O kuřatech a lidech (2015)

Člověk si řekne kde se vezme tolik ošklivých herců v Dánsku? Když se ale rozhlédneme v našich řadách a vynecháme všechny gay porno hezounkovské Dicky a Ko(ko)tky, jejichž vyžehlené ksichtíky na titulních stranách dobře prodávají Aha a Blesk, tak např Lábus s Mádlem, Roden i Táborský by mohli v tomhle flicku nastoupit před kameru rovnou a bez maskérny! Velmi dobře vygradovaná úchylárna, kdy se člověk baví a zároveň poznává odlehlá, ne zrovna na pohlednici vhodná zákoutí Dánského království, lidi a život v nich. Samozřejmě s nadsázkou, ale myslím si že život na odlehlém strůvku kdesi u pobřeží Dánska s vymírající, přestárlou populací asi nebude kdovíjaké terno, i když se tam zrovna v polorozpadlém baráku nedějí genetické cross-mutations mezi lidmi a drůbeží. Film je o síle lidskosti nad bestialitou a zlem, o tom, že to lidské, i když pohřbeno hodně hluboko a přehlušeno úchylností, mutacemi a genetickým kurvením se druhů, vždy nakonec zvítězí. I přes závažnost tématu a neutěšené psychycké, sociální i fyzické stavy všech zúčastněných a notnou dávku bezmyšlenkovitého a zbytečného násilí, jsem ale měl velmi odlehčený a pozitvní pocit z celého filmu a to nejen díky "hepyendu", kdy se všichni bratři zbratří a nasměrují na správnou životní dráhu díky dvěma civilizovanějším adoptovaým znovunalezencům z města, které po nesčetných ranách těžkými tupými i ostrými předměty do jejich hlav příjmou mezi sebe, ale taky díky poznání že i ten nejhorší lidský průser se dá přežít a nejakým způsobem i částečně napravit. Celý film je defacto o síle přežití, jelikož na to, co všem bratrům dal do vínku jejch zrůdný Mengele-fotr, si vedli společně v baráčku velice dobře a houževnatě se drželi nad vodou. Humor na téma sexu s důchodkyněmi v místním starobinci mi přišel laciný a pubertálně nevtivpný, na jejich místě bych spíš klidně uvítal animalistickou a pořádně realistickou scénu, či dvě análního prznění kuřat, což by bylo myslím divácky vděčnější a pro film přínosnější. Za mě 85%!

Mistress America (2015)

Grotesknost, svěží zkratkovitost, spád, konverzační humor, dobré výkony, a v tom rychlém sledu ra-ta-ta-ta-ta-ta-ta perfektně načrtnuté postavy 30 something zpovykané, zoufalé New Yorské pizdy jejíž biologické hodiny pomalu začínají mlátit jako Big Ben a která stále neví co se s vým životem, a neuvěřitelně naivní a "hledající" americké college freshmenky z malého města, která si z ní pro nedostatek lepších vzorů udělá modlu v přípravě na to stát se si navzájem step sisters kvůli svatbě svých rodičů. V první půli nekonečných sebestředných monologů Gerwigové (Brooke) jsem pojal podezření, že tento kus nikam nepovede a já se začnu nudit a přestože mi tahle herečka vůbec nesedí, role Brooke byla pro její projev jako vyšitá, proto jsem tu první půli asi taky přečkal ve zdraví. Nesnesitelnou odrostlou bully krávu ze střední zahrála tedy perfektně. Žádnou sympatii ani lítost ve mě její postava nevzbudila, ba právě naopak, čím víc film progressoval, tím víc jsem tu čůzu nenáviděl! A o to snad režisérovi šlo, doufám... Od ruhé poloviny se ovšem zábava rozjede zapojením dalších postav a dále pak především po příjezdu do fancy-schmancy super milionářského baráku v Connecticutu, kde se konverzační i situační humor nádherně snoubí v zábavných kaskádach, které vás sice nerozesmějí k popukání, ale ani neunudí a rozhodně neurazí (arogantní, pasivně agresivní a vlezlý soused, Tonyho trable ve vztahu se svou žárlivkou-stíhačkou, mladá sebevědomá green wife-kamarádka Brooke...). "I need someone I can love, not keep up with.." asi nejvíc poignant hláška ze které trochu zamrazí. Stává se Tracy tím, že se táhá a bezmezně obdivuje Brooke za pár let adeptkou na stejně zpovykanou, nesnesitelnou pizdu jako její step sister to be? Nebo jednou procitne, dospěje, otřepe se hnusem nad tím, čeho všeho byla tekrát v New Yorku (a Connceticutu) v 19 svědkem a Brooke pro ni bude po zbytek života jen cautionary tale? Nevadil by mi na toto téma za rok či dva sequel. :) Zajímavý scénář, dialogy i casting. Za mě 85%

Stranger Things (2016) (seriál) odpad!

