Děsivé dědictví (2018)

Hereditary rozhodně není typický horor, kde by se hrálo na laciné lekačky. Je to spíše psychologická hra, která bravurně pracuje s kamerou a detaily, a nenechá vás vydechnout po celé dvě hodiny stopáže. Více v mé videorecenzi

Jurský svět: Zánik říše (2018)

Pokračování Jurského světa přináší daleko propracovanější scénář, kde se nejedná čistě o dinosaury, honící se za auty někde na ostrově, ale fim nabízí i morální přesah. Za tím stojí režisér Zániku říše J.A. Bayona, který tak do filmu přenesl zkušenosti z filmu Volání netvora a dal tak vzniknout originálnímu příběhu, který má však i svoje nedostatky. Více v mé videorecenzi

Tiché místo (2018)

John Krasinski přichází se svým již třetím režijním kouskem, kde si tentokrát zahrál po boku své partnerky Emily Blunt. Jak dopadl psychologický thriller, ve kterém se toho zrovna moc nenamluví? Vše zjistíte v mé videorecenzi .

Uteč (2017)

Vzhledem k velkému a pozitivnímu ohlasu jsem čekal originální snímek, který posouvá meze svého žánru zase o kus dál, ale místo toho jsem dostal naprosto předvídatelný "horor", který ani není děsivý. Téma rasismu se v posledních letech objevuje ve filmech opravdu často, což je naprosto pochopitelné vzhledem k současnému dění v USA, ale u Get Out slouží naprosto prvoplánově a celý film působí jako jeden velký transparent za boj proti rasismu. Bohužel takových filmů už bylo mnoho. 4.5/10

MINDHUNTER: Lovci myšlenek (2017) (seriál)

Krimi seriál, který přichází s inovativním přístupem k vyšetřování a rukopisem Davida Finchera, coby režiséra 4 epizod. Mindhunter se rozhodně řadí mezi nejlepší krimi seriály posledních několika let a zaslouží si vaši pozornost. Více v mé videorecenzi

Auta 3 (2017)

Po nepříliš dobrém druhém díle se Pixar rozhodl napravit svoji reputaci dalším dílem a musím říct, že se jim to do jisté míry povedlo. Auta 3 nejsou ani zdaleka tak dobrá jako byl první díl, ale na druhou stranu nabízejí podobný feeling. Zápletka je zcela primitivní, což chápu, jelikož je film cílený spíše na děti, ale bohužel to filmu zároveň lehce podráží nohy. Většinu postav (aut) jsme již poznali v prvních dvou filmech a tak se občas objevují hluchá místa, kde tvůrci očividně nevěděli kudy kam a tak se rozhodli tato místa vyplnit scénami, které jsou pro diváka zcela nepřínosné a tak film místami více nudí, než baví. 5.5/10

Wonder Woman (2017)

Když se objevily první zvěsti o kvalitách Wonder Woman, jakožto nejlepšího filmu od DC za poslední léta, tak mi srdce lehce zaplesalo. Nicméně jsem se do kina nakonec nevydal (trauma z BvS a Suicide Squad je bohužel už asi nadosmrti vryto do mé paměti) a musím říct, že toho vůbec nelituji. Ono totiž říct, že je to jeden z nejlepších filmů od DC nic moc neznamená... Úvodní sekvence z panenských ostrovů, kde žijí amazonky byla sice působivá, ale rozhodně né tak, jak jsem se mohl dočíst v recenzích ze zahraničí (mimo jiné). Bohužel je začátek WW to nejlepší co může nabídnout a jak se film postupně ubíral ke konci, tím větší jsem měl pocit, že se dívám jen na další "prázdný" komiksový film, který mi nenabízí žádné poselství, či dokonce ani zábavu hodnou více jak dvou hodin stopáže. Gal Gadot je pro mě velmi charismatická herečka a postava WW jí rozhodně sedne, ale přijde mi, že její dialogy (popř. monology) jsou opravdu jak vystřižené ze starých komiksů a působí strašně strojeně a kýčovitě. Touhle cestou se sice mohli vydat autoři komiksů, jelikož se jedná o zcela jiné médium, ale v dnešní době tenhle styl u filmů podle mě nemůže fungovat, nebo alespoň ne po celý film. Jediný koho musím pochválit je Chris Pine, který se tu snaží zachránit co se dá, ačkoliv marně. Na závěr bych zmínil, že se jedná už o třetí zklamání v řadě od DC a tak se rozhodně nevydám do kina na Justice League. 4.5/10

