmout svůj úděl hrdiny, je to něco co ho nakonec dožene, tak jako všechny v Harlemu. Herec Mike Colter, se role Luke Cage zhostil, velice dobře, hned v první epizodě sem si ho oblíbil. Co se týče záporáků, Cornell je fajn má kuráž a umí být nebezpečný, ale přeci jenom větší svaly má Diamondback, který je lépe vybaven na Luka a celkově, je Diamondback mnohem nebezpečnější než Cornell. Ale jak Cornell, tak i Diamondback sou jenom svaly, sice mají své plány, ale nejvíc nebezpečným záporákem pro mně byla Mariah, nejen že ji to myslí, ale zároveň umí prodávat, umí lidem prodávat strach a nenávist, umí lhát a tvářit se, že je to pravda, takovýhle člověk je horší než kdejaký psychopat. Mariah Dillard, snad přeroste všechny záporáky, co kdy Marvel stvořil, Thanos, Ultron, Annihilus, Azazel a další sou ve srovnání s Mariah ničím, protože lidi jako ona, dokáže v lidech probudit to nejhorší co v nich je, takový záporák nelze vyřídit násilím, na takové se musí chytře. Seriál se mi hodně líbil, dvě epizody měli sice slabší, průběh, ale neni to nic strašného. Akce jako taková, až na závěrečný díl, nepředvede nic velkého, ale tenhle seriál neni a nechce být o akci, je to o lidech a to je lepší než všechna akce.

Specialisté (1985)

A Way Out, ale s dobrým koncem.

Equalizer 2 (2018)

První Equalizer, byl jako staré samurajské filmy, samuraj - ronin, zlomený životem a plný bolesti, raději předstírá smrt a uklidí se do ústraní, než aby svoji přítomnosti, ohrožoval zbytek lidí na kterých mu záleží. Zatímco dvojka je sebepoznání a uvědomění, že když bude pomáhat lidem, tak bude užitečnější, než když neni vidět. Ano, i ve dvojce se dost jedou tyhle, poetické věci a Denzel čte hodně haiku a poezie, ale tohle filmu prospívá. Já (divák) si udělá lepší přehled, o tom jaký Robert McCall, byl a je. Ve filmu je dost mini příběhů, tak jako v jedničce, ale tady je na ně kladen větší důraz a mají svůj vlastní příběh a vyústění, celkově se jedná o velice silné mini příběhy, které by výborně fungovaly i bez toho hlavního. Hlavní příběh se točí okolo smrti, jednoho agenta a následně se to nabaluje aby to pak skončilo v bouři, v klidné bouři. Je super, že Denzel tady nepředvádí žádné akční veletoče, ty přenechá Pascalovi který opět překvapuje, velká část akce se skládá ze chvatů, úderů a vynalézavosti jakou McCall projevuje a to hlavně ke konci. Akce je tu víc a má velice dobré tempo, které si drží od začátku až dokonce. Čím více lidem McCall pomůže, (chci trojku) tím víc je ohrozí a tohle se mu může v budoucnu vymstít.

Špión, který mi dal kopačky (2018)

Je celkem logické, že potom co ji špion ojel, ji špion dal kopačky, ale že z ní udělá špionku, to asi nečekal. A já nečekal, že tohle bude takový nářez, né opravdu po zhlédnutí, tady tohole filmu, mám sto chutí jít a snížit hodnocení Mission: Impossible - Fallout, proč ? Nechte mně to vysvětlit. Co jste očekávali od Mission: Impossible - Fallout a nedostalo se vám, tenhle film to má. Chcete suprové akční scény, kde se střílí, lámou se kosti a honičky sou plné adrenalinu, tenhle film je má, bitka v restauraci a následná honička, neměli chybu. Chcete špionský film, ve kterém se nedá nikomu věřit, i to tady je a že ta důvěra, je tady fakt vzácná. Chcete hláškující hrdinky, kdy jedna z nich, je hlasem rozumu Mila Kunis, zatímco ta druhá je hlasem drzosti a ukecanosti Kate McKinnon (byla vynikající) i to tady je. Mimo jiné se dost cestuje po světě a taková Praha, ta je, ta je hodně. Tenhle film, mi hodně připomíná loňského The Hitman's Bodyguard,i tenhle film umí překvapit a získat si vás, je to hlavně tím, že pořádně nevíte co čekat a tak dostanete to nejlepší.

Temné síly (2018)

Jak dopadla tahle kombinace Divergence, Maze Runneru a X-Menů, s tím že plešatý chlap je zde zlý zmrd, co rád šikanuje děcka ? A dopadlo to překvapivě dobře, navzdory všem rasistický a xenofobním řečem, co se vedly. Je tedy pravda, že finále mohlo hrát víc na nervy a ta akce, je taková nic moc. Ale film je silný, v něčem jiném a to je hlavní čtveřice hrdinů, mezi kterými je prostě ta správná chemie, rozdělení sil a to jak se navzájem doplňují. Ale pozor, to přátelství hlavních hrdinů, je zde dotaženo opravdu na vysokou úroveň a i ta lehká melancholie, která pak přeroste v regulérní depresi, je prostě parádní a dobře se na to koukalo. Neni to špatný, na to že režisérka a scénárista něco takhle velkého, dělají poprvé, jen pokuď bude dvojka, doladit napětí a tu akci, máte tady Asiatku která metá blesky, tak to použijte.

Manhunt (2017)

Tak to pozor, za tohle mývalové rozhodně nemohou, že to celé působí céčkově, že herci přehrávají a akce vypadá jako kdyby to dělal pubertalní adolescent, který si vzal dva Red Bully. Já sem v diskuzi, už vyjádřil své pochybnosti a bylo mi řečeno že tohle je prostě John Woo. Ale co mně nejvíc tlačilo na mozku, byl ten příběh, který byl komediální, ale bral se vážně, to bylo dost náročné. Joo a taky to vykrádá nějaký filmy, takže tohle fakt ne.