Hitman: Agent 47 (2015)

Ta první čtvrtina, kdy tu holčinu chrání Zachary Quinto, ta se mi líbila, nápaditá, i dobře akční a Zacharyho sem si hned oblíbil. Pak režisérovy a scénáristovi ruplo v hlavě, a z hlavního hrdiny udělali toho Ruperta. Což o to on Rupert se snaží, ale tím ubohým knírkem pod nosem a né moc dobře vyholenou hlavou, působí spíš komicky než drsně. Navíc celé to téma s doktorem a jeho dcerou, to bylo totálně mimo, Mechanic: Resurrection je mnohem víc Hitmanovější než celý tenhle film. Jason jezdí p osvětě a vraždí cíle a dělá z toho nehody, a to je přesně co tomuhle filmu chybí. Co se týče akce, tak až na to v hotelu, je zde akce prostě akce, nevybočuje, nepřekvapuje a nudí. Takovéhle akční scény sou natočeny strojovitě a uměle. A navíc těch GGI efektů, tu na mně bylo až moc. Ve výsledku je Hitman z roku 2007 mnohem lepší, než tahle nová umělá verze.

Santa je pořád úchyl (2016)

Původně sem chtěl vykrkat "Štědrý večer nastal" ale Mertax mně tak trochu předběhl, takže napíšu jenom další trapácký komentář, k tomuhle vulgárnímu snímku. Oproti jedničce, která je skvělá, mi tady ale příběh příjde ucelenější s jasně daným cílem okrást charitu. Jednička místy působila chaoticky, a do jisté míry jako by scénárista, neměl co vyprávět, tak Willieho poslal do tropů. Postavy tady byli dobře napsaný a každá z nich dostala dost prostoru, aby se vykreslil jejich charakter - kdo je větší hajzl. A teď k humoru, no u některých vtípků sem doslova smíchy slzel, takhle hezky a nahlas sem se už dlouho nezasmál, ohh tahle silná dávka smíchu pomohla. Humor zde je vulgární, oplzlý, uráží ženy, liliputy, muže a všechno co je o Vánocích svaté, takže palec na horu. No takže zatímco děti, rodiče, prarodiče, tety a strejcové, bratranci, sestřenky a dávno zapomenutí příbuzní vyrážejí do kina na pravou českou Vánoční komedii, Anděl Páně 2, tak já sem šel na tohle a užil si to. A vám doporučuji to samé. Veselé vánoce, vy mamrdi.

Konečně doma (2015)

Z mé strany je asi chyba, jednak ve filmu je hudba, na kterou mám špatné vzpomínky, nebo se ta hudba podobá té u které se mi chtělo zvracet. Původně sem to nechtěl zmiňovat, ale jelikož, se ta hudba ve filmu vyskytuje, až moc často tak to do hodnocení započítám. Navíc to ani nebylo moc vtipné, asi jenom jednou sem se zasmál, ze zdvořilosti. A co se týče postav, tak mi žádná z nich k srdci nepřilnula a vůbec, celé mně to nebavilo a bylo to takové otravné a vtíravé. Jeden z nejhorších animáků, neni vtipný, neni napínavý, má otravnou hudbu a snaží se být dojímavý, ale dělá to takový okatým a násilným způsobem. Bléééé hořká pachuť po Buvoy zůstala.

Hotel Transylvánie 2 (2015)

Ze začátku nuda, takže se nenechte odradit, ale jak Draculu začne řešit dospívání vnuka, tak se to pořádně rozjede. Navíc do toho všeho zapojí, svoje natvrdlé kámoše, takže o legraci, určitě neni nouze. Nicméně sem klukovi přál aby mu vyrašili tesáky, pač Johnny rodiče (hlavně maminka) byli ........no střelený, a celé to sousedství, bylo jakože moc v klídku. A nejlepší vtípek ? Určitě remix https://www.youtube.com/watch?v=aFrByyBtJqU. Nebýt těch dvou morálních poučení a rad do života člověka/upíra, tak bych klidně dal pět, takhle čtyři.

Tajný život mazlíčků (2016)

Můj favorit mezi animáky, mám sice před sebou ještě nějaké animáky a V hlavě kupodivu bylo lepší, než sem čekal, ale tohle, tohle byla prostě bomba. Dobrá kadence vtipů, dobře napsané charaktery a to ať jde o domácí zvířata, tak i ta co žila v kanále, Don Snowball geniální hlášky. Masivní odkazy na filmy, sem pochytil a užil si je, ale asi nejvíc, sem si užil The Fugitive a Sausage Party. To s páníčkem logicky smutné, ale palec na horu, že to tam dali. Kupodivu i dost napínavé, hlavně ke konci, ta bitka byla naprosto úžasná a to vysvobození, no tady sem strachy nedýchal. A jako by to nestačilo, tak výborně zvolené songy, sou třešničkou na dortu, který stejně brzy Chloe sní. Těším se na dvojku a maximální spokojenost.