Amíci a jejich obsese s Government Conspiracy!!! Jakoby si ti debílci nebyli schopni uvědomit, že jejich vláda, a taktéž každá jiná kdekoliv po světě, je de facto jen banda neschopných elitářských erogantních dementů a vyžírků, kteří se zajímají jen o svá koryta, a nikdy by nebyli schopni nějakou konspiraci před národem ututlat, natož vymyslet anebo úspěšně zorganizovat!!! Na základě téhle otřepané premisy se vylíhla otřesně nudná sračka se z nory vylezlou kleptomankou Winonou Ryder, která je sice uvedená jako hlavní star celé slátaniny, ale je zároveň nejhorší ze všech zůčastněných co se hereckého výkonu týče. Nevím proč byla tahle tragická pipka v devadesátkách tak populární! Od Stříhorukého Edwarda tedy žádný posun, nebo dozrání hereckého talentu u ní nepozoruji. Působí zde svým hysterickým přehráváním velice rušivě, ale to se dá říci bohužel o většině postav a scén, jako tři spratci, každý na pár facek, zvlášť verbálně útočný, agresivní mladý negr, trapné a nedůvěryhodné společné rodinné večeře u sousedů, teenagerská romance, která je tak dementně klišovitá, že jsem si chtěl rvát vlasy pokaždé když se tihle puberťáci objevili na scéně a předlouze, nudně a ostentativně rozehrávali svou nadrženost až do úmoru! Who the fuck cares???!!! Tvůrci zde rozjíždí spousty dějových linií aby diváka udrželi v napětí, páč government conspiracy sama o sobě je jen takové placnutí do vody 1000x vyždímané a přežvýkané v Aktech X a jim podobných, ale dobré 2/3 z těchto linií mě vůbec nezajímají, viz teenage romance, nebo němá blbka co umí říct jen yes and no. A sledovat je, a čekat díl po dílu které z nich a kdy se setkají v "zajímavém" hororvém "rozuzlení" či "katarzi" osvětlující nám kdo je kdo, co je co, a proč je co jak, tak to opravdu nehodlám! Celý příběh je vystaven tak předvídatelně, na tolikrát vyjeté hororové koleji, nebo v tomhle případě spíš pseudo-hororové, že to snad nemůže nikoho nad 35 nadchnout, leda by měl IQ mírně pod 69. Dva díly a dost! A note to self: Winona Ryder no more!!! 91% na ČSFD je pro mě jen dalším potvrzením toho, že většina lidí jsou jen důvěřivé, naivní ovce, nechající si vymýt mozek čímkoliv co má značku Netflix. A ještě pro všechny co tu slintají nad skvělou osumdesátkovou atmosférou a nostalgií, vy jste je prožily v USA? Protože osumdesátky v Husákově ČSSR a v USA, to jsou dvě naprosto odlišné éry!!!

Bill (2015) odpad!

Totáně zabitá příležitost jinak zajímavého příběhu. Nudná, zdlouhavá, nezáživná sračka, plná trapného humoru a i když britské provenience, tak přesto jaksi plná amerického Hollywoodského patosu jako např bouřlivý potlesk obecenstva u dvora, když se Shakespeare znovu dá dohromady polibkem s odloučenou manželkou. Trapné mrkání do kamery, přidebilněné písničky na banjo a ukulele středověkého boy bandu, které dostávají ve filmu nepochopitelně velký prostor, "lišácké" thumbs up také na kameru s rošťáckým křeněním, no prostě někdy mi z té trapnosti vstávaly chlupy na celém těle! A hlavně ta nuda, příšerná nuda, slabé vtípky a polopatičnost a zdlouhavost jasné zápletky, která se načrtne divákovi hned na začátku písemně přes celé plátno, pak znovu rádoby "vtipně" odvypráví při plánování téhož v kuloárech španělského krále a jeho kompliců a pak se už jen místo svižné a klipovité taškařice plné gagů a vtipů vypointované k velkému finále, která měla následovat, vleče a vleče, a nudí a nudí, k smrti nudí!!! Postavy statické, nedůvěryhodné a ploché, nezaujaté svojím vlastním osudem, namaškaření herci jen jako loutky odříkávají své repliky a pokouší se o vtipy, ze kterých ale bohužel nic nevykřešou. Bodejť, když scénář smrdí laciností a ukrutnou šmírou a režisér je packal a přizdisráč! Přeji si aby se tohoto vděčného materiálu ze zajímavé historické doby ujal někdo schopný, se schopnějsím ansámblem a vystřihl oparvdu pamětihodnou středověkou komedii! Bohužel ale doba Monty Pythonů a jejich celovečerních movies už je asi nenávtaně pryč! Asi je čas znovu sjet Life of Brian a Holy Grail, pro odstranění pachuti v držce co zůstala po Billovi! Fuj!

