Mortdecai: Grandiózní případ (2015)

Johnny Depp je Johnny Depp, ten už snad ani normálně hrát neumí, ať už s knírem a mezerou mezi zuby, nebo s bradkou, mečem a šátkem na hlavě. Ale ten kdo jde na Mortdecai, nemůže očekávat nic normálního. Johnny je šílenec, možná i blázen, že znovu jde do takovýchto postav, ale kinosál byl plný, lidi se bavili a já s nimi. Deppovy kreace, výrazy, podivný přízvuk, který se v několika částech mění jen ve zvuky, rozhovory s manželkou a do toho skvělý Paul Bettany. Film je nenáročný, poměrně vtipný, i když je pravda, že jej nějakou dobu vidět znovu nepotřebuji. V tomto případě krásných 60%.

MasterChef Junior (2013) (pořad)

Je smutné sledovat devítiletý děti, kteří jsou schopni uvařit víc než já!!! Samozřejmě, že mají k sobě lidi, kteří sem tam pomůžou, něco podají a poradí, ale i tak sledovat jak 5 z 6 uvaří perfektní steak medium rare, bez jediného zaváhání, a navíc se přitom dokážou chovat jako slušní lidi, kteří si navzájem to přejí. Je to celkem dobrá show, ale doporučuji se najíst už před začátkem, aby jste pak neměli hlad a neluxovali ledničku na poslední chvíli.

Rivalové (2013)

Rychlá kola mají svá rizika, stačí pár uvolněných součástek a neštěstí je na světě, i když to jen na silnicích, před kamerou vznikl dobrý film se silným příběhem. Daniel Brühl v roli Nikiho Laudy byl skvělý a jeho čištění plic nemohlo být živější.

Soudce (2014)

Rodinné drama, kombinací skvělých herců Roberta Downey jr. a Roberta Duvalla a k tomu Billy Bob Thornton, to by nemělo mít chybu, ale chybu to mělo, a tou byl scénář. Momenty ze kterých šlo vytřískat maximum, klidně i nějakou tu slzu navíc, zabijí absolutně zbytečným vtipem. Tohle měla být hra na Oscara, ale nějak to prostě nedotáhli dokonce. I když v tomto případě jsem objektivní, Downey prostě ano!

Zmizelá (2014)

Perfektně zvládnuté dílo, dech beroucí film, po jehož shlédnutí s obavami budete očekávat stejnou situaci i doma. Zmizelá je excelentně natočený thriller se skvělou Rosamund Pike, a s trochu prkenným Benem Affleckem pod taktovkou Davida Finchera (který na co šáhne, to mu výjde).

Případ pro exorcistu (2015) (seriál)

64 minut tohoto seriálu bylo obrovským utrpením, které začínalo podivnými dialogy a končilo dlouhými (neuvěřitelně dlouhými) záběry na pole a nic neříkající okolí, a k tomu hudba, která byla dramatická v momentě kdy se vůbec nic neděje. Malou záchranu vidím v panu Krobotovi a proto i celkově na hodnocení si počkám do dalšího dílu.

Agent Carter (2015) (seriál)

Marvel jede!! Při tom množství komiksových seriálů a filmů, doufám že se agent Carter neztratí. Rok 1946 na Vás dýchá ze všech stran, do toho snesitelná a koukatelná Hayley Atwell jako hlavní hrdinka, proč vlastně ne? Prozatím hodnotím velmi kladně, a snad to v tomhle nasazeném tempu půjde i dál.