Bezstarostná jízda (1969)

Pohodová jízda napříč Amerikou za jasným cílem ale s neurčitými okolnostmi. Z filmu přímo čiší pohoda a uvolnění, ketré do vás nasákne a jen tak nepustí. Dlouhé záběry na motorky jedoucí měnící se krajinou se zastávkami na rozličných místech a s rozličnými lidmi, k tomu perfektní soundtrack. Jako celek to tvoří vskutku silný zážitek a není divu, že se film řadí mezi jedny z nejlepších road movie. Ještě musím zmínit Jacka Nicholsona, který ze svého camea vytěžil maximum a dodal tomu ráz. 7.5/10

Mezi náhrobními kameny (2014)

Vcelku pěkná akce a sympatické obsazení, jemuž vévodí Liam Neeson, ale kdyby místo něj dali Stevense, bylo by to rohodně živější. Velmi slušný rozjezd, ketrý vás rozhodně nažhavý na to co se bude dít dál, jenže to by se něco dít muselo. TJ byl sice kámoš do deště, jenže nemůžu pochopit jak můžou strkat deseti-letýho prcka ke každej druhej akci (nic se mu samozřejmě nestane) a myslet si, že ten film budu brát nějak vážně. Konečná akce sice nebyla špatná, ale vzhledem k téměř dvouhodinové stopáži, to bylo jen poslední plácnutí tonoucího. 6/10

Leviatan (2014)

Nezvyklé nahlédnutí do nitra ruské společnosti v jejímž pozadí teče vodka proudem, a také bystrá projekce prohnilé společnosti v dnešním světě kde se nižšší vrstva žene za přežitím, mezitím co ji ta vyšší háže s úsměvem na rtech klacky pod nohy. Pro mě jedna z nejpovedenějších adaptací boje vrtsev ve společnosti s drsným, leč upřímným koncem. 9/10

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Postapokaliptická honička pouští roztáhlá na 120 minut jejíž děsivá hudební symfonie vás bude provázet až do hrobu. George Miller, jenž má na svědomí Happy Feet, se opravdu nebál popustit uzdu fantazii a naservíroval nám doslova hostinu pro oční bulvy. Jelikož od posledního Mad Maxe uběhlo bezmála 30 let tak v něj někteří nevkládali přílišnou důvěru ale už prvním trailerem tyhle nedůvěřivé prdele posadil do sedačky. Už samotný trailer ve mě vzbudil pocit, že se chystá něco mimořádného, něco, na co jen tak nezapomenu. Film mě dokonce dostal do tak velké euforie, že jsem myslel, že Valhalla už není daleko. Pastýř očí, pastýř uší, to vystiuhuje tento snímek. Charlize Theron hraje úžasně, zprvu mě trošku překvapilo že zastává hlavní postavu více než Tom Hardy ale nakonec to měli hezky vyvážené a nikdo se navzájem neodsouval na vedlejší kolej. Na závěr chci sdělit, že i kdyby jste z ohlasů či ze samotné vizualizace filmu nebyly nadšení (impossible), tak máte povinnost na něj zajít kvůli místnímu rockovému nadšenci, který celý konvoj doprovází na prašné cestě a dopřává jim prvotřídní sóla na svoji elektrickou kytaru. 9/10

Světla velkoměsta (1931)

Člověk by nevěřil, že i po takové době, dokáže němý snímek City Lights vykouzlit úsměv na tváři a to ne jednou! Charles Chaplin, jehož fenomenální pohyby a mimika jdou ruku v ruce, se opět dostává na scénu a předvádí svůj mistrovský úm jak jen to jde. Hned od začátku sype z buřinky prvotřídní podívanou a romantickou linku zvládá stejně snadno, jako když mávne vycházkovou holí. 9/10

Střihoruký Edward (1990)

Po delší době zase film, který bych zařadil do mé "sbírky" jedinečných filmů. Neobyčejně zpracované prostředí města v kontrastu s Edwardovým hradem a jedinečné pojetí jejich stylů vám nejdřív "vyrazí" dech, ale po chvilce opět začnete dýchat a později se vám bude dokonce dýchat lépe než kdy dřív. Příběh není nic nad čím by jste musely přemýšlet, ani nemá nějaký hlubší smysl, je to příběh o lidskosti a pochopení toho, že všichni nejsou stejní a někdy ti, kteří jsou jiní, jsou mnohem lepší než obyčejní lidé. Johnny Depp mistrovsky předvádí svůj talent a tak nepřestanete soucítit s Edwardem a jeho radostmi i strastmi po celý film. 8/10

The Guest (2014)

Skvělej film, kterej mi připomněl Drive s Ryanem Goslingem a to už něco znamená. I když je rozjezd pomalejší tak to vůbec nevadí, protože se do toho člověk víc vžije a hlavně jsem se u toho nenudil, spíš naopak. David (Dan Stevens) má svoje jedinečné charisma a díky němu se mu daří všechny klamat s lehkostí a i na konci si zachová svou klidnou tvář. K tomu všemu vám tam nasolí skvělej soundtrack a je vystaráno. 8/10

Pod klenbou stromů (2013)

Ze začátku to vypadalo na zajímavý film ale po chvíli člověka začne nudit jak se ten pilot plazí po džungli a většinu filmu čumí do listí jak kdyby byl v jiném světě. Zakončení taky nenadchne, přišlo mi to jako moc náhlé a násilné vtrhnutí do "zhulené" dějové linky, která tvoří většinu filmu. Nic víc není třeba dodat protože se tam nic jiného neděje a to myslím vážně. 3/10

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

No co k tomu říct?! Nečekal jsem od toho žádné zázraky ale že to Jackson takhle zhnojil snad ani neni možný. První půlka celkem dobrá i když co se týče Šmaka se zde hned potvrdí že neměly být 3 díly, ale max 2 a můj názor je že jeden díl s původním podtitulem Cesta tam a zase zpátky by byla nejlepší volba. Co se týče předlohy tak to k tomu má v hodně věcech blízko a v některých zase hodně daleko ale tak s tím se musí vždy počítat. Některé věci samozřejmě totálně przní celou dějovou linku (románek Kiliho a Tauriel / ubožák Alfrid). Velké plus byl pro mě souboj v Dol-Gulduru kde se fakt předvedli ale některé věci mně po druhém zhlédnutí utkvěly v hlavě a bolí až do teď => Obři si tam nakráčí s katapultama na zádech jak s rancem do lesa / Sebevražednej skok obra do brány s mega šutrem na hlavě / Legolas se zřejmě mimo pletení copánků vyzná i v akupunktuře, jelikož napíchne obra do hlavy a meče mu slouží jako joystick / Největší perla celýho filmu je ale Legolas, kterej nezná gravitaci a pět minut si tam skáče po padajících kostkách jako po schodech. No u toho filmu se člověk bohužel směje až moc často a to docela do sytosti, což je samozřejmě špatně a co se týče emocí tak ty jsou téměř na nule (ano i když umře několik hlavních postav). Podtitul => Bitva pěti armád / Proč?! Fakt mam počítat tlupu rybářů jako armádu po boku elfské / trpasličí a skřetí armády? A mam počítat Gundabadskou armádu, která se tam objeví na 5 vteřin a pak jí voserou orli? Dále má film několik chyb (Zlatý zvon, který vyrazí bránu a pak zmizí / Objevení kamzíků nebo co to bylo atd.). Na konci snaha navodit nostalgii s Gandalfem jak si čistí dýmku? Pozdě! Dainovo bitevní prase radši nekomentuju. No fakt ne, radši si vemte knížku do ruky a přečtěte si jak to má být správně... 5.5/10