Frajeři ve Vegas (2013)

Bol tu vôbec nejaký vtipný moment? Je pravda, že tento rok je latka položená veľmi vysoko po Vlkovi z Wall Street, ale Last Vegas som vypustil s príchodom záverečných titulkov. Škoda, tých pánov mám celkom rád.

Jasmíniny slzy (2013)

Krása, ako balzam na dušu. Veľmi silná záležitosť, ktorej som skoro nedal šancu kvôli Baldwinovi, ktorý mi až tak herecky príliš nesedí. Nakoniec som ho príliš nevnímal, lebo Cate robí to, čo robí, naozaj dokonale.

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Jediný videný diel celej série. Neprinútil ma k tomu, aby som si pozrel, čo bolo pred ani po. Hviezdu dávam za to, že ma oslobodil od všetkého ostatného, čo s Pánom prsteňov a hobitmi súvisí. Ďakujem.

Kapitán Phillips (2013)

Film som si užíval do chvíle, kým prípad neprešiel do rúk všetkým tým americkým vojensko-záchranno-propagandistickým jednotkám. Potom už to bola iba o čakaní na predpokladaný koniec. Hanks opäť skvelý, aj pirátov som si celkom "obľúbil".

Hra na hraně (2013)

Najskôr americký sen a potom sám proti všetkým. Že som presne tento scenár očakával? Ďalšia prevarená polievka už tak nejak bez chuti. Aj Gemma mi prišla sexi v kostýme Marienky, tu vôbec.

Kouzlo přítomného okamžiku (2013)

Super. Toto mi naozaj chutilo. Fantastické herecké výkony, veril som asi úplne každému a každé jedno slovo. Som rád, že sa nekonala žiadna zbesilá jazda typu Project X, ako sa to spočiatku javilo. Bol som rozhodnutý, že to dnes bude za 5*, ale v závere film pre mňa z nepochopiteľného dôvodu stratil tempo a jedna musí dole. Napriek tomu hlboký divácky zážitok. Bravo.

Carrie (2013)

V tomto remake mi Carrie prišla ako retardovaná, hlavne keď hľadela s otvorenými ústami, navyše to bolo tak mizerne zahraté, že som tej slečne herečke neveril ani retardáciu. Spočiatku sa mi nové spracovanie pozdávalo, ale sen sa rýchlo rozplynul a do konca som s filmom viac-menej bojoval. Som sklamaný a ľutujem, že som tomu dal šancu.

Lásky čas (2013)

Trvalo mi viac než polovicu filmu dostať sa do deja a prestať premýšľať, no a ku koncu ma to už pohltilo. Britská scéna opäť raz nesklamala.

Fruitvale (2013)

Naservírovaný koncept funguje, to je podstatné. Po tom, ako to bolo v skutočnosti pátrať nebudem, ale určite by boli odchýlky. Stačí si hneď za tým pustiť Blue Caprice a hladina bude vyrovnaná.