Něžnost (2011)

A opäť moja obľúbená Audrey .. V tomto prípade aj menovkyňa :) Nežnosť je film, ktorý určite ulahodí romantickej, možno aj melancholickej duši. Hlavný bod príbehu je jeden jediný bozk, ktorý Nathalie ( Audrey) zo začiatku pokladá za omyl, no neskôr zistí, že to bol predsa len osud. Celkom oceňujem výber herca pre postavu Markusa, ktorý nie je žiaden očarujúci sexi šarmantný chlap, akého si scenáristi radi pridávajú do svojich príbehov , no len bežný muž, ktorý je vo svojom vnútri aj tak výnimočný. Francúzsky romantický film nie je nikdy na škodu, a už vôbec nie s Audrey Tatou :)

Ida (2013)

Na tento film som náhodou vyhrala voľný vstup do kina- áno do kina :) Kedže europsku kinematografiu veľmi rada sledujem, bola som potešená, že sa jedná o europsky film a ešte viac, že sa jedná o poľský film lebo náhodou poľsky hovorím celkom slušne :) Príbeh Idy, ktorá si hľadá cestu nielen k svojej príbuznej, ale aj k presvedčeniu či sa naplno oddať životu zasvätenému Bohu. Veľmi ma zaujala nostalgia a atmosféra filmu, ktorý bol v čiernobielej podobe. Pre mňa to bol pekný zážitok a verím, že si ho ešte niekedy pozriem znovu.

Thor (2011)

Film Thor ma milo prekvapil. Čakala som poriadne otravnú hollywoodsku umelinu, no na moje počudovanie to tak nebolo. Veľmi pekné efekty, zaujímavý dej a hlavne, žiadne hlúpe vyumelkované scény. Aj keď mnohí nadávajú na Thorov vzhľad a diskutujú o jeho orientácii, tvorcovia vybrali herca , ktorý by pripomínal syna veľkého kráľa a boha Odina. A práve tento svetlovlasý herec, ktorý vyzerá ako typický Škandinávec sa na túto úlohu hodí. Šlo o to, zachytiť čo treba. Musím iba povedať, že konečne som videla po dlhej dobe nejaký dobrý fantasy film súčasnej doby. A určite by som to neporovnávala s X-men, lebo obidva filmy sú o niečom inom.

Jana Eyrová (2011)

Príbeh Jany Eyrovej a pána Rochestera nás okúzľuje už vyše 2 storočia a zrejme stále aj bude, nielen vďaka knihe, ale aj filmu. A práve táto najnovšia filmová verzia je práve tá, ktorá dala Jane a Edwardovi najromantickejšiu, najbolestivejšiu a najpravdivejšiu podobu. S príbehom Jany prechádzame temnými lesmi, usadíme sa na istý čas vo veľkom panstve bez lásky a radosti a sme svedkami vzniku krásnej prirodzenej lásky, ktorá prežije aj napriek bolestivým zisteniam a okolnostiam. . . S výberom hercov som nemohla byť spokojnejšia - Mia Wasikowska ( Jana ) je neskutočne zaujímavá osobnosť a rovnako tak aj Michael Fassbender (Rochester) , ktorý má jeden vzácny a mnohokrát zriedkavý dar- charizmu. S týmito všetkými bodmi sa z príbehu Jany Eyrovej stáva jeden zaujímavý film s nádhernými scénami a aj keď si pri knihe máme vytvárať vlastné predstavy ( či skôr vlastné Jany a pánov Rochesterov ) , teraz si pri čítaní tejto knihy budem predstavovať jedine Miu Wasikowsku a Fassbendera. . . Veru, trebalo by sa už opäť nachvíľu vrátiť k Charlotte Bronte a jej písanej Jane Eyrovej :)

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Tajný život Waltera Mittyho na mňa urobil skvelý dojem. Je to film tak trochu z iného dúška Bena Stillera, kedže prevažne hraje v komédiách, ktoré majú väčšinou rovnaký charakter. Komédie so Stillerom mám rada, páči sa mi jeho herecký prejav a ako Walter Mitty bol skvelý. Obdivujem krásne zábery na prírodu, hlbší dej a dostala ma aj hudba. Ten cestovateľský kúsok Walterovho života by som chcela prežiť aj ja. V reálnom živote je to ako očista duše. .

