Spider-Man: Homecoming (2017)

Spider-man nám dává přesně to, co jsme od něj čekali, zábavnou akční pubertální komedii pod vedením otcovského Iron mana. Tom Holland se do role Spider-mana jednoznačně hodí, předvádí ,,dětsky” zábavnou jízdu, proti poměrně zdařilému padouchovi. Micheal Keaton jako záporák je uvěřitelný, přiměřeně děsivý (scéna v autě byla skvělá) a Downey či tetička May (Marisa Tomei) si kradou většinu svých scén zcela pro sebe. Celkově je film poměrně zábavnou pubertální jízdou, která určitě neurazí a mezi spider-many patří k těm lepším variantám, a to i přesto že spiderman Tobeyho Maguira je mou srdcovkou.

Castlevania (2017) (seriál)

Velmi povedený animovaný seriál, první série má sice jen 4 epizody, které víceméně příběh pouze představují a seznamují nás s postavami, ale i tak to má velmi slušně našláplé do budoucna. Jako neznalec předlohy, jsem poměrně spokojená, jak s hlavními hrdiny (a jejich dabingem), tak i s příběhem, a dokonce jsem zpočátku Draculovi i fandila. Další díly si nenechám ujít.

Američtí bohové (2017) (seriál)

American Gods nám v první sérii postupně (svým tempem) představují staré i nové bohy a všemu vévodí Ian McShane, který v roli pána Středy je perfektní již od prvního dílu. Celý seriál, ale tak trochu pokulhává, je víceméně složený z různých momentů, které se sice ke konci spojí, ale do té doby jsou spíše matoucí, než že by pomáhaly v orientaci v ději a to obzvlášť pro diváky bez znalosti knižní předlohy. Vizuálně je ale seriál naprostá dokonalost, ať už v různých časových dobách, realitách i snech, dále velmi chválím výběr herců, velmi mě překvapil Pablo Schreiber a pomalu se rozpadající Emily Browning, oba si v mnoha momentech kradou celý seriál pro sebe. Po skončení první série mám spíše rozporuplné pocity, doufám že se druhá série dostane někam dál a bude trochu svižnější.

Domek z karet - Série 5 (2017) (série)

Francis a Claire přidavájí na obrátkách a opravdu se nebojí zašpinit si ruce. Kevin Spacey předvání neskutečný výkon a se závěrem poslední epizody, tahle série patří snad k tomu nejlepšímu co jsme prozatím mohli od Underwoodových vidět.

13 hodin: Tajní vojáci z Benghází (2016)

13 hodin je válečné drama pár vojáků, snažících se přežít útok na tajnou americkou základnu a ambasádu, při mnohonásobné přešile bez větších posil. Celý film je podaný velmi realisticky, horko, bolest, prach, sucho, ale přitom bohužel ne dostatečně, přestože vojáci umírají a jsou zranění, ve výsledku Vás to zas až tak moc nezasáhne. Hlavní hrdinové jsou si navíc tak podobní, že když některý z nich zemře, tak ve výsledku nevíte který to nakonec byl. Ve filmu chválím přestřelky, které vypadají opravdu dobře a výběr neokoukaných (někdy až moc) zarostlých herců, jinak ale film je jen další válečnou podívanou, která ničím extra nevyniká.

Z Paříže do Paříže (2017)

Z Paříže do Pařížě, je pohled na válku očima dvou malých kluků, kteří musí skrývat svůj původ a víru, aby se mohli znovu setkat se svou rodinou, jedná se o skvěle natočené drama z okupované Francie nacistickým Německem. Hlavní představitelé, tedy především dvou malých bratrů byli skvělé vybráni pro své role a v určitých momentech se objeví i Christian Clavier, a i Marek Vašut (který mě velmi překvapil a jeho přítomnost v této miniroli mě velmi potěšila). Film má velmi silný příběh, který je podáván z dětského pohledu, bohužel však podobných příběhů je již natočených více a film víceméně nemá čím překvapít. Ale i přesto je to velmi pěkný francouzský film.

Mumie (2017)

Dark Universe se nám představuje svým prvním filmem Mumií, která však ale není stoprocentní. Příběh je víceméně rozpačitý, postavy si nestihnete pořádně oblíbit, přestože se Tom Cruise snažil a Russell Crowe si svou roli vyloženě užíval, a mě osobně bavil snad ještě více než princezna/mumie Ahmanet. Při srovnání s Mumií z roku 1999, filmu chybí trochu nadhledu, trochu humoru, možná i barev, ano, vím že se má v tomto případě jednat o horor, ale pokud ve většině scén nic moc nevidíte, je to vyloženě škoda. Ve výsledku to ale naštěstí nedopadlo úplně nejhůř, některé scény jsou vyloženě parádní, ať už pád letadla, ujíždějící zem nebo masky zombíků. První polovina filmu drží dobré tempo, v druhé půlce bohužel dochází příběhu dech a to je škoda, protože představa týmu monster a zfilmování těchto klasických postav se velmi líbíla.

Černý motýl (2017)

Klasické setkání s cizincem, které se může a nemusí změnit v něco strašného. Poměrně zajimavý thriller s Antoniem Banderasem v hlavní roli a tajemným Jonathanem Rhys Meyersem, přestože je příběh poměrně jednoduchý, místy spíše hloupý, ke konci rychle nabírá na obrátkách a nastane i skvělý zvrat, který je však totálně zabit posledními asi 30 sekundami filmu, které mě strašně zklamaly a prostě tam nemělý být.

Elvis & Nixon (2016)

Zábavná a trochu trhlá komedie o tom, jak Elvis chtěl odznak federálního agenta a Nixon mu jej nechtěl dát. Celý film je především herecký koncert Michaela Shannona a Kevina Spaceyho. Film vznikl na základě jedné fotky a co se dělo kolem ní je zakryté tajemnstvím, o to větší radost je sledovat tyto dvě osobnosti a jejich setkání. Spaceymu ti prezidenti prostě jdou a v oválné pracovně je již jak doma.

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Po dlouhé době se opět vrací pokračování Pirátů a hlavně kapitána Jacka Sparrowa, a i přes velké obavy to opravdu dopadlo dobře a film se hodně blíží prvnímu dílu, který stále patří mezi to nejlepší, co nám tato série nabídla. Přestože Johnny Depp již nemá čím překvapit a jeho postava je vlastně neustále opilá a blábolící, stále se kolem něj vše točí a jeho omlazení ve filmu vypadalo opravdu dobře, škoda že padouch Javier Barden nedostal více prostoru, protože jeho scény byly skvělé a velmi mě bavil, stejně tak i Geoffrey Rush. Piráti jedou na vlně humoru a vtipných momentech, scény na moři vypadaly parádně a peníze na tomto pokračování jsou vidět. A i když jsem myslela, že minulý díl bude tím posledním, po zhlédnutí tohohle si dokážu představit díl další a dokonce se začínám těšit. Za mě parádní návrat Pirátů a Jacka.