Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Výtečná a oddychová drama-komedie. Spielberga jsem nikdy jako režiséra komedií moc neviděl, ale tohle se mu povedlo. Vynikající humor i s tou dramatickou stránkou. Leo zde začal stoupat skutečně na vrchol.

Půlnoc v Paříži (2011)

Krásné a podmanivé, no prostě úžasné. Přesně něco takového by jsem chtěl zažít. Úžasní herci, všichni do jednoho, samozřejmě nejúžasnější je Marion Cotillard. Úchvatná Paříž, ze které dýchá úžasná historická atmosféra. Woody Allen to zvládl, jeden z jeho nejlepších filmů.

Star Trek (2009)

Skvělé, akční, zábavné i přes neznalost starých dílů této ságy jsem se docela rychle chytil. Nesmírně sympatická posádka, skvělá režie. Ve filmu je dost prostoru pro postavy i pro akční scény. Pro mě jasných 5*.

Ostrov (2005)

McGregor, Johansson, Hounsou, Bean, Buscemi a Duncan a to vše pod taktovkou Michaela Baye, což pro mě bylo hlavní lákadlo a nezklamal jsem se. Skvělý námět a scénář. Výborně zrežírované i zahrané, prostě poezie. Akční scény jako vždy vypilované, u filmu se člověk nenudí ba se i chvílemi pobaví. Skutečně akční sci-fi výtvor, který stojí za to shlédnout.

Temný rytíř (2008)

Monumentální, jedním slovem se dá tento film shrnout. Už v předchozím díle dokázali své kvality Nolan a Bale, ale v tomto to dotáhli k dokonalosti. Skvěle ztvárněný děsivý Joker v podání Heatha Ledgera, který se rozhodně zasloužil za tuto roli Oscara. Budiž mu země lehká. Strhující děj, herecké výkony a temný Gotham, tento film má prostě všechno. Bůh žehnej Christopheru Nolanovi, ale i všem hercům a celému týmu, který toto zrealizoval. Podle mě se tohle nedá shrnout slovy, to se musí vidět. A to se říká, že dvojky nejsou dobré. Prostě MONUMENTÁLNÍ film!

Auta (2006)

Nejen nejlepší animák všech dob, ale hlavně můj nejoblíbenější animák. I s obří lupou se nedá najít jediná chybička. Originalita nadchne. Takto ztvárněná mluvící auta jsou geniální. Koho nepobaví plašení traktorů není normální člověk. Příjemný příběh s morálním ponaučením. Tomu všemu kraluje vynikající animace.

Looney Tunes: Zpět v akci (2003)

Tento film je možná moje nejoblíbenější komedie. Proč? To nedokážu říct, ale z nějakého důvodu ho umím celý nazpaměť.