Mstitel bezpráví 2 (2014)

Bolo to rozhodne pozerateľnejšie a miestami aj vtipnejšie, ako vrcholne trápna jednotka. Glover to skvelo potiahol.

Herkules: Zrození legendy (2014)

Pridať do filmu viac slow motion efektov, k tomu ešte nejaké replay zábery, natiahnuť tým celú tú srandu na dve hodiny, tak by som sa zaručene do konca nezúčastnil a tým sa vyhol tomuto komentáru. Je to skutočne preefektované. A fakt, že film je robený na 3D, nie je ospravedlnením. Niektoré tie efekty totiž pôsobia strašne lacno, nehovorím o množstve použitej krvi, ktoré sa takmer rovná nule. Na to všetko zlé je film celkom solídne a do priestoru ozvučený, čo ja mám rád, preto som to s Alcidesom úspešne dobojoval.

Dom Hemingway (2013)

Veľmi svižná britská lahôdka, ktorej k dokonalosti chýba minimum.

Nymfomanka, část I. (2013)

Ďalšia nafúknutá bublina, ktorá ani zďaleka nedosahuje kvality, na akú je tu hodnotená. Dlho som čakal a odkladal projekciu, v nádeji, že sa dočkám skutočne sladkej severskej odmeny. Toto bolo ale nekonečné rozprávanie jednej dievky veľmi múdremu a sčítanému pánovi, ktorý zdá sa nevidí problém v ničom a podľa jeho slov sa naša dievka vlastne ani nemá za čo hanbiť ani si čo vyčítať. Ani za to, že zvlhla pri otcovej smrteľnej posteli. V podstate som zbystril iba raz, keď sa objavila Uma Thurman, ktorej touto cestou udeľujem hviezdu, jedinú za celý film. Premietanie druhého dielu sa odkladá na neurčito, jednotka ma nepresvedčila a momentálne nemám chuť opäť absolvovať ten dvojhodinový nudný kolotoč.

Zpátky do ringu (2013)

Spočiatku celkom zábavné, keď chlapi v továrni Slyovi po príchode do práce X rokov tlieskajú a doberajú si ho ako bývalého šampióna, jednoducho americký sen. Potom sa nám to už rozbieha, De Niro čoby zlý chlapec, sa do svojej úlohy fantasticky hodí, Basinger síce vyžehlená, ale raz darmo už je seniorka. Prišlo ale toľko nechcené klišé, tá vec s "i'm gonna fight, i'm not gonna fight", kedy som seriózne začal pozerať na časomieru a veľa nechýbalo a prišiel by som o ten skvelý záverečný fight so všetkými emóciami okolo, ktorý fimu naozaj zachránil česť. Nevravím, že koniec nebol klišé, ale napriek tomu fungoval.

Dirty Wars (2013)

Podľa môjho názoru ani človeku s priemernými znalosťami americkej problematiky tento dokument príliš život neobohatí. Je to v podstate len hŕstka dôkazov o tom, čo asi aj tak všetci vieme. Jeden z vojakov, Andrew Exum, ma skutočne pobavil tým, ako o veciach rozprával.

Narkokultura (2013)

Z tohoto dokumentu som mierne sklamaný, čakal som nejakú podrobnejšiu štúdiu o samotných zločincoch. Naopak, je to poňaté veľmi umelecky, prostredníctvom spevu a tých, pre mňa, zaujímavých pasáží je ako šafránu. Najviac ma dostal mega pompézny cintorín v závere.

Na život a na smrt (2013)

Ďalšie pokračovanie demonštrácie americkej neuveriteľnej vojenskej deštrukčnej sily, do ktorej tamojšia vláda starostlivo leje toľko dukátov, koľko leje. Chalanom na zárobkoch ,hrajúcim sa na vojakov, sa to trochu zvrtlo a dostali na frak od zlých bradatých rákosníkov. Ja skrátka tomuto druhu žoldáckej vojenčiny akosi nechápem, ale patriotizmu domácich sa nedivím. Bez ohľadu na to, že samotný dej veľa vody v mori poznania nenamúti, páni herci odviedli kus mravenčej práce dodávali tomu šmrnc prakticky po celý čas až po príchod ťažkej techniky, potom už som zaradil neutrál a iba z princípu to doklepal.

Lví srdce (2013)

Tieto severské dobroty mi začali mimoriadne chutiť a po Dánskom snímku "Nordvest", je táto Fínska lahôdka ďalším obohatením. Nič som od toho nečakal, nakoľko tu nebolo ešte takmer žiadne hodnotenie. Takže táto stávka naslepo vyšla.

Opovržená žena (2013)

Priemerné a, čo do rozpočtu, veľmi lacné béčko s vrcholne nesympatickou herečkou v hlavnej úlohe, je prekvapivo stráviteľné a určite má tá hodinka aj niečo vôbec nemrzí. Navyše skončilo tak, ako som dúfal, že skončí, takže pohoda.