Chlapectví (2014) odpad!

Tahleta nezáživná a odporně dlouhá nuda byla myšlena vážně??? S časosběrným dokumentem u nás už v 60. letech minulého století docela slušně prorazila Třeštíková, pokud to v Americe v tomto století ještě nezaznamenali. Arquette a Hawke absolutně marní. Arquette je nedůvěryhodná a naprosto pasivní, její herectví mě dráždí, ale tím nepříjemným, amatéristickým způsobem. Hawke, kterého přímo nesnáším je lespoň dobrý ve vypjatých scénách, to se mu musí nechat, tam mě vždy tak nějak na chvíli zaujme. To je ovšem tak vše. Naprostá tříhodinová onanie režiséra bez ladu a skladu, žádný záchytný bod, nebo postava, ke které bych se chtěl přiblížit, nebo která by mě zaujala a já chtěl sledovat její vývoj dál.. Předpubertální dcera je jako ztřeštěný a cinyckými bonmoty oplývající fracek velmi zajímavá, po skoku do teenagerského věku tohle kouzlo náhle ve třetině filmu naprosto ztrácí, a je jen další nudnou statickou stafáží, která se míhá obrazem a recituje lajny ze scénáe, protože přece sledujeme jak všichni rostou a dospívají, no né? Druhý partner a jeho abusive chování hodně šustí papírem a pak už jsem řekl stop, mám lepší věci na práci, než strávit další promarněnou hodinu a půl s tímto self-indulgent nesmyslem! Nebyla to break through idea, bylo to únavné a nudné dalo by se to možná i skousnout, ale s úplně jiným castem a se svižnějším tempem a zábavnější, nebo vůbec nějakou zápletkou, proboha!!!

Sing Street (2016)

Poctivě a slušně udělané filmy coming of age, a že jich je (a ještě bude), nikdy neurazí! Dva mladí krásní lidé se potkají na prahu života, a všichni trnou will they? won't they? a nakonec přece jen jo, osud jim dopřeje a jakože budou teda spolu, a po překonání všech nástrah, překážek (She's got a boyfriend. He's like a full grown man!) a příkoří odplují společně v loďce objímajíc jeden druhého do západu slunce... A my si můžeme všichni oddychnout, že láska a o něco se v žívotě snažit nakonec má cenu, a ti starší a zešmelcovaní životem zamáčknou slzu truchlíc po svém mládí a naivitě s ním spojené. Vtipných scének spojených s hudební produkcí early 80's a svérázných doprovodných vedlejších postav tak akorát na odlehčení jinak dosti zlehčeného až do groteskna zbagatelizovaného hrubého týrání a šikany na církevní chlapecké internátní škole, což mi docela vadilo. Ale i to k životu patří. Tedy aspoň v katolickém Irsku jednoznačně patřilo až do nedávné minulosti! Oh, well.

Tallulah (2016)

Pičovina. Akorát ta ožralá, narcisistní matka zlatokopka měla dobrý kozy.

Kecky (2016) odpad!

Celkově nudná sonda do low class niggerského prostředí. Kosmounat měl vnést něco umělecky hodnotného? Nějak jsem nepochopil proč v niggerském filmu neustále poskakuje Sandra Bullock ve skafandru z Gravity. A nakonec se nechat hloupě a zbytečně zmlátit thug negrem když ho mohl odprásknout, nebo si nechat jeho bouchačku, které se chytře zmocnil a s krytýmy zády v klidu odejít, to je hodno opvadu jen debilního negra! Tyto ad absurdum vyšroubované scénáristické veletoče vymykající se jakékoliv logice zdravého selského rozumu, ve stylu "ať máme pěkně drámo, zvrat a nějakou tu action nakonec", přímo nesnáším!

Zootropolis: Město zvířat (2016) odpad!

Politicky korektní liberální slátanina která má za úkol vymývat mozky dětem sluníčkářskou propagandou již od útlého věku! Jakoby scénář psali Merkelová-Juncker-Hollande! Takže u mě jde o odpad z čistě ideologického hlediska!

Slíbená princezna (2016) (TV film) odpad!

Uchylnejsi pohádku jsem neviděl. Princezna hrozná pizda, její sestry kurvy z bordelu... děs běs!