Toki no tabibito (1986)

Příjemný film se slušným tempem u kterého až do samotného konce nevíte jak to dopadne. Líbilo se mi, že bylo ve flimu několik zvratů, které zásadně měnily příběh. Je to parádní Old School stylovka z 80.let.

Kimi ni todoke (2009) (seriál)

Je to hrozně milé a vcelku i vtipné anime, které ovšem až do konce stojí na mrtvém milostném bodě, což dost vadí protože je to primárně romantické anime. Skvěle zpracovaná je komediální stránka ve které exceluje Sawako a její schopnost z téměř každého normálního činu svých kamarádek učinit předmět nevýslovného obdivu. Anime je vyhnané do slušných extrémů počínaje nepřirozeně nízkým sebevědomím hlavní hrdinky a konče romantické neschopnosti téměř všech postav v celém anime. I tak se mi anime líbilo a těším se jak se bude všechno vyvíjet v druhé řadě.

The Orville - Do záhybu (2017) (epizoda)

Slabší epizoda, ale stále dost dobrá v porovnání se třetím epizodou. Postava Isaaca se mi líbila už od prvního dílu, takže jsem rád, že dostal konečně více prostoru.

Červený trpaslík - Robokracie (2017) (epizoda)

Přesně takhle by se měli dělat epizody Červeného trpaslíka. Mechocracy je skvělá epizoda, která se může měřit se skvělými díly původních osmi sérií.

Haikjú!! (2014) (seriál)

Skvělá sportovní série s parádní charakterovou chemií mezi hlavními hrdiny, sebestředným Kageyamou a ze všeho nadšeným Hinatou. Zápasy jsou volejbalovými šachami a jsou dostatečně napínavé, aby vás připoutaly k obrazovce. Velkou výhodou téhle série je, že i vedlejší hrdinové jsou neskutečně zajímavý a zábavní. Možná nejlepší sportovní anime všech dob.

Arslan senki (2015) (seriál)

Velmi kvalitní historické anime, kterých není mnoho. Skvělé pozemní bitvy, geniální strategické tahy na bitevním poli a nadmíru dobrý charakterový mix hlavních postav. Dobře odvedená práce.

Arslan senki - Fúdžin ranbu (2016) (série)

V tomto pokračování se ubralo na tempu a snížil se počet vojenských střetů čímž se snížila celková dynamika tohoto pokračování oproti minulé sérii, což mi přišlo jako velká škoda. Postavy i vedlejší příběhové linky zůstaly nadále velmi dobré a celkově se jedná o zdařilé pokračování první série.

Dharma & Greg (1997) (seriál)

Ano, na první pohled se tohle zdá jako další tuctový sitcom, ale musím uznat, že má tenhle seriál něco co mě na něm děsně baví. Aso ke to ten „harmonický“ a zároveň fascinující vztah obou postav a mé sympatie, které chovám k obou představitelům. Gibsona a Elfmanovou řadím mezi moje nejoblíbenější páry na obrazovkách. 83%

Chuck (2007) (seriál)

K tomuhle seriálu jsem přišel jako slepý k houslím, když jsem jen tak bezduše přepínal programy a zaujala mě scéna s generalisimem. Seriál mě nakonec opravdu nadchnul a hlavně neustále bavil. Tenhle seriál řadím mezi moje nejoblíbenější. 92%