V hlavě (2015)

Tak tenhle animák se povedl, je fajn že autoři se nebáli jít na cestu vážnosti, takže ve filmu se objeví docela dost smutných věcí. A byť je to animák, ve kterém je dost humor a legrácek, tak ta vážná stránka, ta se mi prostě líbila o trošku víc. Všechny emoce se mi líbily, byť se smutkem, sem měl do poloviny problémy, ale pak mi bylo jasné o co autorům šlo, takže jak Riley i já sem to musel přijmout. Je trošku škoda, že to neni delší a že sem tam nemohlo pořádně rozvést, jak moc Riley tím odloučením trpí, ale jasně má to být hlavně pro děti a né tíživé drama, ale pár minut na víc by určitě neuškodilo. Sem zvědavý jestli autoři půjdou do druhé dílu - puberta, to už by zase bylo o něco zajímavějšího, hlavně z pohledu emocí. A tu pětku si film zaslouží, byť by se, sem tam, dalo něco vytknout, ale tohle je nečekaně dospělý animák.

Já, padouch 2 (2013)

No na druhé zhlédnutí, už to nepůsobí tak bombě, jako když sem to viděl poprvé. Asi je to tím, že sem si tady víc všímal jak ten příběh bez rodinných a milostných starostí, zabere víc času než pátrání po padouchovi. Což bylo i v prvním díle a když se opakuje stejné téma, tak už to nemá ten správný efekt. Navíc padouch, působí dost průměrně a nezajímavě. Ale vtípky fungují dobře, ke konci to je docela dobře akční a mimoni v těch pár scénách, také působí lepé než ve vlastním filmu. Tady je vidět, že u některých filmů se nevyplácí je vidět víckrát.

Mimoni (2015)

Byť mimoni v těch tříminutových skečích, sou docela fajn, tak tenhle jejich film se moc nepovedl. Celé to působí jako slepenec, několika vtipných situací a jenom dvě sou opravdu vtipné. Zbytek je takový suchý a bez nápadu, asi jako Britský humor a to problém. Já bych i překousnul to že jejich slovník se skládá z "Hana gelato para tu" a v podstatě nedovedou být zlý. A také samostatně, nejsou vtipný a Scarlet taky neni bůhví co. Slabé dvě a to přestože odkaz na Beatles Abbey Road docela potěšil. Ať se tvůrci raději drží osvědčeného tématu a nepouští je takhle samotné do světa.

Angry Birds ve filmu (2016)

Já sem té mánii okolo ptáků, co terorizují čuňata a čuňata, co terorizují ptáky, nikdy nepropadl a celé to všechno, hry, krátké filmy, deky, polštáře, hrníček na kafe, vibrátory a další věci, tedy vůbec nekupoval. Nicméně na tenhle film, sem se rád podíval a nelituji toho, humor zde mi přišel trošku dospělejší, soud, jezírko moudrosti, bitka s dřevěným pták a následně jeho oplakávání, bylo skvělý, a přehrál sem si je znova. S příjezdem prasat, to už začalo být i zajímavé a byl sem zvědavý co se z toho vůbec vyklube. No a pak jako by někdo vypnul, přístroj na výrobu legrace, a s příjezdem na prasečák, humor se vytratil, po akční stránce také nic moc, a konec dle očekávání. Já bych přešel i to že hlavní hrdina je všem ze začátku pro smích a skoro nikdo mu nevěří, už sem tohle viděl mockrát, ale prostě ta druhá polovina, je slabá. A je to škoda, první polovina byla hodně silná a uvažoval sem i pětce, takhle lepší tři.

Noční zvířata (2016)

Byť úvodní scéna ze mně udělala gaye, tak sem už dlouho neviděl, takhle cynický, bezcitný, krutý film jehož hořký konec si člověk musí vypít až do dna. Zatímco ta část se Susan, má jistou snobskou auru, o tom jak žije smetánka povrchních umělců, kteří si hrají na bohy, tak ta část s Edwardem je prostě plná mrtvol. Gyllemhaal se ve filmu opět projevil jako chameleon, už jen čekám, kdy dá nějakou akční roli. Adams je šmrncovní a její pojetí umění je tvrdé. Taylor je nechutnej a hnusnej. A Shannona sem zde asi nejvíc žral, to jak mluvil, jak chodil, to chrchlání to bylo perfektní. Nutno uznat že sem po celou dobu filmu byl napnutý a byl sem zvědavý, jak to celé skončí. Je zvláštní že kdybych se na tenhle film díval, před třemi roky, tak bych tady asi prskal, jak že to art a že je to tedy logicky kravina na entou. Ale dnes, dnes sem si to užil, byl sem překvapen, znechucen a šokován, ale hluboko uvnitř sem, z toho byl vzrušen. Pomsta má mnoho podob. Nutno vidět znova a co nejdřív.