Expend4bles: Postr4datelní (2023)

Sláva série klesá ku dnu ako lietadlo postrádateľných a je len malá nádej, že to niečo ešte zmení. Hlášky fajn, akcia ujde, ale ostatné nestojí za nič. Vytratilo sa čaro prvotnej myšlienky, herecká pestrosť akčných hviezd a celková atmosféra. Sériu je potrebné nechať v pokoji dožiť a neoživovať ju len na úkor mena a legiend. Z úcty k Slyovi, Doplhovi a Jasonovi dávam tri hviezdy.

Predátor: Kořist (2022)

Fanúšikom Predátora netreba vymýšľať nevymysliteľné. Stačí im pôvodný film zobrať ako vzor, dať do neho srdce a jednoduchou formou zobraziť v prírodných scenériách samotného lovca v jeho postate. Úspech zaručený. Ako napísal POMO: "Film od talentovaného filmára a filmového fanúšika, pre filmových fanúšikov."

Top Gun: Maverick (2022)

Nebeské divadlo s nádherným vizuálom a nostalgickým korením.

Rychle a zběsile 9 (2021)

Predigitalizovaná nuda, bez obsahu, emócií, humoru a herectva. Po Rýchlo a zbesilo 3: Tokijská jazda najhoršia časť série. Paul Walker sa musí v hrobe obracať. Otrasný film a veľké sklamanie.

Noví mutanti (2020)

Na pár svetlých momentov otrasný film, otrasná atmosféra a otrasní herci.

Pomsta (2019)

Bojovné, dynamické, štýlové...ostatné detaily pri takýchto filmoch nikto nerieši.

Vyproštění (2020)

Dynamické, realistické, priamočiare. Obsahovo nič nové, ale prevedenie, kamera a strih výborné. Chris vynikajúci. Pre mňa jeden z najlepších filmov o oslobodení, aký som videl. Fakt paráda.

Joker (2019)

Pochmúrne, temné, osudové. Tenká čiara medzi reálnym a komiksovým svetom. Aj na zamyslenie.

Rambo: Poslední krev (2019)

Oproti iným akčným hercom jeho generácie si Sly udržuje akú takú úroveň. Popri stovkách otrasných akčných filmov je Rambo: Posledná krv vydarený akčný film s drsným Rambom. Vďaka aspoň za takéto filmy. Hold, mladší už nebudeme.

Wind River (2017)

Wind River je presne tým mrazivým a neľudským filmom, ktorý sa vryje hlboko do ľudskej duše. Zobrazuje to najhlbšie utrpenie ľudí, ktorí stratili svojich blízkych. Atmosféra hutná a dá sa doslova krájať. Niektoré momenty úplne zastavujú čas a nútia človeka premýšľať nad nepochopiteľným konaním niektorých ľudí. Je to hnus, čoho sú schopní muži pre ukojenie svojich chúťok. Je nepochopiteľné, ako musia žiť pôvodný obyvatelia Ameriky. Smutná dráma pre silné povahy zvládnutá tým najlepším scenáristickým perom.