Anna Karenina (2012)

Opäť skvelá adaptácia knižného románu ( to isté ako pri Pýcha a predsudok či Atonement ) a opäť výborne zahraná rola Keirou Knightley. Filmy s Keirou patria medzi moje obľúbené a na premiéru Anna Karenina som už netrpezlivo čakala. Samotné spracovanie filmu je pozoruhodné a Keira Knightley ešte dodáva dobrý pocit z neho. Oceňujem veľmi zaujímavý nápad a to, že sa celým filmom prepletajú divadelné kulisy a je to teda ako divadlo vo filme. Alebo film v divadle ? :) Príbeh Anny Kareniny je všeobecne známy pretože o tomto diele sme sa učili v škole ak si to teda ešte pamätáme, detaily sa samozrejme človek dozvedá z knihy. No film nám podstatne predstavil samotnú Annu či už výzorovo, gestami alebo povahovo ( Aspoň teda v Keirinej podobe Joe Wrighta. ) vniesol nás do prostredia chladného Ruska a ukázal nám príbeh, ktorý sa dotýka každého z nás pretože tento druh problému a dilemy ktorú rieši Karenina, rieši mnoho ľudí dodnes a stále sa to aj riešiť a stávať bude. Preto je to pre mňa nadčasová téma, resp. večná. . .

Válka Bohů (2011)

Film ktorý ma od začiatku nebral. Slabý dej ,slabé herecké výkony a veľmi nereálne vyzerajúce efekty až priam umelé ktoré vzbudzovali zvláštny obraz.Asi Celým filmom sa preplietal Azuritko ktorý vytváral neuveriteľne čisté kostýmy za každej situácie.:) Typický americký typ filmu ktorý buď uchváti alebo odstraší. A bohužiaľ tento ma odstrašil a zároveň unudil. Jediné očarujúce na tomto filme je Freida Pinto :)

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Jeden z najlepších seriálov ktoré som kedy videla. Často sa mi nestávalo žeby som sa úprimne od srdca rehotala pri seriáli či filme no How i met your mother to u mňa dokázal :) Okrem toho, že je to ozaj vtipný seriál ktorý používa rôzne druhy humoru, je podaný aj s dávkou tajomstva a vážnosti a z mnohých situácií ktoré sa hlavným hrdinom stávajú plynie dokonalé poučenie. Ak sa chce divák zasmiať no aj sa zamyslieť vrelo odporúčam seriál How i met your mother. Je naozaj legen..wait for it - dary !!! :)

Pýcha a předsudek (2005)

Romantika, pekná anglická príroda a klasický dej- to všetko nájdeme vo filmovej adaptácii románu Pýcha a predsudok.Je to hádam najlepší román od Jane Austenovej a môžem s istotou tvrdiť že aj najlepšie filmové spracovanie románu.Veľmi dobrý herecký výkon Keiry Knightleyovej (zatiaľ nikdy nesklamala), ktorá svojrázne zahrala Elizabeth Bennetovú s hrdosťou a pocitom nezávislosti. Celú dobu sa film vniesol v peknej a klasickej atmosfére a nebol tam žiaden rušivý element. Film je ako ušitý na chladný večer s dávkou romantiky.

Anonym (2011)

Veľmi zaujímavé filmové spracovanie o pohľade na Shakespearovo autorstvo. Po tom čo som videla film, prečítala som viacero článkov o pochybnostiach ohľadom Shakespearovho autorstva a človeka to núti premýšľať a spájať si súvislosti. Film dôkladne vysvetľuje všetky dôvody a pochybnosti ohľadom autorstva diel a diváka vnáša do tajomstiev a skrytých významov jednotlivých básní a divadelných hier.

Osamělý jezdec (2013)

Je to jeden zo slabších filmov Johnnyho Deppa. Kedže u Deppa som zvyknutá na kvalitnejší herecký výkon aj kvalitnejší výber filmu, prekvapilo ma, že sa dal na takúto úlohu. Jeho postava bola akoby vedľajšia a nemohol sa naplno prejaviť. Celý čas som netušila či sa jedná o komédiu alebo western alebo niečo iné. čo sa týka filmov s indiánskou tématikou alebo tématikou divokého západu, určite by som si radšej pozrela klasického Vinnetoua než Osamelého jazdca :)

Pokání (2007)

Potešilo ma keď som objavila Atonement. Zaujal ma dej aj postavy, celý zmysel v ktorom sa film niesol bol zaujímavý, chvíľami aj dojemný a hlboký. Dej je zasadený do obdobia 2.svetovej vojny a to je ďalší plus filmu. Film je plný fantázie, lásky, silného príbehu a tragickej udalosti a smeruje až k zmyselnému rozuzleniu a pochopeniu. Sú filmy, ktoré si divák pozrie rád dvakrát trikrát aj viac krát a pre mňa je Atonement jeden z nich.

Princ a pruďas (2011)

Prečo som sa rozhodla pozrieť si tento film ? 1 dovod - Natalie Portman. No aj napriek tomu, že sa jedná o komédiu, čakala som od tohto filmu viac už len teda kvoli Natalie Portman. Síce som sa párkrát aj zasmiala, no celkovo sa humor niesol v stupídnom duchu a vobec celý film sa niesol v nezmyselnom duchu. mnohé scény mi prišli ako odfláknuté či nepremyslené, jednoducho ako prišlo tak bolo. James Franco a Natalie Portman mi rozhodne nepasujú do komédií či parodii a tak to aj teda vyzeralo. James Franco posobil veľmi smiešne ( ale tým zlým sposobom ) a Natalie Portman vyzerala akoby si odskočila z iného filmu do akejsi stupidity. Jedine ona posobila herecky profesionálne, no ostatní ju ťahali dole vodou. Nevydarená komédia od ktorej netreba veľa očakávať ani keď tam hrajú herci ako spomínaná Natalie či J. Franco. Ale zas na druhej strane, ak človek potrebuje odľahčenie po namáhavom dni v podobe ľahkého filmu s hlúpym humorom, určite tento film stojí za pozretie. Čo sa mi ale páčilo bolo grafické zobrazenie úvodnej časti. Bolo to celkom zaujímavé.

Pavouci z vesmíru (2010) odpad!

Odpad 1.triedy, jednoducho a proste- nestojí za pozretie. Na tomto filme sa mi nepáčilo vobec nič, radšej ho trebalo hneď vypnúť. Bohužiaľ

Slova (2012)

Aj keď sa mnohým divákom zdalo, že film sa celý čas drží na jednom bode alebo že je nezaujímavý tak musím nesúhlasiť pretože myšlienka a pointa tohto filmu je naozaj pozoruhodná. Najprv ma upútalo, že dej sa nesie okolo spisovateľstva a spisovateľa. Pekným bonusom filmu the Words sú scény v Paríži a spomienka na Ernesta Hemingwaya. Film je plný pekných a vzácnych myšlienok a zaujímavého príbehu a myslím, že človek chce vedieť každú chvíľu viac. Páčila sa mi aj kreatívna myšlienka filmu akoby každý jeden príbeh bol len príbeh z knihy a pritom každý jeden bol nakoniec pravdivý. Kto má rád pekné príbehy s poukázaním na literárne umenie a s následným zamyslením, určite nech si tento film pozrie...