• Pohádka

Popelka (1969) (TV film)

Ač nemám rád v žádném filmu zpívání, protože každý děj degradují na nějaký laciný kabaret, tak Třískovy hudební spojovačky jsou asi nejzajímavější z celé pohádky.

Láska rohatá (2009) (TV film)

Šišlající pan "herec" Mádl mě donutil tuhle hovadinu vypnout. Ten opravdu otráví všechno, kde se objeví.

Trabantem až na konec světa (2014)

U těchto dokumentů mám problém, zda hodnotit dokumentární zpracování nebo samotný příběh/odvahu. Vždy se ale nechám ovlivnit tím druhým.

Na cestě - Na cestě po Krakově (2008) (epizoda)

Dokument o Krakovu, kde ukážou náměstí a hrad a konec, jde se do Wieliczky a Zakopaného? Kde je krakovské podzemí, basilika sv. Marie, Schindlerova továrna, koncentrační tábor Plaszow, Krakova mohyla? Odfláknutý díl.

Nový svět (2005)

Indiánka lítá půlku filmu po lesích a lukách nejdříve s Farrellem a pak zase s Balem. Neděje se tam absolutně nic jiného. Ani Bale se nemá čeho chytnout a něco zahrát. Příšerná nuda.

Šílený Max (1979)

Tohle se moc nepovedlo. Příšerná hudba, nic horšího jsem snad ve filmu neslyšel.

Lída Baarová (2016)

Pavel Kříž v roli Hitlera je opravdu k smíchu. Démonickému Robertu Carlylemu (Hitler vzestup zla) nesahá ani po kotníky. Mádl mě nepřekvapil vůbec, ten nezahraje snad nikdy nic přesvědčivě. Karl v roli Goebbelse byl výborný, celkově jeho role ale vyznívá dost blbě, že to byl hodný zamilovaný strejda. Táňa jako Lída perfektní (role vychcané zlatokopky ji sedla jak ulitá).

Jan Palach (2018)

Ve filmu nejde vlastně vůbec o nic kromě příjezdu Sovětů a závěrečného upálení. Nezajímavé, nudné.

Petrolejový princ (1965)

Uff, toto má s výbornou knihou opravdu málo společného. Chybí hromada postav a Old Surehand přebývá.