Pěna dní (2013)

Jeden z najzaujímavejších filmov, ktoré som kedy videla. michel gondry opäť zabodoval po Eternal sunshine of the spootless mind. K filmu ladí všetko- Francúzsko, predstavy, netypické veci, Romain Duris aj Audrey Tatou. Iných francúzskych hercov by som si v ňom ani nevedela predstaviť. Film ma veľmi zaujal, zo začiatku ma pobavil, rozveselil, no v druhej časti aj zarmútil a emotívne vplýval. Bol krásne spracovaný so zvláštnymi vizuálnymi efektami, ktoré posobia veľmi realisticky. Film je pre mňa drámou, komédiou aj romancou. Veľmi štýlové prevedenie, ktoré diváka určite zaujme.

Borgiové (2011) (seriál)

The Borgias je jeden z mojich obľúbených seriálov. Výborne vykresľuje stredovekú dobu a správanie ľudí, vysokých hodnostárov, či dokonca pápeža. Seriál zameraný na túto rodinu, ktorá sa uvádza ako prvá kriminálna rodina hovorí o ich živote, ceste k moci, pádom a zdvihom a nenaplnených túžob či dožadovanie sa odpustenia. Výborne mi sadli herci k postavám, hlavne teda herec Francois Arnaud k postave Cesareho Borgiu. Takmer som uverila, že by to mohol byť naozaj on :) Zo začiatku som videla prvé 2. série, ktoré ma zaujali a nadchli a prednedávnom som si pozrela celú 3. sériu, ktorú som skutočne pozerala s takým záujmom, že až.. Divák, ktorý sa zaujíma o historiu vie, ako sa život Borgiovcov vývijal, no aj tak može tento seriál sledovať so zápalom a s pocitom dozvedať sa viac. Síce som si myslela ( po prvých 2.sériách ) , že seriál sa nebude viesť v štýle Lukrécia Borgia sa dopustila incestu s Cesarem, pretože vyzeralo to tak že tvorcovia sa obrátili k teorii, že to nieje pravda, avšak v 3. sérii to nakoniec dopadlo inak a predsa len láska Lukrécie a Cesareho bola láska medzi mužom a ženou. Presne tak ako povedala Lukrécia : Vyzerá to tak, že Borgiu može milovať len Borgia......

Království (2013) (seriál)

Takisto ako mnohí z iných divákov som aj ja očakávala seriál na štýl Tudorovci , Borgiovci či White Queen, teda viac opierajúc sa o historiu a zobrazovanie jednotlivých udalostí, nielen vzťahu kráľa a kráľovnej. No aj napriek tomu, že Reign je v tomto smere pozadu, je to pohodový príjemný seriál. Hlavne dievčenské publikum určite poteší. Ja osobne si pozriem všetky nasledujúce časti, aby som videla ako sa to bude naďalej vyvíjať. Avšak okrem iného mi trocha prekáža, že pridávajú súčasnú hudbu k ´stredovekým´ scénam. Niekomu to nevadí, no mne to jednoducho nepasuje. Ospravedlniť to može iba to, že to nieje až tak historický seriál ale skor romantický. Tiež je v ňom veľa nepresností, ktoré niesú ani zďaleka založené na historických faktoch. Uvediem pár - kráľova milenka Diane de Poitres bola v skutočnosti o 20 rokov staršia než kráľ, no v seriáli vyzerá ako kráľova rovesníčka. Ich spoločný syn Sebastian ( Bash ) je len vymyslená postava a mnoho ďalších postáv tiež. .

Vinnetou se vrací (1998) (TV film)

Takto zabiť príbeh Winnetoua... Nieje v tom ani kúsok emocie, ani kúsok pravdy. Pokus- omyl bohužiaľ. Winnetouov príbeh ostal navždy vo film.spracovaniach Haralda Reinla a aj keby sa chystalo alebo spravilo nové spracovanie, tak určite nie typu Winnetou sa vracia.

Prázdniny (2006)

Tak takéto ´Prázdniny´ by som hneď brala. Hlavná myšlienka filmu je zmena a prisposobovanie sa jej. Celkom schopný nápad a konečne aspoň ako taká odlišnosť od všetkých amerických romantických komédií čo sa námetu týka. Aj napriek tomu, že Jude Law na mňa celý čas posobil akoby bol v krči, v konečnom dosledku bol okúzľujúci. . . myslím že hodnotenie troma hviezdičkami je pre tento film to pravé.