The Grand Tour (2016) (pořad)

Známá trojka Clarkson, Hammond a May se nám vrátila a s nimi i ten nejnadějnější motoristický seriál za poslední dekádu. Grand Tour je v podstatě Top Gear s tím rozdílem, že Clarkson a jeho banda mají pod taktovkou Amazonu téměř volnou ruku a mohou realizovat svoje šílené kousky spolu s jejich humorem, který je pro někoho na hraně soudnosti. Vzhledem k opravdu štědrému rozpočtu můžeme od Grand Touru čekat ještě velké věci, ať už se jedná o destinace, technickou stránku a nebo i předvedená vozidla. Bude to jízda! 8/10

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Ačkoliv se Fantastická zvířata (dále jen Fz) tváří jako nedílná součást světa Harryho Pottera (dále jen HP), opak je pravdou. Příběh se točí hned kolem několika postav v čele s Newtem Scamanderem, ale ani o jedné z nich nemohu říci, že by za více než dvě hodiny stopáže dokázala probudit větší zájem mého fimového Já. Není to ani tak o tom, že by herci podávali špatné výkony, jako o tom, že jejich postavy jsou naprosto jednotvárné, nevyvíjí se a stali se pouhou loutkou tuctového scénáře. V HP jsme dostali poctivou nálož evoluce postav, která nejdříve vytvořila poctivou základnu a poté na ní postavila kouzelnickou řísi enormních rozměrů, ale ve Fz nám servírují postavy "bez minulosti", na nichž se bude těžce stavět kouzelnický vesmír, který by přinesl opravdové emoce, napětí a hlavně lidské hodnoty, s kterými by se ztotožnily nejen děti, ale i dospělí, tak jako v HP. Co se týče vizuálu, připadal jsem si jako v mlžném oparu velkoměsta, prošpikovaném načančanými kostými, jejichž nositelé se občas rozhodnou vyslat nějaké chabě vypadající kouzlo. Stejnojmenná kniha byla původně určena jako dodatek ke knižní sérii HP a nejsem si jistý tím, že by z tohoto dodatku mohly vzniknout další čtyři díly obstojné kvality. 5.5/10

San Andreas (2015)

Další katastrofický průměr, kde na každém kroku číhá další klišé. Nikdy jsem si nebyl zcela jist, jestli zemětřesení vyvolává pohyb tektonických desek, nebo prsou Alexandry Daddario. Je vidět, že studio na ni vsadilo stejně jako na Rocka a s jiným obsazením by byl snímek přijímán všelijak, jenom né dobře. 4/10

Všemocný (2011)

Příběh je svižný od začátku až do konce, jen mám pocit, že měl takový materiál větší potenciál a občas se mohlo někde přibrzdit a věnovat tomu více času. Z filmu čiší Cooperovo charisma a myslím, že to příběh podpořilo i v těch slabších chvílích. 7.5/10

The Gamechangers (2015) (TV film)

Je "velkolepé", životopisné drama o vývoji hry GTA schopno vzbudit pozornost fanoušků, ale i herních neznalců? Mohlo by, ale neudělá to. Nespočet záběrů na D. Radcliffa, který peskuje své podřízené; Na B. Paxtona, který se snaží potopit Rockstar ale všichni z něj mají akorát srandu, a tak jde domů, aby načerpal psychickou podporu od své ženy. Dvě strany mince, okolo kterých se točí většina snímku. Celkem vděčné téma z kterého filmaři vytěžili pouhé minimum. 4/10

Vratné lahve (2007)

Ačkoliv je snímek žánrově řazený jako komedie, tak ve velké většině scén, je cítit závan dramatu. Takto podbarvený příběh mě skutečně bavil a nebyla to jenom bodrost Zdeňka Svěráka ale i reakce ostatních na jeho činy a trable, kterých se naskytla celá řada. Jediné co mě vždy trošku bodalo v hlavě byly Tkalounovy divoké sny. 8.5/10

Zejtra napořád (2014)

Vcelku netradiční pojetí na české poměry ale o to více zajímavý snímek. Zábavné postavy s kterými děj hezky ubíhá a dobře se na ně kouká. Nemůžu sice tvrdit, že příběh nemá nějaké mezery, ale na režisérský debut od člověka, který to napsal podle předlohy scénáře z internetu, je to opravdu skvělá práce a já smekám před R. Havlíkem. 7.5/10

The Art of Flight (2011)

Vizuální slast doplněná skvělým soundtrackem. Adrenalinem nabušený film, kterým nám kluci sdělili, jaký mají vztah ke snowboardingu jako takovému a stačilo jim k tomu jenom předvést co dokáží s prknem a troškou prašanu. 8/10

Narcos (2015) (seriál)

Vypjatá krimi-životopisná nadílka, která nám sype na talíř jenom to nejlepší ze svého žánru. Občasné prokládání historickými záznami dodává seriálu úplně jiný rozměr a navozuje silný pocit realičnosti . Dvojjazyčné drama, které nám přibližuje dění v Kolumbii v 80. létech 20. století, kdy celému národu ale také vládě USA dal zabrat Medellínský kartel v čele s Pablem Escobarem, vůdcem, jenž se dokonce ani neostýchal kandidovat na prezidenta Kolumbie. Tuny kokainu vesele putují do USA a zisky kartelu nabývají na objemu. O obchody se začíná zajímat vláda, která posílá agenta Murphyho a agenta Peňu, aby vyřešili celý případ. Kdo je ale vlastně Pablo a kam až je schopný zajít? O tom se všichni přesvědčí na vlastní kůži... 9/10

Insidious 3: Počátek (2015)

Jak to může dopadnout, když se vám někdo snaží již potřetí nabídnout to samé, akorát se stále klesající kvalitou? Jedině špatně. Tak je tomu i u Insidious 3, kde se vás pořád snaží nachytat na to samé a opravdu jim to nevychází. Další dojná kráva do sbírky... 2.5/10