Spider-Man: Homecoming (2017)

Spidey je tu zas, ale tentokrát v parádní formě a s nášlapem na neméně skvělý sequel! Peter Parker je tu konečně takový, jaký má být - MLADÝ, se spoustou teenage problémů. Tobey Maguire je pro mě ikonický Spider-Man a navždy jím zůstane, ale co si budeme povídat, byl na tu roli moc starý, což se alespoň lehce vykompenzovalo vedlejšími herci, kteří na tom byli věkově podobně; nicméně Tom Holland je v tom zlatém věku, který se pro tuto roli hodí, a tak mu po celý film jdete víc na ruku ohledně jeho problémů, vtípků a bezstarostnosti. Nejenom, že se tu napravují neduhy z předešlých Spider-Manů, ale dokonce jsou pojaté s humorem a nadsázkou (Spidey nemá za co uchytit pavučiny a tak musí jednoduše běžet). Hlavní záporák, v podání Michaela Keatona, je nejlepší od dob Dr. Octopuse a má konečně zase hloubku, která ho dělá daleko atraktivnějším a přínosnějším pro příběh. To se prosím v dnešní době cení, protože prvoplánoví záporáci se valí o sto šest a najít nějakého jako je Vulture se pomalu stává stejně těžkým, jako jít dobrovolně na film od Zdeňka Trošky. Jde to trošku jiným směrem, než starý Spidey (částečne kvůli MCU), ale přesně tenhle impulz to potřebovalo a ačkoliv tomu stále nemohu uvěřit, tak se opravdu těším na další díl a jsem mile překvapen svěžestí tohoto snímku. Young Spidey, good Spidey! 8.5/10

Kong: Ostrov lebek (2017)

Zbytečný film. Tlupa postav na jedno použití se rychle prokousává neoriginálním příběhem, který začne nudit už po první třetině filmu a tak jediné, co vás zajímá, je uřvaná opice, která kolem sebe plácá rukama. Vypadá to hezky, monstra jsou zajímavá a někdy i jejich souboje, ale upřímně řečeno už mě tyhle filmy začínají s*át. Mrhání peněz a totální výplach mozku, s kterým se bohužel většina lidí spokojí a tak budou vznikat dál. 3.5/10

Mumie (2017)

Nevím přesně kolikrát už byla tahle látka zpracována, ale zato vím, že už hodněkrát a bohužel ne vždy úplně dobře, což se nevyhnulo ani letošní Mumii. Člověk by čekal, že se filmaři po nekonečné řadě zpracování alespoň poučí z chyb svých kolegů, ale ne, oni k tomu ještě přihodí pár svých. Scénář stojí vy víte za co a to jenom potvrzuje to, že ne vždy je ku prospěchu, když na něm maká víc lidí; pak je z toho střet zájmů jako Brno, což platí i u Mumie, která se snaží být komedií, hororem a dobrodružným filmem zároveň, ale zatraceně jí to nejde. Prvních 30 minut mě celkem bavilo. Mělo to správný tempo a dokonce i trochu napětí, které zbytek filmu celkem postrádá. Tom Cruise a Russel Crowe tu hrají dobře, ale ani dobré herecké výkony nemohou vylepšit slabou záporačku (Sofia Boutella nehrála špatně, ale její postava byla napsaná pro tuctového diváka), otravného sidekicka (alespoň, že po první půlhodince držel hubu) a celkově otřepaný příběh, který nevnesl do zpracování mumie nic nového. Universal se tu snažil nakopnout svůj Dark Universe (kolik těch vesmírů ještě bude tvl), ale leda tak nakopnul každého náročnějšího diváka rovnou do ksichtu a ještě si za to vzal peníze. 3.5/10 ...videorecenze zde