Battlestar Galactica: Břitva (2007) (TV film)

Skvělý pokoukáníčko. Admirál Cainová je naprosto dokonalá, fakt skvěle zahraná postava, hustá ženská. Škoda, že razor nepřináší nic moc novýho překvapivýho o Pegasusu pod její krutovládou, všechno už jsme věděli předem, teda kromě toho, že si to rozdávala se cylonkou..

Battlestar Galactica (2004) (seriál)

No docela dobrá podívaná, ale pro moji ateistickou duši příliš nábožensky zfanatizované, navíc ještě přepolitizované a spousta hluchých míst a prázdných dílů. Sympatický je, že Cyloni nejsou žádný terminátoři, stačí jeden dobře mířenej tříštivej náboj a jsou tuhý, což je fajn. Prezidentka je děsná můra a blondýna a Baltar jsou teda dvojka magorů k pohledání.

Zloději paměti (2004)

Fakt kvalitní odnášení lidí, to se mi moc líbilo :)

Nebezpečný vlak (1999) (TV film)

Novodobý superman Lucky, správný americký pilot umí všechno.

Řád saténových mašlí (2000) (TV film)

Rozhodně mi to přišlo pojaté originálně a celkem netradičně. Co se týče příběhu a dalších věcí, tak už tuhle pohádku nemusím nikdy vidět.

Třetí dvojče (1997) (TV film)

Stejnojmenná předloha od Kena Folletta, podle níž je tento film velmi vzdáleně natočen, je vcelku čtivá a zdařená kniha, pokud jste tedy toleratní vůči tématům klonování, umělého oplodnění a velkolepých konspirací. Tento kanadský snímek (navíc natočený pouze jako televizní film) je velice slabým odvarem toho, jaký by mohlo mít Třetí dvojče potenciál. Podle mého názoru nestojí tenhle film ani za zlámanou grešli, ten televizní nádech je na něm hrozně znát, nehledě na výkon herců, který je opravdu podprůměrný, místy až ubohý.

Blade Runner (1982)

Přečtete si knížku "Sní androidi o elektrických ovečkách?", která sloužila jako předloha k tomuto filmu a poznáte jakou hloubku má tento příběh. Toto filmové zpracování mě bohužel dost zklamalo, což sice bývá skoro vždy, když si člověk nejdřív přečte knihu, ale zrovna u tohoto filmu extrémně.

Agent Cody Banks (2003)

Tenhle film jsme byli nuceni sledovat v autobuse na dovolenou do Francie. Bylo to něco úděsnýho, prostě peklo :) Je to fakt vyloženě pro menší děti, já jsem u toho málem zhebla a plakala.

Stroj času (2002)

Klasická otázka týkající se času a možných změn budoucnosti a minulosti.. Začátek filmu je dokonalý, hlavně opakovaná smrt snoubenky hlavního hrdiny má svoje kouzlo :) Ale poté přenesení do velice vzdálené budoucnosti přenáší příběh filmu na úplně jiné koleje. Z celkem zajímavého rozjezdu se stává trochu jakože shita. Člověk, který fandí scifi a fantasy, jako já, to překousne, ale pochybuju že ještě někdo další. Efekty jsou bezva a Guy jakbysmet, ale chybí nějaká hloubka a smysl. Představte si dva scénáře, které jste v půlce roztrhli a slepili k sobě začátek jednoho a konec druhého..